Niin. Miksi nigga ei tee mitään? Missään....
Miksi nigga ei tee mitään?
Anonyymi-ap
30415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Kun
SAK menee lakkoon, ei työt kiinnosta
t. avaaja
Ei nigga ole SAKssa, koska nigga ei tee mitään.
t: avaaja
"Nigga se vain loikoilee, lapsia tehtailee ja makailee." (Runonlausunnan painolla)
Siinä kaikki mitä sillä älyllisellä tasolla kykenee tekemään.
Yleistätkö suomalaistenkin kohdalla niin, että jos Jani-Petteri Kuusamosta ei tee mitään, silloin suomalaiset eivät tee mitään missään?
Kuuntele tuon pastori David James Manningin video. Kertoo itse siinä, kuinka mitään ei afrikassa ollut tehty, ei edes asumuksia itselleen. Kun amerikkalaiset tulivat, ja auttoivat infraa sinne, tuli edes jotakin aikaiseksi.
Manning toteaa lisäksi, että omaksi ikäväksi tosiasiaki itselleen nieltäväksi, tulee myös se tosiseikka, etteivät osaa johtaa edes omia valtioitaan tai yhtään mitään.
Olisivat duunariluokkaan syntyneitä, mutta kun se täydellinen laiskuus ja saamattomuus.
Hohhoijaa. Olen itse asunut eräässä Afrikan maassa ja voin kertoa, että minulta kysyttiin siellä työpaikkaa kaduilla ja jopa kuntosalin saunassa. Ihmiset tekivät paljon ahkerammin töitä kuin Suomessa ja monta kertaa tuli toimiston ovelle joku nuori ansioluettelon kanssa hakemaan töitä.
Ihmiset siis kiersivät hakemassa töitä ovelta ovelle. Mikään Petterin ja Riikan työelämäuudistus ei saa suomalaisia aktivoitumaan samalla tavalla.
Tarkoitatko että olet nähnyt yhden afrikkalaisen joka tietämäsi mukaan ei ole töissä? Kaikki muut tekevät ahkerasti töitä Afrikassa, ja asunnot ovat länsimaisella tasolla kaikin tavoin. Maanviljely pelaa, ja kaikki viisi satoa korjataan länsimaista tekniikkaa tasoisin konein ja traktorein koko ajan?
Ketään ei lähde elintason keskeltä pakoloisiksi ulkomaille koska ahkeruus tuottaa Afrikassa niin paljon korkeamman elintason?
Niiden kotimaassakaan eivät miehet tee mitään. Tai niiden työ on pureksia khatia ja heittää noppaa palmun varjossa. Kömpii majaansa yön tullen ja herättää uupuneen muijansa sikiämään lisää nälkäisiä suita. Vaimo on päivän raatanut ruoan ja veden saadakseen perheelleen.
Ei ole "erästä maata".
Puppua siis koko tarinasi.
Ehkä kyseisellä henkilöllä on mahdollisuus paljastua jos kertoisi että oli esim Nigeriassa.
Kaikki Nigeriasta tänne raahatut tietävät kuka suomalainen oli Nigeriassa Suomesta.
Pelaahan ne taskubiljardia...
väärä-uskoinen alempi olio on maksaja, kun tekee hikinen työ,
ja pyhä mies lepää kela-lomilla.
Ota sinäkin tuosta oppia:
https://youtu.be/woAFfMOakcQ?si=gYGSBaYPA3ZhJ4fE
Amerikassa on toisin. Vain Suomessa on se surkein ja tyhmin aines
Suomeen on tosiaan valunut se kaikkein vähämielisin ja kusipäisin aines.
https://youtu.be/woAFfMOakcQ?si=gYGSBaYPA3ZhJ4fE
Pastor David James Manning Kertoo.
Hyvä että joku edes lyö totuuden silmille. Ja vielä omiensa keskeltä. Aika herätä näidenkin laiskureiden.
