Jos löytyy näyttöä siitä että toimivat eu: ta vastaan.
Pystytäänkö Unkari erottamaan eu:sta
Anonyymi-ap
22352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Hyvä idea. Suomenkin kannattaisi ruveta käyttämään EU:ta hyväksi.
Luulisi että unkari itse mielleään lähti pois ja siirtyisi venäjän piiriin heillähän on samat arvotkin orbanilla ja putinilla ovat hyviä tovreita kun taas orbanilla ei ole eu:ssa kavereita on eksynyt värään leiriin unkari sitä vois verata valko-venäjään ovat kuin 2 marja.
Toivottavasti ei. EU:ssa pitää olla yksi valtio joka kieltäytyy homottamasta ja altistamasta lapsia pervoille.
Onhna se unkarilaisille itsellekin kurjaa kun eivät tule ollekaan toimeen eu:n kanssa siksi on ihan luonnollista että unkri siirtyy venäjän etupiriin tulevaisuessa ja siis pois eu:sta. Sullakin tulee olemaan vaikeaa kun eu ei ole homokammoinen jopa suomessa se päättyi 80-luvulla.
Unkarin katolinen kirkko ja pedofiiliongelmansa, joka ei ole ongelma Orbanille.
https://hungarytoday.hu/hungarian-catholic-bishops-child-abuse-victims/
Olisiko tuo persuille sopivaa pedofiliaa?
Sarvanmaa vetoaa voimakkaasti Roberta
Metsolaan Unkarin äänioikeuden viemiseksi.
Siihen on olemassa pykälä,minkä mukaan sen
voi tehdä.
Höpö höpö. Suunta on täysin päinvastainen, pian globohomot imee paniikissa sukkaansa.
Sinäkin globaalisti sillä kirjoittelet tällä world wide webissä globaalstit meille muille.
Suomi24 on tavallaan globaali muuttuja, (global variable) jota voidaan säätää kaikkialta mielinmäärin.
Voivoi, ei tiedä hyvää Ukrainalle nämä Sarvamaan voimafantasiat. Unkarin ajaminen Venäjän sateliitiksi voi johtaa Ukrainan eristämiseen lännestä, mikäli "Venäjä-mielinen" Slovakia ja niin ikään "oikeusvaltio-ongelmainen" Puola saavat Unionilta sapiskaa. Kannattaisi tutkia ennen kuin hutkii. Tähän vielä uudet EU-jäsenehdokkaat, yhtäkkiä itä-Euroopan pahimmat mafiapesäkkeet ovatkin oikeusvaltioiden mallioppilaita, jokin haisee nyt ja pahasti.
Unkaria on tutkittu ja tuettu jo 15v eu:n toimesta suunta on vain huononpaan mennyt ei sille mitään voi että unkari orbanin johodolla kasvaa vuosi vuodelta kauvemakaksi eu:sta ja lähemäksi venäjää jonka etu piirin se kuuluukin jo. Myös slovakia itse pätää onko se tulevaisuudessa eu maa vai ei unkari on jo päätöksensä tehnyt ja ei ole jatkosssa.
Ukrainasta tulee EU:n oma "Kaliningrad". Me tienataan tällä!
Unkari eu:n nurkkaan häpeämään ilman äänestyoikeutta!
Ei, vaan EU Unkarin nurkkaan häpeämään.
Totuus on tarua ihmeellisempi; A-studiossa olleen asiantuntijan mukaan Unkari ei ole ainut maa, mikä ei hyväksy kaikkia EU:n enemmistö-päätöksiä, mutta kielteistä kantaa edustavat maat antavat Unkarin tehdä likaisen työn ja näin pesevät kätensä ei-toivottavista päätöksistä, esim. Ukrainan avustamisesta.
Ei pystytä, pitää olla niin vahvat perusteet,ettei niitä mitenkään löydy. Ei voida tehdä yksimielistä päätöstä.
EU:sta pitää hakea eroa itse.
EU on niin vajaa vajakkilaitos von Löiteneineen ettei siellä ole edes normaalia erottamismenettelyä lainkaan!!!
Kaiken huipuksi Unkari on vielä nato maa. Sama kuin helvetin enkeleiden pomo istuisi supon kokouksissa. Miten tuollainen on edes mahdollista.
Tämä myös joo, Unkarin erottaminen EU ei ole missään vaiheessa todellakaan realistista.
Suu suppuun putinisti, etkö usko Euroopan Unionin kaikkivoipaan Demokratian totuuteen? Pyhä Unioni ei voi olla väärässä, koska se on maanpäällinen parasiitti ja onnela! Oodi ilolle!
Victor Orbanistahan on tulossa euroopan neuvoston seuraava johtaja.