Persujen EU kriittisyys

Persujen EU kriittisyys lopahti niinkuin kananlento persujen päästyä hillotolpalle, siinä välkkyy Riikka Purran ja Ville Rydmanin silmissä hyväpalkkainen suojatyöpaikka EU virkamiehenä ministeripestin jälkeen.
3117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomi maksaa ulkomaisella velalla kymmeniä miljardeja EU: n pohjattomaan kitaan, mutta Riikka Purra ja kumppanit vaan hymyilevät ivallisesti!

Äänestä

Demuvasut istuneet komisaareina ja päättäjinä jo 30 vuotta, huonosti hoitaneet paratiisipankit/veroparatiisit.
https://yle.fi/a/3-12375464

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persujen EU kriittisyys lopahti niinkuin kananlento persujen päästyä hillotolpalle, siinä välkkyy Riikka Purran ja Ville Rydmanin silmissä hyväpalkkainen suojatyöpaikka EU virkamiehenä ministeripestin jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu