Kannattaa kokeilla tuota verkkokauppaa.
Sieltä voi löytää jotain tosi halvalla.
Fiksuruoka
8
232
Vastaukset
- Anonyymi
oho. onpas halpaa kun vertailee.
jep.kiitos tilaillaan. - Anonyymi
Joo ja on siellä ihqn järkeviäkin juttuja.
Voi säästää paljon. - Anonyymi
Ajattelin kuitenkin panostaa Prisman parkkihalliin ja kauppaan, kun sieltä
saa kaiken tarvitsemansa edukkaasti ilman K-ylihintaa.- Anonyymi
Minä saan kaiken edukkaasti K-ryhmältä kun ei ole pyhää peltilehmää joka vähäistä eläkettäni kuluttais. Kaupat kävelymatkan päässä niin tulee kuntoilukin hoidettua samalla, varsinkin cittarin reissulla kun sinne vähän pitemmästi. Kun itse viitsii laittaa ruokansa eikä ostele mitä sattuu niin hyvinkin edullisesti saa. Pakastin on myös hyvä keksintö ja sitä hyödynnänkin jatkuvasti. En edes muista milloin viimeksi ostin esim normaalihinnalla lihaa, kun joka kauppareissulla löytyy ale-lappuisia. Yhdestä jauhelihapaketistakin saa jo monen päivän kastikkeen tai lihapullat ja laitan annoksina pakkaseen. Kun yksin syö, voi tehdä just oman maun mukaisia ruokia ja halvalla. Valmiita ruokia en kaupasta osta koskaan.
Kai sitä pitää alkaa ulkomailtakin vähän tilailee. Laardia, pesuainetta, säilykkeitä nyt ainakin. Fiksuruoka voi olla kyllä joo kyllä ihan hyvä valinta. Suomessa ollan turhan herkkiä säilyvyysaikojen kanssa. no uusavuttomuuttahan se on jos ei ensin haistele ja maistele..sopii kyllä ihan näihin ns tuoreisiinkin päivämäärättyihin. Etikkakurkut maistu kerran saippualta ne niissä säiliöissä. Maito navetalta jne. Tarkkana on hyvä olla.
- Anonyymi
Mutta cocktailkurkur ovat aina todella maukkaita.
- Anonyymi
Jaaritteleva älyn jättiläinen.
Anonyymi kirjoitti:
Mutta cocktailkurkur ovat aina todella maukkaita.
Juu makosia ovat oikein kurkur. Yritän yleensä niitä säilökurkkuja suosia kuitenkin. Siitäkin huolimatta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke251736- 991403
- 771381
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?67996- 61872
- 47856
- 64843
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t26790Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62777- 122720