Huittisissa on pari risteystä josta puuttuu kolmio...

....että vois bemarikuskit vähän katsoa mikä auto on oikealta tulija. Etteivät kylkeen täräytä!!!
12937
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Bemarikuski meinasi vetää kylkeen ....onneksi oli renkaat Mondeossa.

Äänestä
  • Että pääsin alta pois..

    Äänestä

Passattini jarruassistentti pelasti tilanteessa, jossa audikuski törttöili ja tuli kolmiontakaa alle.

Äänestä

Käänsin Teslani automaattinavigaattorin päälle viime tingassa, kun oikealta lähestyi Passat ja takaa lähti kapeassa raossa ohittamaan ja kiilaamaan hullu Bemarikuski.

Navi osasi onneksi ohjata automme juuri sopivasti välistä pois. Ei naarmun naarmua tullut amerikkalaisvalmisteiseen autoomme. Nuo kaksi sakemannia, Passatti ja Bemu jäi sinne risteykseen ruopimaan, kummaltakin pellit ihan rutussa.

Äänestä
  • Suomessa olevat teslat ovat kiinassa valmistettuja.Amerikassa vain on Amerikan tekeleitä.

    Äänestä

Kolmekin Lintukankaassa, ainoo syy ettei ole rytissyt on liikenteen vähäisyys.

Äänestä
  • Kärkikolmiot ja kaksikaistainen tie tarvitaan, kun tuulipuisto tulee, avohakkuut jo alkaneet.

    Äänestä

  • Muuttolintujen tehosilppureiden asentamiset aloitetaan jo ensi vuoden syksyllä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Muuttolintujen tehosilppureiden asentamiset aloitetaan jo ensi vuoden syksyllä.

    Sitten täytyy etsiä uusi leiripaikka läheltä Suttilaa.

    Äänestä

  • Oliko tuo kehoitus, vai toteamus?

    Äänestä

minun ei tarvitse katsoa kun ajan toyota avensista

Äänestä
  • Kolmioita voi ja saa ripustaa joka risteävän ajoradan alueelle. Käytännössä ajetaan kuten ennenkin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

....että vois bemarikuskit vähän katsoa mikä auto on oikealta tulija. Etteivät kylkeen täräytä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu