ja oli kyllä sellaisia nössöjä että hyvä jos pystyssä jotenkin pysyivät. Se siitä "suomalaisesta sisusta".
Näin joukon suomalaisia varusmiehiä
Anonyymi-ap
14175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
näpyttikö puhelinta
Nössöistä en sano mitään kun en tiedä mutta se on nähtävissä että kun itse kävi armeijan 80-luvun alussa niin komppanioissa oli muutama läski kaveri ja muut normaalipainoisia. Nyt kun jälkikasvu on palveluksessa ollut niin yleisilme on päinvastainen, on muutama normaalipainoinen ja loput ylen sangioita prihoja.
Plösöpersukset leveämmät kuin hartiat, näin se on.
minä kun kävin, antoivat sen takin vyötärön mukaan kun niin "ohje"
miksihän se hartoista sitten kiristikin, jouduin vaihtamaan , se mies oli vihainen että on ohjeen mukaan vyötärön kohdalta annetaan takki..
oletus siis että pitäs olla tosi läski maha että saisi harteikkaamman takin.. sisä siitos OHJE!
Joo tuohan se lisää nuorten maanpuolustus intoa kun vit...... Enpä ihmettele jos tulevaisuudessa suurin osa käy sivarin
Voi hellallettas, tuliko paha mieli, ahistuitko? Onko muiden vika, että nyky jätkät ovat läskejä. Kovin on pienestä kiinni! Tee asialle jotakin ihan ite!
Näin dronen kuvaamalta videolta kuinka ukrainalaiset lähettivät örkkejä rysäpöksyläisen helvettiin.
Nato vei sisun ja innon.
Hyvää tykin ruokaa
hyvä on ainakin minun näkemä yksi, oli tosin ulkomaalais syntyinen jotenkin, ehkä siksi erottuu sisäsiitettyjen pullamössö suomi mammanpoikien joukosta?
Aloittaja selkeä sivari joka viedään vessan taakse...
Eipä paljon kiinnosta tuo touhu Nato puolustaa
Ei tarvitse puolustaa suomea ollenkaan otan suuntaa muualle ajoissa
Hyvä herra jossain, etulinjan lihamylly tarvitsee vain sen 30 sekuntin eläjän vihollista ampumaan, painolla ei ole väliä hyökätessä, kuolleet jää sinne rintamalle.