Mitallisadetta

Olen ajatellut hankkia itselleni mitalin tai pinssin. Mikä on se taho keltä niitä voi Ilmajoella anoa? Viirit ei kiinnosta.
PS. olen todella isänmaallisen näköinen.
1239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ala painimaan tai räpsimään valokuvia, sillä viimeisimmät Pro Ilmajoki mitalit irtosi. Kannattaa kuitenkin pitää se mitali mieluummin vitriinissä, on sen verran raskas plootu että voi vääntää sulta niskat nurin jos ripustat sen kaulaasi.
PS. muista äänestää Jussia niin voit sanoa pelastaneesi Suomen, saatat jopa saada Jussi Halla-ahon presidentillisen mitalin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olen ajatellut hankkia itselleni mitalin tai pinssin. Mikä on se taho keltä niitä voi Ilmajoella anoa? Viirit ei kiinnosta.
PS. olen todella isänmaallisen näköinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu