Mustanmeren laivasto tuhoutumassa, Kertsinsalmen silta uhattuna. Ukraina kasvattaa maavoimiaan.
Puten kiukuttelusta leviää tiedot jo Kremlin ulkopuolellekin.
Puten kiukuttelusta leviää tiedot jo Kremlin ulkopuolellekin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Venäjän ilmavoimimien tappiot viikossa 5 konetta.
Venäjän presidentti Vladimir Putin on luvannut Kiinan presidentille Xi Jinpingille, että Venäjän laiton hyökkäyssota Ukrainassa kestää ainakin viisi vuotta.
Asiasta kertoo arvostettu japanilainen talouslehti Nikkei, jonka tiedot perustuvat useisiin nimettömänä esiintyviin lähteisiin, jotka ovat perillä Venäjän ja Kiinan välisistä diplomaattisista suhteista.
Nikkein tietojen mukaan Putin totesi asian Xin Moskovaan maaliskuussa tekemän vierailun aikana. Tässä vaiheessa Venäjän muutaman päivän mittaiseksi olettama sota oli jatkunut jo reilun vuoden ja venäläisjoukot olivat kokeneet useita takaiskuja.
Onkin hauskaa seurata Putinin loppua ja Venäjän talouden hiipumista unohtamatta Venäjän armeijan tankkien räjähdykset Youtubessa on hauskaa katsottavaa. Paljon tulee leski emäntiä ja isättömiä lapsia Venäjälle. Mikseivät jo ala nousta vastarintaan Putinia vastaan. Tyhmää sakkia.
Sun on vaan hauska seurata median käsitystä Venäjästä ja Putinista.
Niistä leskiemännistähän olisi naisia Kiinan lukuisille ylijäämämiehille.
Putin laittaa kohta kaikki kaksoisolentonsa eturintamalle näyttämään mallia!
Eli olet sitä mieltä, että Peskov ja Kreml ei valehtele?
Ei se venäjä mitää häviä . Kyllä se on eurooppa ja pihjoismaitten ääliöt jotka hävii , sata nolla . Kyllä on noloa .?
Saatanan hintit.
Eli Natopalstalla ollaan sitä mieltä yhtäkkiä, että Kreml ei valehtelekaan? nimittäin Peskov kiirehti oikaisemaan, että Putin ei olekaan kuollut.
Kyllä kai se Putin noilla rintamalinjoilla vielä taikinoi vaikka kuinka kauan jos ei äijän touhuihin kukaan puutu
Nehän nussii toisiaan Kremlin käytävillä..... Maria Zaharova ei jaksa tyydyttää kuin Lavrovia....sitä simpanssin näköistä ns. ulkoministeriä. Kääpiö Putin joutuu vain runkkaamaan Suomesta salakuljetettujen 80-luvun pornolehtien lehtien avulla.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000010089508.html
VENÄJÄN perjantain vastaisena yönä ja perjantaiaamuna toteuttama valtava pommituskampanja ympäri Ukrainaa maksoi Venäjälle ainakin 1,15 miljardia euroa 💶
.. korjaan 1,15 Mrd. RUPLAA, eli 1500 €.
Se on tänäänkin ruplan arvo taas syöksyny kuin F-35?
Ei näytä hermostuttavan muita kun Nato Tiltua. ;)
Niin minuakin. Olen lisäkdi häviämäss pressanvaalit HOMOLÖLLE 90%:lla!!!
A. S.
Oma tontti ensin, kuten Trumppi sanoo. :D
Muuta maailmaa ei kiinnosta alkuunkaan, mitä mieltä ollaan pohjoisilla perukoilla. Kaikki sanomiset jäävät vain omaan käyttöönsä ja siksi valehtelu on vahingoksi. Hölmö valehtelee hölmöyttään, maanpetturi tarkoituksella.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/3e70dd6d-3833-4030-82b6-7867e5e6875f
Toivomme, että Putin ja tuhansista rikkinäisistä kohtaloista vastuussa olevat eivät tukehdu uutena vuotena läheistemme vereen, jota heidän elegantit lasinsa ovat täynnä! Palakaa helvetissä! 🔥👹
Iškova kysyy videolla, miksi kaikki ne, joiden aviomies tai läheinen on kuollut rintamalla, vaikenevat.
Haluan sanoa kaikille ihmisille, jotka taistelevat rakkaiden miestensä puolesta: [...] teillä ei ole aikaa, koska jokainen päivä voi tulla kohtalokkaaksi. Ja mitä todennäköisimmin se väistämättä tuleekin olemaan niin. Taistelkaa heidän puolestaan nyt, tänään, tehkää kaikki mahdollinen, yhdessä viestissä lukee.
Toisessa sanotaan, että ainoa mahdollinen keino sodasta selviytymiseen on paeta yksiköstä luvatta.
30. joulukuuta Tie kotiin -kanavalla oli jo 38 000 jäsentä👍
Aiemmin protestiliikkeen jäsenet ovat muun muassa keränneet nimiä adressiin, jolla vastustetaan ”Venäjän ikuista liikekannallepanoa”. Liike on lisäksi kertonut järjestäytyneensä paikallisiksi ryhmiksi ja myös suunnittelevansa säännöllisiä mielenosoituksia.👌
Diktatuurit sortuu AINA.