Olen keski-iän ylittänyt terve mies. Vasten tahtoaan olen elänyt yli 10 vuotta ilman seksiä. Ei vaan löydy ketään, kenen kanssa sitä voisi harrastaa. Tämä loputtomalta tuntuva piinaava tilanne lamaannuttaa minut. Seksin, läheisyyden puute saa aivan käsittämättömät, vääristyneet mittasuhteet. Juuri ja juuri jaksaa sentään harrastaa liikuntaa. Muuhun ei enää riitä henkiset voimavarat. Onko kohtalotovereita ja miten itse selviätte? Maksulliset eivät ole ratkaisu. Kohtaamisessa ei ole tunnetta mukana.
Seksin puute lamaannuttaa!
Anonyymi-ap
933798
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 154 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 93
Vanhimmat
Tiedän tunteen, kun "kylkeä särkee." Vieressä on tyhjä, ihmisen kokoinen tila. Ei tarvitse välttämättä edes seksiä, vain jonkun läsnäolon.
Aina joskus saan siihen erään samoin kokevan, onneksi.
Vaikka viihdynkin itsekseni, niin rajansa kaikella.
Ok. Et myöskään määrittele sukupuolta kaipaamaasi seuran suhteen?
Oletko ns. kaikkiruokainen?
Eli haet eli kaipaat sukupuolta oli sitten mies-tsi nsinfn?
Tuskin ns. kolmas tms. sukupuoli kuitenkaan?
Nämä kaikki kun sisältyy sanaan seksi ja tämä foorumi.
Nainen sen olla pitää!
Olen nainen, mutta onko se tieto *olennainen*.
Samalla tavalla muutkin tuntevat. Olivat mitä puolta vain.
Ja minulla on särkylääkkeenä eräs mies, mutta kaukana ja harvoin.
Mistä päin olet?
V-S.
Minä asun Kymenlaaksossa. Haluaisitko tutustua urheilulliseen, koulutettuun, sivistyneeseen mieheen? Etäisyys ei ole este, vaan pieni hidaste. Olen vapaa kulkemaan.
Katsotaan. Minun ja "särkylääkkeeni" suhde on mielenkiintoisessa vaiheessa juuri nyt.
En toki halua olla suhteiden rikkoja. Mutta koskaan ei voi tietää, mitä tulevaisuus ja uudet ihmiset tuovat tullessaan. Ei kai mahdollinen ystävyys ole tuomittua? Kehittyy siitä ajan myötä mitä kehittyy. Eli olen odottavalla kannalla suhteesi nähden😀
Olen itsekin odottavalla kannalla suhteeni nähden...
Paras keino on opetella omatoimiseksi seksin suhteen. Silloin ei ole tuollaista ahdistusta, vaan voi katsella maailmaa avoimin silmin, ja niitä oikeita mahdollisuuksia tarkkaillen.
Ei se poista kuin osan ongelmaa. Kokeile kutittaa itseäsi, ei naurata.
Yllätysmomentti puuttuu.
Niinpä hyvä havainto, yllätysmomentti, naisen kosketus, tuoksu ym. En ole Heinolan trolli.
Olettakaamme et ole kuuluisa Heinolan trolli jonka "puutosta" ym. asiatonta "ilmoittelua" olemme kuin pakosta nähneet palstan täydeltä myös n. yli 10-vuotta kerrotaan!
Mutta jos olet joku muu - niin älä ainakaan ala toistamaan tuon tyypin tapaan yhtä ja samaa piipitystä jossa ei ole päätä eikä häntää!
Sulla on toivoa, trolli-ukolla ei!
Ei se osaa kirjoittaa tällaista...edes näin pitkää tekstiä.
