Ajatus, että sokeat, persoonattomat luonnonvoimat muka "tuottivat" tiedostavan ihmisen, persoonan = täysin absurdi hypoteesi! Tosiasiassa ihmisen olemassaolo edellyttää loogisesti ihmistä korkeamman tekijän olemassoloa; kuten insinööri vs. kone.
Joka ei tätä tajua, on täysin pihalla.
Joka ei tätä tajua, on täysin pihalla.
Vastaukset 11
Vanhimmat
No sinä kun olet sisällä, niin kerropa vaikkapa sarvijaakon luontiprosessi; milloin tapahtui ja kuinka kauan kesti. Kumpi luotiin ensin, koiras vai naaras.
Avaaja lisää: Minä en tiedä, mutta kerroppas itse kuka loi Jumalan, joka loi kaiken?
--
Miksi Jumala on vain kämmenellä, eikä estä sotia
Estä sotia? Itsekin roikut haastamassa riitaa toisinajattelijoiden kanssa ja haluat tappaa kaikki vääräuskoiset. Jumalanko haluat tulevan väliin?
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18180106G
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Joo, joo jumala tosta vaan loi ihmiset ja kaiken muun. Sehän on niinku tosi uskottavaa ja todisteita epäilemättä löytyy. Voisko pyytää pientä lisäsäätöä kuten vastuullisia poliitikkoja?
Voin mä ehkä roskat viedä.
Avaaja lisää:
Joka ei tätä tajua, on täysin pihalla.
- Kuka loi Jumalan?
Tuo avaaja lisää - formaatti on aika kökkö.. ja loppuun pureskeltu. Keksi jo uutta.
Evoluutioprosessi toimii kuin junan vessa. Se perustuu muutamaan periaatteeseen ja vaikka onkin kokonaisuutena erittäin monimutkainen, perusta on yksinkertainen ja selvä.
Elävien eliöiden perimässä tapahtuu muuntelua.
Suurin osa muuntelusta on haitallista ja se häviää polulaatiosta.
Osa on neutraalia ja sekin ajautuu enemmin tai myöhemmin pois.
Pieni osa hyödyntää lisääntymistehokkuutta ja se osa yleistyy populaatiossa.
Luonnonvalinta eli ympäristön eliöille aiheuttama karsintapaine, määrittää muutosten hyädyllisyyden tai haitallisuuden.
Näin yksinkertaista se on. Mitään "suunnitelijaa" ei tarvita. Vai olisiko älykäs suunnittelija suunnitellut kirahville nelimetrisen kurkunpäänhermon, kun välimatka on n. 40 cm? Evoluutio selittää senkin jäännöksettömästi.
Aha- taas tuo moneen kertaan spämmätty vuodatus...uhoa piisaa.
Vai että kurkunpäähermosta köhää kertyi. Mitenköhän se pitkä hermo haittaa kirahvin elämää..enpä oo kysyny.:) . Evoluutiotaru taas EI MITENKÄÄN selitä MITÄÄN hermoa, se on "yleispätevä patenttivastaus" evouskovaisilta. Heppoisissa kantimissa on aate.
Vai että yksinkertaista kaikki - outoa sitten, ettei tiede pysty sitten edes toimivaa solua tai siementä alusta asti tuottamaan.
Miksiköhän tuo ylläoleva kommentti vaikuttaa minusta yksinkertaisen mielen tuotokselta.
Mahtipontisuudesta ei jaeta pointseja, sori.
Kyllä meitin jumala on parempi kuin teitin vastaava. Ainahan niistä on wäkewästi kiistelty.
Meitin jumala silpasee tehä herkullisen luumukiisselin, kunhan talon pohjoisnurkalle laittaa riittävät tykötarpeet.
Vaatii, että tarpeet laitethan vahvaan jutesäkkiin.
Asja on koettu toteksi tänäkin jouluna 2023.