Kuinka kolmekymppiset edes kehtaavat lorvia kuten nyt tekevät noiden niin kutsutut nuoret "miehet".
Synonyymi persulle?
Takoitatko aloittajaa itseään, vai aloittajan esilletuomaa "ryhmittymää"?
Et taida olla työelämässä. Ethän sinä lorviessasi muiden töitä näe.
Koska elämässä ei kannata tehdä mitään tai ehkä aivan pienimmällä mahdollisella rasituksella jotta aiitä selviää läpi,tai käyttää muita hyväkseen minkä kerkeää.Tämähän se on maailman fakta,siksi Afrikkalaiset ja muut viisaat yrittää päästä elämän läpi niin vähällä vaivalla ja muita huijaamalla kuin vain pystyvät.
Patriotismi ja kovaan työhön uskominen on täysviisaittein päissä yhtä hulluutta,mitään jumalia ei ole jotka sinua rankaisisi siitä,eikä sitä siis kannata tehdä.
Mitään ilmoittautumisia työhulluksi ja
hyväksikäytetyksi ei sieltä koskaan tule ,se on vain uskovien ja muitten hurahtaneiden psykoosiajattelua jotka lopulta joutuu
katatoniseen eli tiedottomaan/ tiedostamattomaan tilaan aivojen sisäisesti ja
tämä on ainut totuus maailmankaikkeudessa.
Mitä on elämä,mitä on oma olemassaolo? Vain yksinkertaista elossaaelviytymistä ,ei mitään muuta.
Sellaiset aatokset sieltä päästä. Mutta miksi sinä yrität ulkoistaa omat ajatuksesi kollektiivisesti afrikkalaisille ja "muille viisaille"? Sinähän tässä toit jännittävän uhriutumisen kautta esiin, miten sinä olet patriootti ja uskot kovaan työhön ja siten tämän maailman hullutuksissa tyhmä hyväksikäytetty poloinen, kun viisas hyväksikäyttäjä pääsee vähemmällä. Mutta joka ajatus oli omaa tuotostasi, eikä se afrikkalaisten ja muiden viisaiden ajatuskollektiivista aivoihisi ulkoa maagisesti ilmestynyt.
Todellisuudessahan se sinäkin nautit muiden työn ja riiston hedelmistä ihan surutta, eikä se sinun työn tekemisesi todellakaan mitään sankarillisia mittasuhteita täytä. Kaukana siitä.
Afrikassa kaivavat kuution kuopan maahan, paskovat sen täyteen, ja peittävät. Sitten uusi kuoppa. En näitä kovin viisaiksi luonnehtisi. Laiskoiksi kyllä. Ei ihme että ovat kivikaudella kun mitään eivät osaa, eivät ymmärrä, eivätkä laiskuuttaan viitsi.
Niin, miksi tekisi???
Tulee aika jolloin jotain on tehtävä jos syödä haluaa. Lorviminen ei jatku ikuisesti. Halla-Ahosta uusi presidentti ja loppuu roskasakin lorvehtiminen.
Afrikassa naiset ovat tavallisen kansan keskuudessa huomattavan laihoja. Mikä ne turvottaa tynnyreiksi länsimaihin päästyään. Onko syynä jokapäiväiset leivoskahvit kahviloissa?
Varmasti leivoskahvitkin, mutta pysyvät omassa maassaan laihoina kun raatavat vettä kantamalla päivät pitkät putoukselta savimajalleen.
Lorvehtivat "miehensä" (=lähinnä verrattavissa löysään ja vetelään paskakasaan) eivät auta eivätkä tee mitään, paitsi pahoinpitelevät naiset, ja alistavat naiset synnytyskoneiksi.
Myy niggat huumeita...
Poliisien työllistäminen. Ehkä siis surkeassa Suomessa toivottava asetelma koko työttömyyden ja luuseriuden keskellä. Sitä se tekee kun ei ole enää mitään jäljellä todellista tuotantoa Suomella.