Kehitysvamma Ekko on erityinen kiinnostuksen kohde jolloin älyllisen kehitysvamman saaneeena olevat ihmiset etsii yhdestä samasta aiheeseen liittyvät kirjat ja minä olen ainoa Suomessa oleva Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena joka on kiinnostunut kehitysvamma aiheesta enkä ole kiinnostunut mistään muusta
Ne joilla on Kehitysvamma Ekkona joku aihe ne puhuu ja kirjoittaa yli viisi vuotta vaan yhdestä samasta asiasta eikä mistään muusta.
Suomessa ei ole tällä hetkellä muita joilla olisi älyllisen kehitysvamman saaneeena erityinen kiinnostuksen kohteena kehitysvamma aihe minä olen ainoa Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena Suomessa joka on kiinnostunut lukemaan kehitysvamma aiheisia kirjoja ja haluaa puhua ja kirjoittaa kehitysvamma jutusta vaan.
Kehitysvammaisten tukiliitto on todennut ne jotka älyllisen kehitysvamman saaneeena on kiinnostunut kehitysvamma aiheesta niillä on Kehitysvamma alan työntekijöiden Verneri sivujen työntekijän mielestä väärin laitettu Lievä älyllinen kehitysvamma.
Niillä jotka puhuuu ja kirjoittaa koko ajan kehitysvamma jutusta niillä on älyllisen kehitysvamman saaneeena selvittämättä Adhd ja Autismi diagnoosit.
Ne ei saa kirjoittaa kehitysvammaisten netti ryhmään joilla ei ole älyllinen kehitysvamma tulkinta tyyli.
Minä en saa kirjoittaa Verneri sivulle tämä on ainoa sivu jossa ei ole kielettyä kirjottaa kehitysvamma jutusta.
Lukekaa älyllinen kehitysvamma ja jumitus yhteen samaan asiaan
Minulla on kehitysvamma Ekkona nämä asiat
7
208
Vastaukset
- Anonyymi
Minäkin olen kehitysvamma ja minullakin kehitysvamma ekkona lukea kehitysvamma yleiskieli kirjoja. Olen lukenut kaikki suomenkieliset yleiskieliset kirjat, jossa on jotain kehitysvammaisista kirjoitettu. Et siis ole ainoa Suomessa, jotka kehitysvamma ekkona kehitysvamma kiinnostaa. Mutta minulla on muitakin kehitysvamma ekkoja, esimerkiksi parisuhde, akvaariot, luonto, Raamattu, TikTok, YouTube, luonto, eläimet ja erityisesti homopornon katsominen inrnetistä. Minä runkkaan paljon homopornoolle.
- Anonyymi
Sinulla ei ole mikään älyllinen kehitysvamma olet trolli
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinulla ei ole mikään älyllinen kehitysvamma olet trolli
Kyllä minulla on lievä kehitysvamma minun älykkyys on 68 pistettä pidä sinä turpa kiinni kun et mistään mitään ymmärrä hullu.
- Anonyymi
Ei minun tarvitse sinulla mitään todistaa. Minä olen kehitysvammainen vaikka sinä et uskoisikaan.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🔞 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Voi vittu, mitä idiotismiä... "Minä vaadin todisteita" ja plaa plaa. Kukaan ei ole tilivelvollinen kenellekään!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771334Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109863
- 73856