Ei se moninainti ole pelkkää ruusuilla tanssimista.

Anonyymi-ap

1

176

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sisarvaimojen henkilöt ovat vihdoin näyttäytyneet omilla ehdoillaan. Aikaisemmat jaksot ovat kuvanneet onnellista ja auvoista perhe-elämää Brownien suurperheessä, mutta nyt henkilöt ovat uuden asenteen myötä osoittaneet, ettei moniavioisuus ole ruusuilla tanssimista.
      Katsoja on vuosia ihmetellyt sitä harmoniaa, joka perheessä on vallinnut, ja nyt se osoittautuu vain käsikirjoittajien tahdoksi.
      Eniten olen pahoillani perheen lasten tilanteesta, sillä aikaisemmin oli vallalla se käsitys, että Kodyn ja poikien välit ovat hyvät ja yhteisiä harrastuksia löytyy.
      Nyt on totuus paljastunut, ja pojat ovat ilmeisesti poistuneet sarjasta.
      Pahinta on ollut seurata Kodyn itsepäistä ja itserakasta käytöstä. Hän on johtanut joukkojaan yksinvaltiaasi ja kunnioitusta vaatien. Nyt on pettynyt, kun itsenäiset vaimot eivät tyydy noudattamaan annettuja määräyksiä, vaan tarttuvat omiin asioihinsa omin käsin, ja panevat omat lapsensa etusijalle.
      Meri oli aidossa avioliitossa Kodyn kanssa, mutta erosi Robynin vuoksi, koska Kody ei olisi voinut adoptoida Robynin lapsia, jos pari olisi ollut naimisissa vain mormonikirkon siunauksella . Avioliitto oli rekisteröitävä lailliseksi liitoksi. Kody ei edes tätä Merin uhrausta muista eikä arvosta, vaikka kaikkein uskollisin ja lojaalein vaimo puolustaa häntä yhä. Robyn suree koko perhettä. Hän on kaikkein pettynein joukosta.

      Ihminen on sama laumaeläin, mikä hän oli miljoonia vuosia sitten. Mies tuntee voivansa vallita vaimoja ja lapsia, määrätä ja ohjata, ja vaimojen asia on seurata johtajaa. Laumana on ansaittu leipä ja ravinto yhteisin ponnistuksin.
      Lapset on hoidettu yhtisvoimin, ruokittu ja koulutettu itsenäistä elämää varten.
      Aikuistuttuaan he lähtevät muodostamaan omia perhekuntiaan.
      Mies vie, naiset vikisevät.

      Sarja osoittaa, että kehitystä on tapahtunut. Enää naiset eivät vai hoida kotejaan, he ovat itse ansainneet toimeentulonsa, vastaavat taloudestaan ja laskevat iyse, mhin kannattaa satsata. Kodyn on nyt turhaa enää kaupata Falstaffin tonttia vaimoilleen, He eivät tule rakentamaan alojaan kylki kylkeen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1369
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      738
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      52
      660
    4. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      659
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      82
      650
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      582
    9. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      133
      577
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      557
    Aihe