Katso kuinka taas suomalaisia pasi vaunuja hajotetaan Ukrainassa tuoreessa MV-lehdessä hyvät kuvat
Päivän video: Taas yksi suomalainen Pasi-vaunu tuhottu Ukrainan joukoilta
https://mvlehti.net/2024/01/04/paivan-video-jalleen-yksi-suomalainen-pasi-vaunu-tuhottu-ukrainan-joukoilta/
Suomea pannaan taas halvalla
10
223
Vastaukset
- Anonyymi
Sodassa tuhoutuu kaikenlaista. Idioottiko olet?
- Anonyymi
Sinne oli turha laittaa mitään ne on elukoita siellä kumpikin puoli eikä ne osaa ajaa edes noita saati käyttää !
- Anonyymi
Vieläkö noita vanhoja rotiskoja siellä on luulisi että noi muutama olisi aikapäiviä sitten tuhottu
Avaaja ei ilmeisesti ole tajunnut vielä että tankit ja muut sotilaskamat on ns. kulutustavaraa sodassa.
Oletko sivari, vapautettu tai muuten (esim. muualla asumisen vuoksi) vain et ole ikinä tutustunut sodankäynnin alkeisiin?- Anonyymi
ONKO SE IHME KUN SODASSA KAIKKEA TUHOUTUU????
- Anonyymi
Mv-lehti. Tuo Putinin sotapropagandaa suoltava roskajulkaisu Venäjältä…..
🤣😅😅😂😂😅🤣😅😅😂😅🤣🤣😅😂😂 - Anonyymi
netto maksaja Suomi on myös lännen energia kiskonnan alla....
Lännen propaganda on yhtä huonoa, kuin venäjän propaganda.
Valitettavasti ollaan nyt Suomessa täysin nato us cia propagandan alla. Uutiset, viihde, jne.. ( länteen suomettuminen on jo huvittavaa..).
Jää siinä kertomatta, että lännen itään etenemis ristiretki on jo nyt tullut liian kalliiksi. Se us cia vallan vaihto ukrainassa ei onnistunut täydellisesti, vain osittain, . Joten jäätiin kiinni sinne...
Vallan vaihto ei myöskään onnistunut valko-venäjällä, ja ei onnistunut georgiassa, korttitalo ei kaatunut..... lännen strategia epäonnistui.
- Nyt menee kuten aiemmin meni vietnamissa ja afganistanissa, länsi raha vetäytyy.
Rauhan neuvottelut alkaa. - Anonyymi
Onhan siellä jo tuhoutunut tuhansia venäläisten T-72 tankkeja niin miksei sitten paljon heiveröisempi Pasi. Sodassa kalustoa tuhoutuu.
- Anonyymi
Hmm, usein Suomessa pannaan ihan ilmaiseksi. Ei oteta maksua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637