Persu rakensi talon Nokialle

Mikko 22v rakensi talon Nokialle, samalla tietysti opiskelee, sekä toimii yrittäjänä. Onhan tuo persun elämä työteliästä, mutta myös antoisaa.
Näitä ihmisiä Riikan hallitus haluaa kannustaa. Vähemmän sitten demukkaa, jonka käsi rouhii muiden taskuja.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010074349.html
21280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Hyvä tyyppi, näitä me tarvitsemme.

Äänestä
  • Ei ole oikeasti persu, persut eivät ole ahkeria.

    Äänestä

  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    🔞 ­­­N­y­­­m­f­­­o­­­m­­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18177162O

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Joko vassarit käyneet rikkomassa ikkunat Mikon talosta.

Äänestä
  • Oisko Paavo ehtiny?

    Äänestä

Näitä me tarvitaan, ei suinkaan käsi muiden taskussa rouhivaa tukivassaria.

Äänestä
  • Ota että käsi tottuu, sanoi demari lapsellensa.

    Äänestä

Mikä tuosta persun tekee? Persu kittaa kaljaa kuppiloissa päivät pitkät, ammattiliitoissa olevat vasemmistolaiset duunarit ne todelliset työt tekevät kuten ovat aina tehneet.

Äänestä
  • Ei "sukupuolen tutkiminen" ole työtä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei "sukupuolen tutkiminen" ole työtä.

    Eikä tänne kirjoittelu, vaikka vasuri väsymiseen asti sitä tekee.

    Äänestä

  • Persujohto voisi tutkituttaa sukupuolensa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei "sukupuolen tutkiminen" ole työtä.

    Ajatelkaa jos sukupuolen tutkijat menis lakkoon, Suomihan kastuisi hetkessä.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ajatelkaa jos sukupuolen tutkijat menis lakkoon, Suomihan kastuisi hetkessä.

    Ohhoh, freudilainen lipsahdus. Ehkä Suomi sentään kaatuisi, mutta kyllä moni voisi kastua tai kostuakin, sen verran hyvä uutinen tuo olisi.

    Äänestä

  • Äitisi kittaa kuIIeja vokissa.

    Äänestä

Onko sinulla avaaja taustalla samanlaisia tekoja?

🤣🤣🤣

Äänestä
  • On. Ei nyt toki talonrakennuksen alalla, mutta toisella sektorilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    On. Ei nyt toki talonrakennuksen alalla, mutta toisella sektorilla.

    Varmasti, joo. Se nyt on selvä, että olet luultavasti sekä lääketieteen tohtori, diplomi-insinööri että myös - totta kai! - persu!

    Sinä olet niin näppärä, että teet yhtä aikaa työtehtäviä vähintään kolmessa eri työpaikassa, pyörität kansainvälistä yritystä ja luultavasti myös hoidat viittä lastasi ja toimit iäkkäiden vanhempiesi omaishoitajana.

    Kaiken tämän lisäksi TIETENKIN ehdit kirjoitella joka ikinen päivä.

    🤣🤣🤣

    Äänestä

Persut ovat supersankareita!

Äänestä

Vasemmistolaisen järjenjuoksulla pystytä taloja rakentamaan. Ajatuksissaan vain kela ja muitten rahat.

Äänestä
  • Vassari tuntee vain matupassin, ei vatupassia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikko 22v rakensi talon Nokialle, samalla tietysti opiskelee, sekä toimii yrittäjänä. Onhan tuo persun elämä työteliästä, mutta myös antoisaa.
Näitä ihmisiä Riikan hallitus haluaa kannustaa. Vähemmän sitten demukkaa, jonka käsi rouhii muiden taskuja.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010074349.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu