Jälleen roppakaupalla huonoja uutisia Venäjän diktaattorille Putinille. Ukraina onnistui ilmaiskuilla upottamaan venäläisen maihinnousualuksen Krimin satamassa.
Turkki alkaa käsittelemään Ruotsin Nato-jäsenyyttä, joka tulee luultavasti toteutumaan lähiaikoina. Sekös Putinia kalvaa.
Siinä on taas Putlerilla ja Lierovilla selittelemistä kansalle, että "kaikki menee hyvin ja täsmälleen suunnitelmien mukaisesti".
Turkki alkaa käsittelemään Ruotsin Nato-jäsenyyttä, joka tulee luultavasti toteutumaan lähiaikoina. Sekös Putinia kalvaa.
Siinä on taas Putlerilla ja Lierovilla selittelemistä kansalle, että "kaikki menee hyvin ja täsmälleen suunnitelmien mukaisesti".
Vastaukset 15
Vanhimmat
Venäläisillä on sitten huonoja suunnitelmia. Jatkuvasti upottelevat omia laivojaan.
Venäläistä suunnitelmaa kutsutaan syystäkin ryssimiseksi.
Vaikea ymmärtää sitäkin Putinin suunnitelmaa, että halusi kaksikin uutta Naton jäsenmaata aivan naapuriinsa? Mutta jos kerran kaikki sujuu suunnitelmien mukaan niin...
Aina kun Putinia ketuttaa on tapahtunut jotain hyvää.
Ohjusten sarjaa Kiovaan 👍👍👍👍😊
Toivottavasti tämä Ukraina pyyhitään pois
Voisi iskeä ydinvoimalaan Ukrainassa
Venäjä yrittää elää rauhassa rajojensa sisällä ja mitä tekee naapuri upottaa sen paatin. Tuosta voi olla taas vaikka mitä seuraamuksia.
Kuten Puuttinin hätäpieruista käytävillä
https://youtu.be/9VsHtn_RSHY?t=209
Venäjä saattaa yrittää elää rauhassa rajojensa sisällä, mutta naapurivaltion rajojen sisällä se ei edes yritä, vaan käy täysimittaista hyökkäyssotaa.
Vahvistettuja tietoja?
Yksi ( 1 ) kuoli ja 189 on kateissa ( kommodori mukaan vuosiluokalla 🤣🇷🇺🤣
Hienoa, sueraava Ukrainan merkittävä voitto on 15-16 Tammikuuta tasaisen taulukon mukaan.
Saadaan iskee ohjusten kanssa Kiovaan 👍👍👍👍🇷🇺🇷🇺🇷🇺
Ukraina pommittaa sotilaskohteita ja raukkamaiset barbaarit eli venäläiset pommittavat vain siviilikohteita, kuten aina.