Tiedän aivan tarkkaan, mistä kirjoitat, aloittaja! Minullakin pitkä aika siitä, kun viimeksi olen harrastanut seksiä kenenkään kanssa. Yhden yön suhteita varmaan löytyisi, jos haluaisi, mutta haluaisin tutustua mieheen edes vähän, jotta tietäisin, että hän on luotettava ja ennen kaikkea ettei häneltä saisi mitään tauteja. Vaikka suhde perustuisi pelkälle seksille, toivoisin silti jonkinasteista toisen tuntemista sitä ennen.
Mikään itsetyydytys ei korvaa toisen ihmisen kosketusta ja sitä, että saa koskettaa toista, kokea hänen reaktionsa, nähdä hänen ilmeensä, kuulla hänen sanansa ja huokailunsa.
Olen yli 45v nainen Turun suunnalta ja välillä mietin, kohtaanko enää miestä, jonka kanssa saisin kokea edes hetkellisesti sellaista yhteyttä, joka seksissä on kahden ihmisen välillä.
Mitä olet mieltä terveestä, asiallisesta miehestä? Joka on hyvin seksuaalinen ja haluaa, että seksissä on myös tunnetta. Kaikki siihen liittyvä normaali toiminta kiinnostaa, etenkin naisen vierellä olo, kosketus, lämpö ja naisen tuoksu. Minä voin tarjota sinulle hyvältä tuoksuvan miehen, jolla ei ole kaljamahaa. Koska urheilen enkä käytä alkoholia😊
Kateeksi käy teitä naisia! Aina löytyy jostain mies hätään, jos niin kova tarve on. Miehillä lähes mahdotonta.
Jos haluat, niin sähköpostin kautta voin toimittaa kuvia?
Oletko mies vai nainen? Jos mies, unohda koko juttu!
Mitä kriteerejä sinulla on tuolle naiselle jolle voisit tarjota itseäsi seksiin ja vierellä oloon? Minkä ikäinen itse olet? Kiinnostaisi kyllä sellainen ystävyys jos se ei ole ainostaan kertaluontoista. Sellainen ei ole mitä etsin koska mielestäni seksissä täytyy olla tunnetta mukana. Miten sinuun voisi saada yhteyden?
*Nainen etelästä*
Haluatko tutustua minuun? Aloittaja kyselee?
Kuka tahansa mies on *todellakin* kuka tahansa.
Oma apu paras apu.
Vieläkö jolkotat vapaalla jalalla? T. Nainen nro 1.
Aina voi vetää tumppuun. Korvaa keskivertonaisen. Eikä tartte pyydellä lupalappuun nimmaria.
Lupalappasia on kyllä syytä muistaa nykyään molempien. Kohta alkaa meetoo jutut. Miehet alkavat piruuttaan syyttämään naisia raiskauksesta. Syy, seuraus, selibaattii. Kaikki on mennyt mettään.
Älä lannistu ja masennu huomenna on ystvänpäivä. Osta kukkia ja herkkuja. Vonkaa sitten silleen varovasti. Älä mene heti asiaan.
Sama täällä, ei löydy hakemaani naista tai paremminkin olisi kyllä löytynyt mieleinen, mutta ei vielä ole kukaan lähtenyt treffeille? Nyt on mennyt 6-7 vuotta, kun erosin ja ajattelin, että helpostihan tuo ihana, nätti ja kypsä nainen löytyy, kun naimisissa ollessani lähes joka viikko joku nainen ehdotteli treffejä illaksi ja välillä keskellä päivää käymään? No,olin uskollinen mies ja ajattelin, että vaimoni alkaisi haluta useammin, mutta jaksoin 20 vuotta katsella sitä pihtaamista. Maksullisia naisia en huoli, en sentään maksa seksistä. Kyllä täytyy olla molemminpuoleista ihastusta ja intohimoa. Laitoin jopa treffipalstoille ilmoituksia, mutta eipä nuo osaa vastata ja siellä silmää miellyttäville olen flirttaillut netin kautta, että ottaisi yhteyttä, kun en maksa treffisivuista, enkä pääse itse vastaan. Mutta, jos sieltä joku flirttailee takaisin, niin lähes poikkeuksetta yli 60v naiset, 30-50v naiset puuttuu vapailta markkinoilta, jotka ovat vielä himoittavan näköisiäkin. Näköjään vapaa kunnollinen mies ei kelpaa, täytyisi varmaan olla kalju ja tatuoitu, niin naiset ehkä kiinnostuisi sellaisesta alkuasukkaasta? m52
Tunnista hyvin itseni tuosta tilanteestasi. Lähes mahdotonta löytää itsestään huolta pitänyttä 50-65 vuotiasta naista. Yleisin epäkohta on lihavuus, joka minua etoaa. En halua itselleni naista joka on läski. Suunnilleen siinä se sitten onkin. Koulutus, työ tai eläke, aikuiset lapset jne. kaikki käy. Kunhan vaan löytyy se oikea sävel, samanhenkisyys.
Hyvin säilyneet 50-60 vuotiaat varattuja, kerran lomalla pääsin sänkyyn tälläisen kanssa. Seksiä harrastimme viikon aikana useemman kerran päivässä. Rouvakin ihastui kertoi kotona seksi suju, tapailtiin muutama kerta loman jälkeen mutta meni vaikeeksi säädöksi. Uskaltanut lähtee suhteesta taloudellisista syistä. M 55v
Siinä oli varmaankin tunnettakin mukana. Tuollaisesta minäkin piristymisen ja saisin voimia pitkäksi aikaa. Ettei olisi koko ajan tätä shittiä.
Mielenkiintoista, että missä piireissä oikein liikut kun lähes joka päivä naiset sinulle treffejä ehdottelivat? Oletko komea ja supliikkimies vai mikä on salaisuutesi? Olisin otettu, jos joku nainen, edes yksi, tulisi minulle tekemään juttualoituksen. Kohentaisi kummasti itsetuntoani. En minäkään enää itse asiassa pelkän seksin perässä liiku. Tunne on tärkeämpää ja tästä syystä en itsekään käy maksullisissa. Todella kylmää toimintaa ja ohi nopeasti.
Kiinnostaa yleisesti itsenäinen mies, joka ei syyllistä ja marise. Katkeruus vie kiinnostuksen saman tien.
T. Nainen, joka kommentoi ensimmäisenä.
Olen 50v ukm 15v ollut liitossa ilman minkäänlaista läheisyyttä, mutta myös ilman minkäänlaista katkeruutta tai syyllistämistä.
Ei se ole kenenkään vika, jos halut toista kohtaan vaan loppuu, meille se kävi ilman molemminpuolin, ei siitä ole koskaan mitään puhuttu, molemmat vain tiedostivat asian itsekseen.
Minulla on ollut useita salasuhteita naisten kanssa. Kaikki on mennyt hyvin ja seksi olut nautinnollista molemminpuolin. Tuohon mikä on lopettanut kiinnostuksen on minulle ollut se, kun nainen on alkanut puhumaan sitoutumisesta, yhteen muuttamisesta jne.
Miksi ei voi vain nauttia toisistaan, miksi pilata hyvä seksisuhde liittämällä siihen joitain sitoumuksia, jotka ennemmin tai myöhemmin tappavat juuri sen intohimon.
Ihanimmat ja pisimmät suhteet on ollut 50-70v rouvien kanssa, molemmat ovat tienneet, että suhde on puhtaasti seksiä, ei mene pidemmälle ja jatkuu niin kauan, kun molemminpuolinen intohimo säilyy.
Heidän kanssaan ei ole koskaan tullut katkeruutta tai ilkeyttä kummankaan puolelta, kun suhde päättynyt syystä tai toisesta - vain ihanat muistot yhteisistä hetkistä ilman katkeruutta mistään.
Jos tuollainen suhde on kotona sovittu tai hiljaa hyväksytty, niin eihän siinä mitään. Kunhan kukaan ei kärsi tilanteessa. Oikeus sivusuhteeseen pitää olla molemmilla.
