Uusi vuosi, uusi Häxit?

Anonyymi-ap

No,onkos Härmän perällä mitään Uusia suunnitelmia,kuten Härmä ittenääseksi ja Härmän sairaalasta sote-keskus?Vai onko pahin into lopahtanut?

14

707

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, äkkiää pykäämähän häksittilistaa, tuun vaikka taksilla täältä Kauhavalta laittohon nimeni. Tai laittakaa se lista sinne asemalle, tullahan porukalla junalla.

      • Anonyymi

        Juna ei pysähdy härmäs kun kesällä. Nyt painethan kaasua härmän kohdas niin notta lumi vain pöläjää.


    • Anonyymi

      Voisiko oikeasti meitä kohdata sellainen onni että pääsisimme Harmilandiasta eroon, onko se edes mahdollista? 🙏

    • Anonyymi

      Missä se härmän torni on

      • Anonyymi

        Niin se kerrostalooko, baabelin torniko?


      • Anonyymi

        siitä tuloo alishärmän kaupungintalo


    • Anonyymi

      En tiedä mutta kuntokeskuksen ruokatarjonta on muuttunut huonoksi.
      Ei juustoa, ei leikkeleitä ei mitään hyvää, tänään piti syödä kuivia perunoita kun ei mitään kastiketta.

      • Anonyymi

        Tuosta kuntokeskuksen ruuasta olen samaa mieltä. Jotain helevetin keltaista papukastiketta ( vissiin härkäpapua, kun tuota suurta herkkua ikään suuhun pannut, niin oikein tiedä mitä ne keltaiset herneet oli)) ei yhtäkään sattumaa kauhaan sattunut eikä niitä siellä ollut kun kastike pataa sekoitti jos olikaan tarkoitettu vai joku onkinut ennemmin pois. Kylmiä makaronia ja puolikylmiä perunoita. Salaattia oli kahta kolmea sorttia Kaalta , porkkana raastetta ja olikohan jotain muuta. Päässä kiehui etten muista olisiko ollut jotain juustonpaloja vadissa ( vai muistinko ABC,n pöytää?.. Täytekakku kahvit ei korvaa huonoa ruokaa, jos ei nekin ole sattunut loppumaan. Kannattaako pilata mainetta huonolla ruualla ?. 50 senttiä kun maksaa enempi bufee pöydästä ja menee Roud Haussiin syömään on kuin joulupöytä, Perunoita ainakin kahdessa muodossa .lihaa ja kalaa ja monenlaista kasvista. Ps. Kerta pari vuotta sitten oli kerran pilattu liialla suolalla hyvät aineet, voi olla että oli vahingossa tullut tupla suola. Oli ainut kerta kun on ollut moitittavaa Roudhaussin pöydästä. Halpahallin pöydässä ei nyt ole ehkä vuoteen tullut käytyä, Huomattavasti parempi kuin kuntsarilla. Siinä uudessa entisessä Ison Atin tiloissa ei vielä ole tullut käytyä ja Raija meni ansaitulle eläkkeelle. Se kuntsarin 16 euron arki Bufee oli kyllä parempi jokin aika sitten syksyllä, muttei sekään pärjännyt 12,50 Roudhaussin pöydälle.


    • Anonyymi

      Ylishärmän yhteinen itkupilli matias. Missäs se luuraa? Se keskinen? Oikee akkaanen mies oletettu. Jaksanu itkeä häksitistä ihan alusta saakka. Ettei vaan matias olisi asialla?

    • Anonyymi

      Jaa sellaasta sitten on taas suunnitelmis.Eikös se edellinenkin pyllistys menny kiville paljon puhetta siihen se sitten jäikin.
      Nyt kannataas alahärmän persujen ponnistaa uudella innolla jos nyt Purralta irtoos erorahaa oltaa tyytyvääsiä irtiotosta.

    • Anonyymi

      Ei löyry härmästä rahaa erohommaan.Köyhät luuloo että koko Härmä on rikas kun Lillbacka on rikas.

      • Anonyymi

        Niin ja Lilbacka on Kantakauhavalta kotoosin se tuli härmään kunnan pelastajaksi


    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4423
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3038
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      36
      2850
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2615
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2499
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2248
    7. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      35
      2130
    8. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2024
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2005
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1707
    Aihe