Etsitään näyttelijöitä

Moi! En tiiä lukeeko kukaan meiän ikänen tätä, mutta ollaan kaksi kajaanilaista poikaa ja tykätään tehdä lyhytelokuvia. Kahdestaan on kuitenkin aika vaikea tehdä hyviä leffoja, joten tarvittais lisää näyttelijöitä. Ei julkaista videoita minnekkään, joten ei hätää, mutta yritetään silti tehdä mahdollisimman hyviä elokuvia. Kuvataan puhelimella joten ääni ja laatu on mitä on, mutta menettelee. Sano jos haluut. Pitää olla 11-13 vuotias tai vanhempikin.

2

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Julkaiskaa nyt ihmeessä teoksenne, jos tulee tarpeeksi hyvä. Vinkkinä voisin antaa, että kuvatkaa kauniisti maisemia - myös näyttäviä ilmakuvia dronella - ja valitkaa joku yleismaailmallisesti kiinnostava aihe. Aihe voisi olla vaikka Paasselän Piru, josta ei ole tehty yhtäkään elokuvaa. Puhetta elokuvaan mahdollisimman vähän, mutta musiikin on oltava hyvää ja tunnelmaa vahvistavaa. Helppo tehdä nykyään kotona musiikkikin.

      • Anonyymi

        ,,,järvihirviöt olisi myös hyvä ja kiinnostava aihe, koska niitä on Suomessa todella havaittu neljässäkin järvessä ja 1950-luvllla niistä uutisoitiinkin. Ja mytologiset olennot kiinnostavat maailmalla kovastikin nykyään, minkä norjalaiset ymmärtävät erityisen hyvin.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      80
      5304
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      73
      4697
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      131
      4650
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      364
      2057
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      94
      1680
    6. 98
      1595
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1496
    8. 349
      1197
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      57
      1012
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1001
    Aihe