" Vielä Apu-lehdelle helmikuussa 2022, eli vähän ennen Venäjän suurhyökkäystä Ukrainaan, antamassaan haastattelussa Halla-aho ei pitänyt Fennovoima-hanketta merkittävänä turvallisuusuhkana Suomelle. Tuossa haastattelussa "
https://www.sss.fi/2023/12/halla-aho-kritisoi-kilpakumppaneitaan-venajan-energiayhteistyosta-mutta-miten-perussuomalaiset-suhtautui-venalaiseen-bensaan-ja-ydinvoimaan/
https://www.sss.fi/2023/12/halla-aho-kritisoi-kilpakumppaneitaan-venajan-energiayhteistyosta-mutta-miten-perussuomalaiset-suhtautui-venalaiseen-bensaan-ja-ydinvoimaan/
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jussi-neidin mekko kääntyy samoin kuin Irvi-Riikalla.
jos sä nyt vaikka ite lukisit ton oman linkkisi sisältäm artikkelin ennen ku tänne alat öyhöttää :D:D:D:D miten joku voi olla noin tyhmä :D
Takinkääntö on persuille ominaista.
Ikivanha sanontakin tietää kertoa:
persu pettää ja valehtelee aina
Missä persu siellä petos.
Eikö hänellä ole minkäänlaista kykyä arvioida itseään?
"– Katsoisin, että pystyn tarkastelemaan ympärillä tapahtuvia asioita realistisesti ilman ideologisia silmälaseja ja ilman sinisilmäisyyttä ja uskon, että minulla on siitä jonkinlaisia näyttöjä, Halla-aho sanoo STT:n haastattelussa."
Todella. Sinisilmäiseksi häntä ei ehkä ole syytä moittia, mutta ideologiset silmälasit kyllä sokeuttavat ja se kuuluu hänen kaikista puheistaan. Millainen presidentti voisi olla ihminen, joka pitää osaa kansasta vihollisinaan? Missä se objektiivisuus on? Joo, realistisuus on hyvä, Halla-ahossa sitä ei ole.
Halla-ahon muka "realismia ilman ideologiaa":
”Juuri nyt Kreikkaan tarvittaisiin sotilasjuntta, jonka ei tarvitsisi välittää suosiostaan ja joka voisi panna lakkoilijat ja mellakoitsijat kuriin panssarivaunuilla”, Halla-aho kirjoitti Facebook-sivuillaan.
https://www.ts.fi/uutiset/257046
Mistä keksit että mestari olisi itkupilli? On kylmähermoinen,haasteita pelkäämätön ja selväsanainen poliitikko. Ymmärrän toki vastustuksesi herättää varmasti monenlaisia tunteita. Presidenttiehdokas ja poliitikko voi myös tehdä ilmoituksen kunnianloukkauksesta vai onko hyväksyttävää että journalisti nimittelee fasistiksi.
Eikö totuuksien sanominen ole enää sallittua?
Nyt olisi vasurilla elämänsä tilaisuus puhua kerrankin totta.
Väärin. Äänestän Kokoomusta.
Vasuri ei tule saamaan oikeudessa sakkoja siitä, että on puhunut totta, vaan valehtelusta.
Miten noin herkkähipiäinen neiti on ylipäätään poliitikoksi päätynyt?
No kun ei siitä onnettomasta oikein muuhunkaan ole. Kirkkoslaavin nyanssien taitajille ei ole liiemmin kysyntää työmarkkinoilla.
Seuraatko politiikkaa? Ei siellä eduskunnassa herkkähipiät pärjää,kannattaa mennä kokeilemaan.Halla-Aho on pitkän linjan poliitikko ja aivan loistava alallaan.
Ennen presidentin vaalit oli hieno tapahtuma, silloin keskusteltiin poliittisista asioista, toista on nyt, nyt pääasia on se että kuinka hyvin saan ehdokkaita mollata, säälittävää touhua vihervasemmistolta.
Onpas kertakaikkisen typerä kommentti! !