Onhan myös näitä päänahanmetsästäjiä, jotka harrastavat varattuja puhtaasti itsekkäistä syistä. Rusinat pullasta tai kiilaa toisten väliin. Se on väärin.
Ihan älytöntä ruveta vaatimaan sitoutumista, jos toinen on jo varattu.
En itse etsi ketään, johon sitoutua juuri nyt. Eronneena sinkkuna tulen parhaiten juttuun toisten samanlaisten kanssa. Kukaan ei lupaa mitään, nautitaan vain hetkestä.
Parasta se on, kun ollaan muutenkin ystäviä tai kavereita. Pienet lämpimät tunteet, jos niitä ilmenee, ovat asiaankuuluvia. Niistä saa nauttia niin kauan kuin ne kestävät.
Se onkylläkin niin, että ei se todellakaan ole miehen vika, jos varattu nainen antaa naida itseään, ihan sama onko päänahanmetsästäjä panemassa vai joku muu, jos nainen suostuu naimaan.
Kait sen varatun naisen pitäisi olla jakamatta tavaransa, kun kerran on varattu!!
Kyllä minä ainakin panen jokaista naista, varattua tai vapaata, enkä todellakaan ole pätkääkään kiinnostunut onko varattu vai ei, se on sen naisen asia ei minun.
No siitä tuossa olikin kysymys. Joillain vapailla on pakko saada varattu. Muut vapaat ei kiinnosta, liian helppoa varmaan.
Jokainen tyylillään. En itse tahdo kuin toisia sinkkuja,se on paljon yksinkertaisempaa niin.
Siis ei todellakaan ole yksinkertaisempaa, kokemuksesta voin tämän sanoa.
Kyllä helposti alkaa se painostus ja ehdottelu vakavammasta suhteesta, kun kyseessä sinkku naiset.
Kaikki on monta kertaa yksinkertaisempaa ja helpompaa, kun kyseessä vanhempi, kokenut, varattu nainen, ei tule mitään ylimääräistä säätöä, pysyy puhtaasti kiihkeänä seksisuhteena.
Varmaan kiinni siitä naisesta.
En sinkkunaisena painosta ketään mihinkään. En myöskään hae jännitystä tms. buustia varatun kanssa touhuamisesta.
Tunteitani osaan käsitellä. Reilu peli, niin kaikilla on kivaa.
Nykyinen vapaa elämäni on minulle kallis. Jos vastaan tulisi oikea ihminen, asiaa voisi arvioida uudelleen. Silloinkin 2 eri asuntoa olisi ihanteellinen ratkaisu.
Kyllä aikuisten oikeasti asia on niin, että yksi osa tuota varattujen kanssa naimista on myös sen tuoma jännitys varattujen naisten osalta.
Ihan suoraan on sanottu kuinka kiihottavaa on antaa vieraalle, minä tulkitsen sen siten, että heistä on jännittävää saada vierasta sisällensä koska ei ole sallittua.
Tuosta reilusta pelistä, useamman kerran on sinkun kanssa oltu yhtämieltä, että pidetään suhde vain seksuaalisena ja niin vain on alettu vaatia enemmän suhteelta.
Ja koska en halua loukata naista tulee kiusallisia tilanteita, kun suhdetta lopetetaan.
Ihmisiä on moneen junaan. Saan itse jännityksen ihan muista asioista kuin pettämisestä.
Nuorena hölmöilin ja lopulta minut petettiin ja jätettiin. Siksi ei kiinnosta.
Juuri noin, meitä on moneen junaan ja jotkut haluaa vain nauttia matkasta ei jäädä junaan.
Ja on aivan normaalia, että joitain kiinnostaa matka ei määränpää.
