https://www.is.fi/politiikka/art-2000010107656.html
Monellako kuukaudella Antonion ja Pekan tuleva lapsi jo on?
Monellako kuukaudella Antonion ja Pekan tuleva lapsi jo on?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 82
Vanhimmat
Norsu on tulossa kärsä näkyy jo.
Nykyinen läntinen sairaalatiedo osaa jo istuttaa ihmisalkion miehen mahalaukkuun. Sieltä se oppii ottamaan nesteytykset ja amissioonit suoraan Antonion ohutsuolen seinämän läpi.
Synnytys tapahtuu normaalisynnytyksenä peräaukon kautta. Jos on ahtaat tiehyet, niini sitten vaan synnytyskeisari Antonion maha leikataan normaalisti ulosvedon ajaksi 8 cm matkalta auki.
Pekasta tulee sitten onnellinen isä ja Antoniosta onnellinen äiti, kun Antonio on synnyttänyt heidän yhteisen lapsensa..
Sittenhän kaikki on hyvin, kun on onnellinen isä ja äiti ja piltti saa ruveta varttumaan onnellisessa ilmapiirissä.
Todella upeaa! Tuleva presidenttipari saa vihdoin odotettua perheenlisäystä!
Joo *köh* just nimenomaan mahalaukussahan se naisillakin pulla paisuu!? :D
*diu-diu* 🤪
... Voi tosin "hieman" Haavistojen seksielämä kokea takapakkia jos Antonio meinaa *askantaa LAPSEN kokosen jöötin ulos pakaristaan!? :D :D
antonio vai pekka ? pekkuli varmaan jää äitiys lomalle ? - Me ei tiedetä kumpi pumppaa ja kumpi ottaa lastin vastaan.
Ehkä ne vaihtaa vetovuoroa ja sit MOLEMMAT synnyttää yhtä aikaa kaksoset!?
Lapsellle sitten hoetaan jatkossa että olet perseestä. Onko sellainen kivaa?
No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !
No nyt taidetaan todella olla asian ytimessä!
Aika monelle vaginallisesti syntyneelle lapsellekin huudetaan erheellisesti moista? Joten oisko tuossa tapauksessa loukkaavampaa huudella että "oot *itusta!"?
Haaviston näköinen kukan pää alkaa jo tunkeutua ulos Antonion päräreijästä.
Olen huomioinut saman.
JES! Presidentin lapsen syntymä on aina iso asia. Pekan masu ei minusta ole ainaskaan kasvanu, joten olisko se Antonio sitten raskaana. Aamupahoinvoinnista jostain luinkin. Tää on paha kun ei tiiä kumpi raskaana. Ehkä seuraavan osalta on Pekan vuoro sitte. 6 vuoden päästä hän on sopivasti 71 v. Kroppa kestää hyvin vielä yhden synnytyksen tuossa iässä keveesti.
Onnea koko perheelle!
Pekka on jo kypsässä, mutta ei missään tapauksessa vielä ylikypsässä iässä.
Kerran jo tunsi synnyttävänsä, ja syntyihän siitä vasemmistolainen.
Kertahuuhtelulla kumminkin lähti.
onko sperman laatu hyvä, mitä näyti makutesti?
Saa nähdä tuleeko pihtisynnytys
Onkohan Pekka mukana synnytyksessä?
Ainakin alotuksessa mainitulla synnytysmetodilla Antonio tulee takuulla kävelemään vähintään pari kk synnytyksen jälkeen hyvin pihtimäisellä askelluksella!?
Lopettakaa jo tämä lapsellinen öyhöttäminen ja pilkkaaminen, kyllä miespari voi olla lapsen huoltajia aivan samalla tavalla, kuin naisparikin, eihän Sannallakaan isää ollut perheessä, vaan kaksi äitiä, miksi ette heitä pilkkaa samalla tavalla?
Ootpa epärealistinen vinttapää. Toivottavasti kukaan ei ole niin pöljä, että luovuttaa lapsensa tuommosille olioille.
Lapsia pitäisi suojella tuollaisilla perversseiltä eikä päästää niiden lähellekään.
Orban alkaa aina tuntumaan fiksummalta tyypiltä kun näitä pervojuttuja lumpsahtaa esille.
Sairasta hommaa, lapsen sijoittaminen poikkeaviin perheisiin tulisi lailla kieltää. Lapsesta tulee epätasapainoinen, identiteetti sekoaa ja kiusataan koulussa. Sateenkaaritouhu EI ole normaalia vaikka kieroutuneet hörhöt sitä rummuttavat.
Näette Marinistakin miten epätasapainoinen hyrrä tuli; ei viihdy lapsensa seurassa ja mies ei kelvannut, pitää sekoilla keski-ikäisenä maailmalla kuin teini.
Ennen varoiteltiinkin. Nykyään tuo on niin normaalia ja muodikasta.
Jotenkin tulee mieleen Paavi ja joukko kuoripoikia...se mitä kulisseissa tapahtuu, se sinne jää...
En haluis Pekkaa tai Antoniota lasteni päiväkotiaikuiseksi tai uimakouluun pukukoppivalvojaksi.
Olen varmaan tosi huono vanhempi, anteeksi. Voin äänestää anteeksipyynnöksi Pekkaa pressaksi Antonion kampaamoon en.mene.
Johtuskohan mitenkään siitä, että MOLEMMAT Sanba Marinin vanhemmista on kykeneviä synnyttämään, einstein!? :)
Saattaa kuninkaan Suomeen pyöräyttää .
Mitä sukupuolta ovat...
Muu.
Am muu!
"eihän Sannallakaan isää ollut perheessä, vaan kaksi äitiä, miksi
ette heitä pilkkaa samalla tavalla?"
Tuo oli ihan asiallinen huomautus tasapuolisuuden vaatimuksesta näissä nettikirjoitteluissa. Pitäisi varmaan jotakin tuosta Sannan sateenkaariperheen elämästäkin lohkaista.
Siitä kuinka Sanna meni kertomaan äitille koulupäivän tapahtumista. Mutta siellä joku lihava vanhempi nainen istui sängyssä äitin naaman päällä, eikä äiti voinut Sannulle vastata.
Todella kiihoittava kertomus sateenkaariperheen arjesta!
Ehkä seuraava presidenttipari pääsee valaisemaan kansalaisia myös omasta yksityiselämästään.
Kansa haluaa ehdottomasti tietää kumpi on vaimon roolissa!
Aijaa?
Joten oudompaa kuitenki olis nähdä Pekka Antonion ratsailla. Siis 70 v vaari ja Latinoteini
Nÿyyyyyyyt se tuleeeeeeee,pää näkyy jo 💩
Siemen ei idä paskassa.
Itää kyllä ja hyvin itääkin, jos on tarpeeksi maatunutta.
Mikä ongelma? Adoptio on keksitty ajat sitten 🤓
Seba ja hänen Alan-rakkaansa aikovat käyttää lapsenhankinnassa juuri tätä vaihtoehtoa.
https://www.is.fi/perhe/art-2000009560826.html
No shit, Sherlock!?
Antonion kotimaasta Equadorista tulee juuri nyt sellaista uutiskuvaa että eiköhän sieltä suunnalta ole tulossa useampikin "ottolapsi" Haaviston avulla kaikkien suomalaisten iloksi?
Onko lapsella mahdollisuus kieltäytyä tällaisesta "perheestä" vai pakotetaanko lapsi siihen?
Käsittääkseni lapsillakin on oikeuksia.
Kysy Sebastianilta ja Alanilta.
jos olisi tuon morsian ottaisin pitkät ja vaihtaisin maata.
en ilkäisi olla näkyvillä.
kun kansa ei tule hyväksymään silloin tulee lopettaa.
se on tekovaiheessa sitten kun ripuli helpottaa annetaan synnytyksen aika
Juuri näin. Olet oikeassa synnytysajankohdan suhteen..
Antolla on vielä aikaa. Jenkeissäkin viime viikolla 79 vuotias ukkeli sai lapsen 72 vuotiaan vaimokkeensa kanssa. Ja terve lapsi.
