Uusi vuosi, uusi Häxit?

Anonyymi-ap

No,onkos Härmän perällä mitään Uusia suunnitelmia,kuten Härmä ittenääseksi ja Härmän sairaalasta sote-keskus?Vai onko pahin into lopahtanut?

14

716

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, äkkiää pykäämähän häksittilistaa, tuun vaikka taksilla täältä Kauhavalta laittohon nimeni. Tai laittakaa se lista sinne asemalle, tullahan porukalla junalla.

      • Anonyymi

        Juna ei pysähdy härmäs kun kesällä. Nyt painethan kaasua härmän kohdas niin notta lumi vain pöläjää.


    • Anonyymi

      Voisiko oikeasti meitä kohdata sellainen onni että pääsisimme Harmilandiasta eroon, onko se edes mahdollista? 🙏

    • Anonyymi

      Missä se härmän torni on

      • Anonyymi

        Niin se kerrostalooko, baabelin torniko?


      • Anonyymi

        siitä tuloo alishärmän kaupungintalo


    • Anonyymi

      En tiedä mutta kuntokeskuksen ruokatarjonta on muuttunut huonoksi.
      Ei juustoa, ei leikkeleitä ei mitään hyvää, tänään piti syödä kuivia perunoita kun ei mitään kastiketta.

      • Anonyymi

        Tuosta kuntokeskuksen ruuasta olen samaa mieltä. Jotain helevetin keltaista papukastiketta ( vissiin härkäpapua, kun tuota suurta herkkua ikään suuhun pannut, niin oikein tiedä mitä ne keltaiset herneet oli)) ei yhtäkään sattumaa kauhaan sattunut eikä niitä siellä ollut kun kastike pataa sekoitti jos olikaan tarkoitettu vai joku onkinut ennemmin pois. Kylmiä makaronia ja puolikylmiä perunoita. Salaattia oli kahta kolmea sorttia Kaalta , porkkana raastetta ja olikohan jotain muuta. Päässä kiehui etten muista olisiko ollut jotain juustonpaloja vadissa ( vai muistinko ABC,n pöytää?.. Täytekakku kahvit ei korvaa huonoa ruokaa, jos ei nekin ole sattunut loppumaan. Kannattaako pilata mainetta huonolla ruualla ?. 50 senttiä kun maksaa enempi bufee pöydästä ja menee Roud Haussiin syömään on kuin joulupöytä, Perunoita ainakin kahdessa muodossa .lihaa ja kalaa ja monenlaista kasvista. Ps. Kerta pari vuotta sitten oli kerran pilattu liialla suolalla hyvät aineet, voi olla että oli vahingossa tullut tupla suola. Oli ainut kerta kun on ollut moitittavaa Roudhaussin pöydästä. Halpahallin pöydässä ei nyt ole ehkä vuoteen tullut käytyä, Huomattavasti parempi kuin kuntsarilla. Siinä uudessa entisessä Ison Atin tiloissa ei vielä ole tullut käytyä ja Raija meni ansaitulle eläkkeelle. Se kuntsarin 16 euron arki Bufee oli kyllä parempi jokin aika sitten syksyllä, muttei sekään pärjännyt 12,50 Roudhaussin pöydälle.


    • Anonyymi

      Ylishärmän yhteinen itkupilli matias. Missäs se luuraa? Se keskinen? Oikee akkaanen mies oletettu. Jaksanu itkeä häksitistä ihan alusta saakka. Ettei vaan matias olisi asialla?

    • Anonyymi

      Jaa sellaasta sitten on taas suunnitelmis.Eikös se edellinenkin pyllistys menny kiville paljon puhetta siihen se sitten jäikin.
      Nyt kannataas alahärmän persujen ponnistaa uudella innolla jos nyt Purralta irtoos erorahaa oltaa tyytyvääsiä irtiotosta.

    • Anonyymi

      Ei löyry härmästä rahaa erohommaan.Köyhät luuloo että koko Härmä on rikas kun Lillbacka on rikas.

      • Anonyymi

        Niin ja Lilbacka on Kantakauhavalta kotoosin se tuli härmään kunnan pelastajaksi


    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      292
      6787
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      246
      6328
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      43
      5691
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      159
      5037
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      42
      3858
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      219
      3794
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      136
      3491
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      46
      3177
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      5
      3175
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      353
      2876
    Aihe