Ehkä se on ulkonäkökin, hoikahko ja pitkä. pukeutuminen, muihinkin vaatteisiin, kuin verkkarit , t-paita, ajamaton sänki,kalju. Ne kaikki puuttuu minulta ja yleensä jäin vähäksi aikaa jutteleenkin, jos nainen oli minun makuuni ja hauska. Sellainen nätti pluskoon kurvikas, olipa sitten 155-175 cm ja vähän pidemmät hiukset. Ja, jos se halu on molemminpuolista, niin nyt siihen olisi naisilla tilaisuus ja minä vapaa. Aurinko alkaa taas paistaa, niin jokainen alkaa hymyileen, kun sitäkin voisi tehdä koko talven. Vielä parempi, kun naiset ottaa keväällä talvitakit pois päältään, niin näkyy paremmin koko vartalo ja onko se kiihoittavan muodokas, vai laiha luuranko tai tankattu täyteen makkaroita. Kauniit, kurvikkaat, leveälanteiset naiset saa pääni kääntymään ja ehkä katson liian pitkään, jolloin kyseinen nainenkin huomaa. Pelkkä hymy ja katse ei kai vielä ole ahdistelua, mutta mielelläni ottaisin sellaisen naisen viereeni edes silloin tällöin, ilta tai yökylään ja etäsuhteeseenkin. Ehkä sellainen varattu kaunotarkin kävisi, kun vain on luotettava, eikä keero kenellekkään. M52
Missähän tämä nainen on ja minkälainen? M52
Täällä Turun suunnalla edelleen. Ihan tavallinen, itsenäinen nainen.
Tuossa ylempänä kerron mielipiteistäni ne tärkeimmät.
Olen alkanut imemään toisia miehiä, ukm itseasiassa, kun ei naista löytynyt. Tämä rooli sopii minulle
Helppoa löytää imettävää ilman säätöjä..
No ei se niin helppoa ole, haen 50+ ikäisiä ja suht kokemattomia / kokemattomia ukm jotka haluavat imettää. Löytyy paljon niitä jotka juoksee levareilla ja gay saunoissa yms. Yök, en halua tauteja. Turvallista puhdasta vanhempaa imettäjää vaikea löytää, pks siis.
Ei voi olla totta! Enemmin kuolen kun teen mitään miesten kanssa. Olen siis mies.
60v olen siisti ukm 184 78 17 saisit imee.
Moi 60v, mistäpäin olet ja miten sinuun saa yhteyttä tutustuaksemme?
Moni muukin fantasioi vasta haudassa, katuu kun jortikkaa ottanut arkkuun mukaan.🤭🫢
Olen kuullut joskus, että hyvin notkeat pystyvät imemään itseään. Se on jo täydellstä omavaraisuutta.
Kyllä turhautuu. Joka päivä ja yö sitä miettii, miksei ole seksiä. Joka aamu herää samanlaiseen paskapäivään. Elämisen laatu nolla.
Juurikin niin.
Pitkään naimisissa olleena ja nyt seksittömässä suhteessa. Vaimon sairauden takia ei seksi ole mahdollista. Mutta se ei silti poista sitä, ettei minulla edelleen halut olisi seksiin.
Tunne kun saa toiselta tyydytystä ja voi antaa toiselle tyydytystä on mahtava ja sitä todella kaipaan.
Täällä kun on lukenut juttuja, niin on mieleen herännyt myös se, että meitä saman tyyppisiä miehiä on täällä monia. Ja onpa tullut mieleen, että pitäisikö minunkin kokeilla juttuja toisen samanlaisessa tilanteessa olevan miehen kanssa.
Ainut asia, joka estää kokeilemassa on se, että en todellakaan halua itselleni mitään tautia riesaksi ja vertaismieskaverin pitäisi olla ehdottoman tauditon.
Mutta mistä sellaisen löytää, sitä en tiedä.
M54 PKS.
Varattu itsekkin sama ajatus ollut pitkään, uskoisin tykkäisin rakastella miehen kanssa. M 61v
Oletko sinäkin kokematon miesten kesken seksissä?
Mistä päin olet?
M54 pks.