Kyllä Antoniolla alkaa ainakin ikänsä puolesta olla jo kiire synnyttää toivoamansa lapsi Pekan kanssa.
Pekkaakin varmaan jo jännittää kovasti tämä lapsiasia?
Toivotan Antoniolle onnea lapsen synnytyksessä.
Juu jo ihan kohta vaihdevuodet uhkaa!!
*diu-diu!* 🤪
Ehkä se käyttää salaa kondomia?
Paljon kerroin? :P
Vaalien jälkeen...!
Silloinko syntyy Antonion lapsi?
Uutta ja ihmeellistä.Suomi nousee jälleen maailmankartalle. Onnitelut Pekalle ja Ihastuttavalle Antoniolle. Joko nimi vaihtoehdoista on keskusteltu.
Näköjään myös somessa jännitetään laajasti, milloin Antonion ja Pekan lapsi syntyy?
Kävisko sellai nykyään huippusuosittu mix-nimi?
Pentonio tai Ankka? :P
Insinööri lapsesta tulee kun sieltä kautta ne insinöörit tehdään.
Saattaa tulla
Tuleeko Jeristä kummisetä?
Jerihän voi nyt olla raskaana, joten ehkä 2 lasta perheeseen tulossa.
Kun pulla on valmis uunissa.
Mahalaukussa muhinu anussynnytys kuulostaa kylläkin ennemminkin mikroaaltouunissa paistetulta pullalta, kuin uunissa!? :/ :D
Sitte kun sille tehrään teko vittu petsiisren niin syntyy , hyvinvointivaltiolle perseestä syntynyt jälkiäinen . Suomemme ihmemsa .
Siinäpä jälleen yksi perussuomalaisen ajattelun suuri edelläkävijä.
*uli-uli persu uli* 🤡
Antonio haluaa lapsia. Kovasti se on varmasti Pekan pers***en pumpannut siementä, mutta eihän ne idä, kun Pekka on yli ikäinen.
Jos Antonio työntäisi spermat pekan suuhun välillä, itäisikö sitten, kai se sen on kokeillutkin, mutta hukkaan menivät ja pekka paska**ti nekin mällit ulos.
Ei onnistunut. Jos onnistuisi toisinpäin, onhan sen pers kolon annettava välillä levätä, kun rupeaa kovalla hinkkamisella mennä nilelle.
Se syntyi jo,iso 💩 !
Ei taida Antonio ressu saada beibiä, vaikka kuinka hinkkaa pekan perskoloa.
Onko antonio tajunnut, että se ei voi saada lasta pekan kanssa, jos on hoksannut, että sillä on munat. Mistä se synnyttäisi sen lapsen, mahtuneeko perskolosta.
Kumpiko imettää lasta. Pekalla voi olla jo niin rupsahtanut iho , että tissit on muodostuneet, kuten yleensä ne helposti vanhemmille miehille tulee tissit, tosin ei yhtä isot, kuin oikeille naisille.
Kyl tähän ihan kohta varmaan ilmestyy joku äärifemakko wokeltamaan, et kyllä miehetkin voi imettää!? :P :D
Vaalivauva tulee vasta toisella kierroksella. Vielä ei ole pantu "kaikkea peliin".
Tämä Antonion synnyttäminen on nyt äärimmäisen tärkeä ja hyvin ajankohtainen kysymys kun on ennakkoäänestyksen viimeinen päivä.
Tämä on kansaa kiinnostava kysymys.
Juuri näin. Milloin Antonio synnyttää? Tämä on nyt äärimmäisen tärkeä ja hyvin ajankohtainen kysymys, kun Antonion puoliso Pekka on parhaillaan ehdokkaana Suomen presidentinvaalien toisella kierroksella kilpailemassa yhdessä Alexander Stubbin kanssa Suomen presidentin virasta.
Totta.
Eks Jari Sillanpää (kaveteineen) haaveillu kans lapsesta? Vai oliks se lapsista?
Pikku kakkonen ei enää riitäkään homoerotiikaksi? Mikä on "pienestä" seuraava alaspäin?
Kyllä tämä maailma on niin monella tapaa kipee😏!