Ukraina liioittelee Venäjän tappioita?

-1100 kuollutta tai haavoittunutta
-30 tankkia
-kymmeniä panssaroituja+muita kulkuneuvoja
-kymmenittäin tykistöä ja raketin heittimiä.
Kaikki tämä vain maanantain aikana.
Kyllä näissä luvuissa täytyy olla ns lapin lisää
aika paljon.Näin suurista tappioista luemme
jopa monta kertaa viikossa.
177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyse on siitä liioitteliko 5 vai 10 kertaa todellista suuremmiksi. Tämä on ollut Ukrainan uutisointi koko ajan ja yleensäkin sodassa kaikki osapuolet liioittelevat vihollisen tappioita rankasti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

-1100 kuollutta tai haavoittunutta
-30 tankkia
-kymmeniä panssaroituja+muita kulkuneuvoja
-kymmenittäin tykistöä ja raketin heittimiä.
Kaikki tämä vain maanantain aikana.
Kyllä näissä luvuissa täytyy olla ns lapin lisää
aika paljon.Näin suurista tappioista luemme
jopa monta kertaa viikossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu