"Venäjän hyökkäys teki ammottavan lomen Suomen matkailuun".
Lue päätoimittaja Janus Putkosen artikkeli suomen typeryydestä uudesta MV-lehdestä
https://mvlehti.net/2023/12/26/turismi-kuihtui-suomesta-syyna-todellinen-mainehaitta-ja-russofobinen-venaja-politiikka-kolumni/
Lue päätoimittaja Janus Putkosen artikkeli suomen typeryydestä uudesta MV-lehdestä
https://mvlehti.net/2023/12/26/turismi-kuihtui-suomesta-syyna-todellinen-mainehaitta-ja-russofobinen-venaja-politiikka-kolumni/
Vastaukset 23
Vanhimmat
MV on Putinin satujen kokoelma.
Onko toi Donetskin kansantasavallan kansalainen Suomessa? Eikö kotimaan rakentaminen kiinnosta?
Onko Janus sulla vielä asunto ehjänä kotimaassasi. Oletko päässyt Suomeen Pakkasukkoa vastaanottamaan?
Pitäiskö kysyä missä maassa asuntosi nyt sijaitsee?
Itäinen Suomi sen tietää. Eikö trendinä ole ollut kiinalaiset ja japanilaiset turistit tuovat rahat?
Maanpetturi huolehtii vaan Venäjän matkailusta.
Määrässä mitattuna on venäläisten matkailu jo korvaantunut. Rahallisesti ei ollut vaikutusta koska venäläiset ei juurikaan jättäneet vaurautta tänne.
Kyllä muuten jättivät. Venäjältä Suomessa käyneet ostosmatkalaiset olivat täysin eri maata kuin viinaa Tallinnasta hakeva suomalainen rupusakki.
Venäläiset toivat 300milj€vuodessa
Itse viimeinen 11vuotta töissä yhdessä suomen suurimmista matkailukeskuksista.
Tästä kaudesta on tulossa ennätyskausi ulkolaisten turistien määrällä mitattuna.
Siihen ei MV lehden kirjoitukset vaikuta…
Moni yrittäjä mennyt jo konkurssiin pääsevät kelan luukulle jatkoksi
Rovaniemelle matkailu on suuri kultakaivos.
"Live at Santa Claus village".
Kiitos siitä ulkomaalaisille turisteille.
Onko jotain luotettavampaa lähdettä kuin Janus Putkosen sekoilut jossain MV-lehdessä?
MV-lehden julkaisujen luotettavuus on samaa tasoa kuin The Onion-lehdellä.
Oletko suomalaismediauskollinen vai muuten vain tietämätön asioista?
MV-sonta on ala-arvoisinta propagandakakkaa ja valheita ulostava roskalähde mitä netistä voisi löytää. Pelkkää Kremlin kurapierua.
Suomeen ei kukaan järkevä turisti uskalla pian tulla. Maailmalla tiedetään, että USA täyttää vauhdilla hyökkäysaseillaan DCA-sopimuksella perustettuja sotilastukikohtiaan Suomessa ja tulee lähiaikoina käynnistämään sodan Naton ja Venäjän välille. Tuolloin koko Suomi tulee olemaan vielä paljon pahempana liekkimerenä, kuin mitä oli Bagdad silloin kun USA v. 2003 hyökkäsi ryöstämään Irakin öljyvarat, sekä murhaamaan miljoonia siviilejä, joista lapsia noin puoli miljoonaa.
Kyllä teidän ryzzänaZien valheet ja houreet ovat sitten säälittävää idoottitasoa. Kukaan täysjärkinen ei usko tuollaista aivokuollutta hölynpölyä.
Asian Ydin: ”Suomalaiset kolmannen luokan kansalaisia omassa maassaan” – Ilkka Tiainen, 5.1.2024 [Video]
https://mvlehti.net/2024/01/05/asian-ydin-suomalaiset-kolmannen-luokan-kansalaisia-omassa-maassaan-ilkka-tiainen-5-1-2024-video/
Kannattaisi kaikkien todella kuunnella tuo video!
Kukaan täysjärkinen katso mitään ryzzien paskavideoita sontasivustolta.
Eikö osaamisesi riitä katsomaan todellisuutta?
Tiedän kyllä mitä tasoa on rokotevastaisten ryzzänkätyreiden "todellisuus".
Se aivoton kurasonta sopii vain aivokuolleille kuten Ike Novikoff.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009131059.html
Ilkka Tiainen on saanut uuden tv-ohjelmaluvan Traficomilta.
Mitä siihen ryssittelet eli sanot?