On opettanut julkisesti sitä, että pedon merkki ei ole mikään näkyvä merkki kuten mikrosiru tai elektroninen laite, joka laitetaan ihon alle. Selitti sen kuvakieleksi.
Mitä hänelle pitäisi tehdä? Riittääkö puhuttelu ja nuhteet vai pitäisikö erottaa johtavan pastorin tehtävistä?
Mitä hänelle pitäisi tehdä? Riittääkö puhuttelu ja nuhteet vai pitäisikö erottaa johtavan pastorin tehtävistä?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Pitäisi kertoa että pedon merkki on sunnuntai ja se toimi jollakin tavoin silloin kun kaupat oli silloin kiinni se ostaminen ja myyminen.
Mutta silti se on se ja se oikeuttaa herjaamaan kaikkia sitä juhlapäivänä pitäviä laittomuuden tekijöiksi sekä heidän uskoaan haitteluksi kun eivät lakia noudata, vaan kuvittelevat jossain hengessä hourailevansa kun kiimaiset kojootit.
Siihen oppiin pitäisi ojentaa.