Että tämmöinen tapaus:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010025707.html
Helluntailaispastori Putinin tukena.
15
242
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä että näitä tuodaan esille. Siitä piteet medialle. Nyt suomalaiset voivat miettiä tuota miestä kohdatessaan tai hänen bisneksiä tukiessa että tuo mies hyväksyy naapurin raiskaamisen-tappamisen-ryöstämisen , kotien tuhoamisen yms.
Tämä "pastori" on SAMANLAINEN kuin ANO TURTIAINEN.. se LUULEE olevansa uskossa vaikka EI OLE!! Jeesuksen sijaan sillä on VLADIMIR PUTIN sydämessä jota se LUULEE Jeesukseksi!!!!!!!!!!!!!! mutta Raamatun HERRA JEESUS on erilainen kuin se HERRA joka on monen sydämessä.. kuten VÄKEVIN SAARNASMIES , MAUNO MATTILA sanookin.. " on olemassa MONENLAISIA "Jeesuksia".." eräs niistä on se "jeesus" joka on ANUS TURTIAISEN sydämessä, joka on TODELLISUUDESSA VLADIMIR PUTLER!!!!!!!!!!!
- Anonyymi
Tässä on nyt helluntailainen "suomalaispastori" (?) äänessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä on nyt helluntailainen "suomalaispastori" (?) äänessä.
Miksi kommentoidaan asiaa josta ei ole mitään todell tietoa!?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi kommentoidaan asiaa josta ei ole mitään todell tietoa!?
Lukeehan tuo, ilman rautalankojakin, selvästi tuossa edellä.
"Luetun ymmärtämistä. "
- Anonyymi
Antikristuksen tukija
- Anonyymi
Mihin perustat väitteesi?
- Anonyymi
Dimitri Shatrov osti Punkaharjun lomakylän. Kun Venäjä valloittaa Itä-Suomen, silloin venäläiset kenraalit tulevat lomailemaan Punkaharjulle.
- Anonyymi
Unohdit sanoa, että Anosta tulee alueen kuvernööri.😂
Anonyymi kirjoitti:
Unohdit sanoa, että Anosta tulee alueen kuvernööri.😂
ANOkaa niin teille annetaan.
- Anonyymi
Helluntailaisethan täällä hokevat Putinin ja Hitlerin -nimeä kuin jotain mantraa.
- Anonyymi
Tämän miehen systeri - helluntaipastori hänkin - vasta kova luu onkin. Hänellä on oma seurakunta ja hän ylistää ballistisia ohjuksia ja yliäänikoneita.
- Anonyymi
Ja Suomen helluntailaiset tukee, vaikka vain osa uskaltaa kertoa olevansa Putinin takana.
- Anonyymi
Evankeliset kannattavat Trumpia Ohiossa.
Jos politiikka tulee seurakuntaa, niin se on tuhon oma!
Helluntaiherätyksessä Suomessa politikointia ei sallita! Putin on jumalan valittu kuulkaa häntä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2195016- 1912705
- 671582
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521480Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91292Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321247
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1551185Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091184- 821163