Sanna taas tennispalloa mäiskimässä

Eikö ikinä jaksa jäädä viihteelle, vaan aina pitää jotain hikiliikuntaa harrastaa?

Ei ole tervettä tuollainen.
10182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tämä on skandaali.

Äänestä

Klapien pilkkominen on tähän aikaan vuodesta hyödyllisempää.

Äänestä
  • Myöhäistä. Polttopuiden on oltava ylivuotisia.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Myöhäistä. Polttopuiden on oltava ylivuotisia.

    "Myöhäistä. Polttopuiden on oltava ylivuotisia."

    Noin itsekin 60 vuotta uskoin. Tutkimustulokset eivät vaan tuo tätä itsekin uskimaani kansanviisautta:


    >>Polttopuun kuivaus ja varastointi<<


    >>Kaatotuoreen puun kosteuspitoisuus on noin 50 %. Puun kuivumisen kannalta otollisinta aikaa on kevät ja alkukesä. Varhain keväällä hakatut pilkkeet kuivuvat muutamassa kuukaudessa. Myöhemmin hakatut tarvitsevat pidemmän kuivumisajan. 𝙑𝙖𝙧𝙖𝙨𝙩𝙤𝙞𝙣𝙩𝙞 𝙩𝙖𝙡𝙫𝙚𝙣 𝙮𝙡𝙞 𝙡𝙞𝙞𝙩𝙚𝙧𝙞𝙨𝙨𝙖 𝙚𝙞 𝙚𝙣𝙖𝙖 𝙤𝙡𝙚𝙚𝙡𝙡𝙞𝙨𝙚𝙨𝙩𝙞 𝙫𝙖𝙝𝙚𝙣𝙣𝙖 𝙥𝙪𝙪𝙣 𝙠𝙤𝙨𝙩𝙚𝙪𝙩𝙩𝙖. <<


    https://www.halkoliiteri.com/polttopuuinfo/polttopuun-kuivaus-ja-varastointi

    Äänestä

Hoitamattomat mielenterveysongelmat näkyvät.

Äänestä
  • Äläs nyt, kyllä todella moni tutkimus on samoilla linjoilla, ettei polttopuut enää oleellisesti enempää kuivu vaikka pitäis parikin talvea liiterissä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Äläs nyt, kyllä todella moni tutkimus on samoilla linjoilla, ettei polttopuut enää oleellisesti enempää kuivu vaikka pitäis parikin talvea liiterissä.

    Mutta kun Sannalla ei ole omaa liiteriä. Oliskohan kampaaja-herran kampaamon alapuolella liiteri?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Mutta kun Sannalla ei ole omaa liiteriä. Oliskohan kampaaja-herran kampaamon alapuolella liiteri?

    "Puut olisi hyvä siirtää liiteriin ennen syyssateita. Jos pinot jätetään ulos talveksi, ne pitää peittää. Tällöin on huolehdittava kosteuden haihtumisesta. Puupinon ja sitä peittävän muovin tms. väliin on jätettävä rako, jotta ilma kiertää."

    Lähde: halkoliiteri.com

    Äänestä

  • Björn Borg, Jarkko Nieminen, ketä näitä niuvalaisia nyt olikaan.

    Äänestä

15,05 km kävelyä takana.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eikö ikinä jaksa jäädä viihteelle, vaan aina pitää jotain hikiliikuntaa harrastaa?

Ei ole tervettä tuollainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu