Sähkö 59,90snt, millos ne Sannan propellit alkaa jytkimään sähköä?

Palstan mukaanhan kovilla pakkasilla on ne kovimmat tuuletkin.
14272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Niin, nythän sitä sähköä pitäisi olla, näinä pakkastuulten aikoina.

Äänestä
  • Eikö palstalla ole puhuttu että myrskytuulet puhaltelee tällaisina pakkaspäivinä ?

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    ❤️ ­­­N­y­m­­f­o­m­­­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18194511A

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Sannan propellit on täys seisokissa. Makoilee jossakin maassa lakanoiden välissä.

Äänestä
  • Ei kai propellirahat päätyneet lopulta Cayman saarille?

    Äänestä

Kyllähän ne jytkii, mutta Sannan sähkölentokone, millä Sanna lentelee muotinäytöks... eiku hotellimatk... eiku ilmastokokouksiin myös kuluttaa sähköä.

Äänestä
  • On hyvä välillä myös lennähtää sähkölentokoneella etelän maille, saapi hyviä persekuvia.

    Äänestä

Hoe vain sitä Sannaa helkkarin junttipersupelle.

Äänestä
  • Huomauttaisin vasemmiston edustajaa asiallisemmasta kielenkäytöstä.

    Äänestä

  • Ja Suomen aluehinta on 4x kalliimpaa kuin ruotsissa ja norjassa? Kuka vie välistä?

    Äänestä

  • Viro ostaa tämän hetkisen tilanteen mukaan venäjältä ja latviasta yhteensä 1000mw ja itse tuottaa sähköä 900mw edestä kun käyttö on tällä hetkellä 1400mw, ja Suomeen myydään loput.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Viro ostaa tämän hetkisen tilanteen mukaan venäjältä ja latviasta yhteensä 1000mw ja itse tuottaa sähköä 900mw edestä kun käyttö on tällä hetkellä 1400mw, ja Suomeen myydään loput.

    Virossa ymmärretään bisneksen päälle. Suomilandiassa taas ei ja rahastetaan kotitalouksia. Kukaan ei valita ja mitäpä se auttaisikaan..

    Äänestä

Pörssirahastus ja perustarpeet tulisi pitää toisistaan erossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Palstan mukaanhan kovilla pakkasilla on ne kovimmat tuuletkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu