Ylityökieltojakin. Ollaan niin ay-liitoissa yhteiskunnan vastaisia.
Demokratia ei kiinnosta kommareita. Kyllä teidän toverit paikka olisi Venäjällä, Terijoen hallituksessa.
Demokratia ei kiinnosta kommareita. Kyllä teidän toverit paikka olisi Venäjällä, Terijoen hallituksessa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Annammehan me myös rahallistakin tukea presidenttiehdokkaallemme toveri Urpilaiselle.
Mänkee hyvät immeiset töihin, me maanvlijelijät tarvitaan lisää tukkee ja sitä saadaan teidän palkoista ja veroista, auttakaa maanviljelijöitä ja antakee lissee rahhoo, omalla työllä myö ei toimeen tulla, tekee töitä ja antakee rahat meille.
Suomeen on syntynyt työtä tekevien köyhien luokka
https://seura.fi/asiat/tutkivat/koyhyys-suomeen-on-syntynyt-tyota-tekevien-koyhien-luokka-tutkijat-sanovat/
Kyllä niiltä vielä riittää muatalloustukkeen jotakin, antakee lissee tukkee ja mänkee töihin. Maanviljelijä ei omalla työllä elä, mänkee töihin ja antakee almuja ja tukkee!
Tuohan on demokratiaa parhaimmillaan kun työläinen voi lakkoilla ja pitää puoliaan mielivaltaista ja ahnetta EK:n talutusnuorassa olevaa hallitusta vastaan.
Muuten olisimme diktatuurin tiellä.
Se on juurikin noin.
Siltäkö kommunistista tuntuu, että riistetään takuueläkkeestä.
No eikös sinun takuueläkeläisen pitäisi se tietää? Tyhmänä muilta kyselet?
Jos työnantajapuoli ja valtio eivät olisi ryhtyneet heikentämään työntekijöiden etuja niin radikaalisti, niin ammattiyhdistysliikkeet eivät takuulla olisi reagoineet niin vahvasti, kuin nyt ovat reagoineet.
Lakkoilevat jatkuvasti Tuo on huono selitys. Demari hllituksen ikaankin oli paljon lakkoja, 3 kk paperitehtaatkin. Siinäkään ollut mitään aihetta. Kommunistien pitää vain lakkoilla, kuin Siuvattikin satoja kertoja..
Siuvatti mainittu !!!!!
Lopetahan pankkoääliö vuosikausia kestänyt valehtelemisesi. Ei kukaan sinun typeriin, selvästikin horjuneen mielenterveytesi tuottamiin spämmäyksiin usko. Saatat itsesi vain entistä enemmän naurunalaiseksi, kuin mihin olet jo tähän asti räkimisilläsi yltänyt.
Suomessa on jo nyt huonompi turva kuin Ruotsissa, Norjassa, Saksassa.
Vielä vaan sitä pitäs heikentää..
Oikeisto himoaa Suomeen orjayhteiskuntaa. Puhuvat länsimaisesta mallista, jonka takana piilotteleva totuus on venäläisen mallin kopio.