Olen kokematon pitkään ajatuksissa pääsis sänkyyn rakastelee kuten naisen kanssa. Pks matkaa 40 km ei pitkä matka. M 61v
Voi se mennä hieman hankalaksi, kun minulla ei ole paikkaa, missä nähdä ja en voi keskellä päivää ajella pitkiä matkoja.
Se olis keskellä päivää autossa jossain rauhallisessa paikassa
M54
Just katsoin oletko vastannut. Voisihan autossa runkata toista ja maistaa toistemme kaluja näin aluksi. Kesällä luonnon helmassa voi mennä pidemmälle jos halutaan. M 61
No noinhan se varmaan voisi onnistua ja kesällä sitten enemmän läheisyyttä luonnossa.
M54
Eiköhän toteuteta kun molempien mielessä hiertää ajatus. M 61
Kaikkea voi kokeilla mutta mitenkäs sovitaan tuo tapaaminen. Eli missä ja milloin?
Moi, tule jutulle treffien puolelle. Pks minäkin
Oisko sulla ehdotusta johon pystyt päivällä tulee. M 61
Tutkin hieman kalenteriani. Nyt hiukan kiireempi vaihe töissä, mutta katson olisiko ke-pe 13-14 mitään mahdollisuuksia. Paikka voisi olla sipoonkorven eka parkkipaikka Landboon jälkeen.
Jos sattuisi löytymään aika huomenna 12-13 kävisikö se
Valitettavasti tällä viikolla onnista toi aika taulu minulle liian kireä. Katsotaan ensi viikkoa maanantaina viisaampi olen, suunnittelen oman aika tauluni. M 61
Kyllä lamaannuttaa ikuinen puute. Ei huvita mikään. Sitten muija vielä ihmettelee, mikä sulla on.
Jos kerran olet vasten tahtoas ilman seksiä ni väittäsin että sä olet se jossa vika on jos et edes sille halvalle huoralle kelpaa
Elät siis lama aikaa uudelleen ja uudelleen.
Ei rahaa ei tussua. Kuvista voi vähän vilkuilla.
Turha valittaa. Et ole ainoa.
No en minäkään munaa saa aina, kun tekee mieli. Todellakaan.
T. Nainen ylempää.
Elän toivossa, että sitä on pian saatavilla...
T. Nainen
Hyi hitto. En kyllä ole noin puutteessa.
Sittehän sulla on asiat hyvin.
Niin, jos olet vasten tahtoasi ilman seksiä, istut ilmeisedti pitkää linnatuomiota. Kun joskus vapaudut, älä laita tinderiin ainakaan pidätyskuvaasi, se voi karkottaa herkimmät seuraantuppautujat. Mutta jos laitat raudannastokuvia, voi tyrkyt kastua, niin, että ottavat yhteyttä.
Lamassa pitää lamaantua.
Kiitos vaan. Mulla on omaa kivaa.
Tarkoititko, että olet omavarainen ja kaikkiruokainen.
Hei! Kutsumme sinut käymään uudessa chatissa! Meitä on yli miljoona! 👉 http://alegroup.info/H/W1x5W0
Alkuun se vituttaa. Sitten siihen tottuu. Lopuksi ei enää halua.
Minulla se viimeinen vaihe.
Uusi seksiteatteri avautuu Suomeen! Kutsumme kaikki. Ilmoittautuminen ryhmäämme täällä 👉 http://armtown.com/H/V6r9N6
Toi sun teatteris on tosi surkea.
Täältä löydät nopeasti sukupuolta, suhteita, treffit 👉 http://aepgcorp.com/H/J3c6B3
Olisi kiva löytää turvallinen ja seksin suhteen utelias nainen vakituiseen salaiseen tapailuun, sinkku tai varattu.
Tule risteilylle. Vsrmasti saat.
Minäkin käyn välillä risteilyllä. Saan miestä ihan mukavasti.
Helppohan se naisen on. Aina on vientiä ja panoa.