heikoilla on nämä f.. kirkujat nuorukaiset, on kai siitä yli päästy
toki raskauttavaa että sakko tullut Vastaajan ominaisuudessa.
toki raskauttavaa että sakko tullut Vastaajan ominaisuudessa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
totta kyllä että suomessa ei paljon luoteta oikeuslaitokseen ja monet tuomiot on köykäisiä, murha tappojen uusijoille ei loppua kun kuolema tuomiota ei ole jne..
oikea tuomio on siis usein se ,että ihmiset piikittelee ikuisesti?
Vassut on elämässään epäonnistuneita reppanoita joille Sanna Marin on elämän ainut sisältö. Ja sekin petti kiäh kiäh.
Mitäs pahaa siinä oli, jos joku kirjoitteli, että Muhamed sai vanhoilla päivillään hyvin nuoren morsiammen. Siksihän Muhamed innostui kirjoittamaa kulttuurioppaan koko maailman kansoille.
"Kesäkuussa 2012 antamassaan tuomiossa korkein oikeus katsoi alemmista oikeusasteista poiketen Halla-ahon syyllistyneen sekä uskonrauhan rikkomiseen että kansanryhmää vastaan kiihottamiseen, ja tuomio koveni 50 päiväsakkoon."
Tuo tapahtui siis 12 vuotta sitten, eikä 23 vuotta sitten. Olennaisinta siinä on kuitenkin se että Halla ei ole koskaan katunut, pahoitellut, perunut eikä pyytänyt anteeksi mitään sanomisiaan millään tavalla. Hän on siis edelleenkin samaa mieltä ja sitä hänen voi olla vaikeaa selitellä oikeudessa.
Niin ja Halonen piti vappupuheen 40 vuotta sitten paitsi ettei edes pitänyt. Ja siitä persuäänestäjät öyhättävät.