Ei ryhtynyt vihreiden puheenjohtajaehdokkaaksi, vaikka oli enakkosuosikki, koska vaimo oli raskaana.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010077492.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010077492.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuinka heteromies voi toimia vihreiden kaltaisessa nais- ja homopuolueessa?
No nythän se yrittää pyrkiä EU-parlamenttiin. Ei tule onnistumaan. Vihreät saavat vain yhden paikan ja se menee Ville Niinistölle tai Heidi Hautalalle.
Harjanne on kuin kehäraakki nyrkkeilijä. Puhe on epäselvää mongerrusta ja asia katkeaa, hyppää aivan toiseen kesken puheen, mongerruskatkoja, jolloin ilmeisesti pyrkii muistamaan mistä on puhe tai mitä on aloittanut puhumaan. Nauraa omille jutuilleen puheen päätteeksi, vaikka nauru kohdistuu johonkin aiemmin pitämäänsä puheeseen. Luulisi, että lähimmät työtoverit olisivat huolissaan ja ohjaisivat miehen tutkimuksiin.
Muuta syytä ei tarvita siihen, että Harjanne ei etene punavihreissä. Harjanne olisi kuitenkin esim vasemmistoliitolle loistava tason nosto. Vaikka Harjanne on kuin yksisilmäinen, niin vasemmistolaiset ovat silloin sokeita ja Harjanne olisi heille kuningas.
Hatte Arjanne se osaa!
Möläytti eläkeläisvihansa ja ÄärifasistiVihreitten yleensä, niin eihän sellaista voinut enää puolueen johtoon päästää, siinä tosiasialliset syyt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254
https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18071927/aarifasistivihreitten-kalkkikset-verokeitaissa-porssirikollisperillisten-manulle-illallisineen#comment-123915074
Eikä tule pörssirikollispuolueelle kevättä, piilolinssikiilusilmilläkään, ahneuden määrä käsittömäntöä, kansan halveksunta ja haavoittuvimpiin kohdistettu vihaväkivalta, ettei mitään rajaa.