Miksette toispuoluelaiset mene omille palstoillenne

Tämä on keskustan palsta, ei esim. kommunistien, ei vasurein, ei sosialistien palsta. Myös isättömille löytyy palstoja, jossa saatte purkaa pahaa oloanne.
Ei keskusta voi ottaa murheitanne, jos ei ole normaalia yhteiskunta kasvatusta. Voitte sielläkin omilla palstoilla Kekkosestakin kirjoittaa, myös keskustasta, että miten kasvanut tuonut kelpo kansalaisia. En nyt kyllä käsitä mitä pahaa Kekkonen tehnyt isättömille, kun teitä useita jotka olette kertoneet isättömiä olleenne. kekkonen esti Suomen vajoamisen Neuvostoliiton syliin, liittymällä siihen, sekö yhä kaivertaa vasemmistolais aatettanne.
9160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Älä aloittaja pankkolängvitsi höpötä. Tätä palstaa ei Keskusta omista vaan täällä voi jokainen halutessan kirjoittaa Keskustasta ja sen harjoittamasta politiikasta.

Jopa sinun kaltainen älyllisesti alamittainen kirjoitustaidoton tolvana voi täällä kirjoittaa mikä on hyvä asia niin et ole häiriköimässä kaduilla.

Äänestä

Mitäs oikeastaan tarkoitat? Palstan aiheena on Suomen Keskusta eikä "keskustalaiset keskustelevat Keskustasta". Kyllähän täällä yleensä Keskustasta kirjoittavat nekin, jotka ovat Keskustaa vastaan.

Ja mikä keskustelupalsta se sellainen olisi, jossa vain samanmieliset saisivat kirjoittaa? Keskustan paikallisjärjestöjen kokoukset ja puoluekokoukset ovat niitä paikkoja, joissa keskustalaiset voivat käydä sisäisiä keskusteluita; näin ajattelen. Tällainen palsta on hyvä paikka siihen, että Keskustaan kriittisestikin suhtautuvat voivat kirjoittaa kiinnostuksenkohteestaan.

Sitä paitsi: taitaa jokaisella Suomi24:n aatteellisella palstalla palstan aiheeseen kriittisesti suhtautuvat kirjoittaa enemmän kuin positiivisesti suhtautuvat.

Enemmän Keskusta-palstalla on mielestäni ongelmana se, että täällä on yksi palstahäirikkö (et sinä), joka pommittaa palstaa päivästä ja vuodesta toiseen samoilla avauksilla, ja keskittyy aivan muuhun kuin palstan aiheeseen...

Äänestä

Mutta eihän tämä palsta ole pelkästään persutrollien paskanheittoa varten, eihän persutrolli?

Äänestä

Pankkomajuri meni lankaan kun vähän jekutin Sotilaan kanssa.
Hidas sytytys kun on.
Tarvitsemme lisää isättömiä poikia joista tulee miehiä eikä pankkomajurejs.

Äänestä
  • Sinäkään vasuri nössöpoika ketään jekuta.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Sinäkään vasuri nössöpoika ketään jekuta.

    Minä vien sinua kuin litran mittaa milloin vain.
    Miksi Persu täällä Keskustan palstalla olet?

    Äänestä

Niin, onko palstalla muita kuin persutrolleja?

Äänestä

No nyt meni "Neuvotoliittokin" oikein.
Mutta persutrolli, mites tää paskanheitto liittyy Suomen Keskustaan?

Äänestä

Keskustalla on niin suuri kannatus että kannattaa rajoittaa ylläpidon omistamalla palstalla sananvapautta. Kertokaa keskustalaiset ketkä ovat kelvollisia teitä äänestämään, onhan teillä varaa valita sopivat kannattajatkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämä on keskustan palsta, ei esim. kommunistien, ei vasurein, ei sosialistien palsta. Myös isättömille löytyy palstoja, jossa saatte purkaa pahaa oloanne.
Ei keskusta voi ottaa murheitanne, jos ei ole normaalia yhteiskunta kasvatusta. Voitte sielläkin omilla palstoilla Kekkosestakin kirjoittaa, myös keskustasta, että miten kasvanut tuonut kelpo kansalaisia. En nyt kyllä käsitä mitä pahaa Kekkonen tehnyt isättömille, kun teitä useita jotka olette kertoneet isättömiä olleenne. kekkonen esti Suomen vajoamisen Neuvostoliiton syliin, liittymällä siihen, sekö yhä kaivertaa vasemmistolais aatettanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu