Kristityllä on evankeliumi, ilosanoma

Ateistilla puolestaan evonkiljuma, synkkä sanoma.
6142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Uskovaisten johtajalla Sari Essayhilla on ilosanoma, Gazan lasten teurastus jatkuu myös jouluna.
Tuohon nähden ateistikin on ihminen , ei lasten teurastaja.

Äänestä
  • Josif Dzugashvili olisi kai samaa mieltä, kupsahti vain jo 1953.

    Äänestä

Näinhän se on,kyllä Taivaallinen Taikajimi järjestää kaikkea käsittämättömän kivaa loputtomiin,kunhan vain ensin kuolemme.

Äänestä

Iloitkaamme!
Onhan tänään sentään Tarja Halosen syntymäpäivä. Hän on todistetusti elossa, siis oikeasti, eikä mikään taruhenkilö.

Äänestä

Aito kristitty käyttää joulunkin toisten ihmisten solvaamiseen, tietenkin. Kristillinen lähimmäisenhakkaus oikein pursuaa avaajan vihaviestistä.

Äänestä

Melkoista "ilosanomaa" teidän uskovaisten vihaoksennus onkin. Aina kitisette ja vingutte, kun ateismi sitäsuntätäjatuota :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ateistilla puolestaan evonkiljuma, synkkä sanoma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu