Äärioikeiston sisäänkirjoitettu pyrkimys on hajottaa kansojen ja liittoutumien yhtenäisyyttä sekä rajoittaa sananvapautta. Jatkuva propagandan syytäminen, trollaus ja maalittaminen turruttaa kansalaiset. Tämä ei palvele länsimaista demokratiaa.
Toivottavasti vaaralliset ääriryhmittymät(ääri-islamistit, äärioikeisto, äärivasemmisto jne.) eivät saa liikaa valtaa, koska eivät edusta kansan enemmistöä. Historiasta aina tähän päivään on aivan tarpeeksi esimerkkejä ääripäiden valtaanpääsystä.
Tähän kehitykseen on jokaisella kansalaisella mahdollisuus vaikuttaa. Toivottavasti enemmistö myös perehtyy ehdokkaisiin ja puolueisiin perusteellisesti taustoja ja historiaa unohtamatta. Pelkästään pintapuolisia SOME-julkaisuja seuraamalla ei saa kokonaiskuvaa politiikasta.
Toivottavasti vaaralliset ääriryhmittymät(ääri-islamistit, äärioikeisto, äärivasemmisto jne.) eivät saa liikaa valtaa, koska eivät edusta kansan enemmistöä. Historiasta aina tähän päivään on aivan tarpeeksi esimerkkejä ääripäiden valtaanpääsystä.
Tähän kehitykseen on jokaisella kansalaisella mahdollisuus vaikuttaa. Toivottavasti enemmistö myös perehtyy ehdokkaisiin ja puolueisiin perusteellisesti taustoja ja historiaa unohtamatta. Pelkästään pintapuolisia SOME-julkaisuja seuraamalla ei saa kokonaiskuvaa politiikasta.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Mikä on äärioikeisto, mitä se tekee, miten se tekee ja kenelle.
Kovaa huutoa muutamat itävät "äärioikeistosta", mutta eivät tunnu kykenevän edes kertomaan, missä sellaista on, miksi se on juuri äärioikeistoa.
Miten äärioikeistolaisuus eroaa muusta "ääritoiminnasta ja -pyrkimyksistä" keinojen suhteen.
Kaikkien äärijärjestöjen tavoite on sama: hajota ja hallitse. Ei täten aja kenenkään etua. Ei lopputulemana omaansakaan. Eli nämä on kuin yhteiskunnan syöpiä, mitkä pitää demokraattisesti hoitaa pois päiväjärjestyksestä.
Siis eri mieltä olevat "poistetaan" ?
Ei oikein tunnu demokratialta, siis vielä vähemmän kuin tämä nykyinen meininki.
Riippumattoman, vapaan journalismin tehtävä on tuoda kaikkien mielipiteet perusteluineen julki. Kaupallinen media, sosiaalinen media ja autoritaaristen maiden hallinnassa oleva media (esim. TIKTOK) ei tätä puolueettomasti tee.
Metan alustatko tekevät ?
Vapaan median puolueetonta tutkittua tietoa kaikkien saataville, niin asiat järjestyy kuin itsestään.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
META=Zuckerberg, Twitter-X=Musk, Trump, TIKTOK=Kiina. Valitse siitä. Koostaan huolimatta perinteisimmillä medioilla on pitempi kokemus ja laajempi omistuspohja näin ollen myös näkemys asioista ja historiasta.
Vallan- ja rahanhimoiset vailla vastuuntuntoa ovat vaaraksi kaikille, jopa itselleen.
Nykyään yleinen ongelma euroopassa, jota putinin venäjä vastavuoroisesti tukee.
Niin kyllä se on kamalaa , kun ihmiset ei anna asuntojaan ja omaisuuttaan hätää kärsiville 🤣
Miten tuo liittyy aiheeseen?
Äärioikeistoon liittyvä henkirikos
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/358106c3-f4bb-420b-99c5-e2cf10e8e141
Tällaiseen äärioikeiston äo riittää. Sinänsä ei yllätä. Traagista omaisille joskin lienee varmaan tätä tapahtumaa ennemminkin ollut. Viattomat lapset kärsii aikuisten typeryydestä.
Hirveä juttu. Sakki väkivaltaisia äärioikeistolaisia kaheleita.
Kaikki ääriainekset ovat vaarallisia, äärioikeisto ei eroa muista ääriaineksista mitenkään, eivätkä ole sen vaarallisemia tai väkivaltaisemia kuin muutkaan äärisekoäät.
Persut johtaa rikossyytteissä ja tuomioissa. Perussuomalaisten ehdokkaat
on saaneet yli kaksi kertaa niin paljon rikossyytteitä kuin yhdenkään muun ison
puolueen ehdokkaat, kertoi HS:n laaja selvitys.
Miksi puolue ottaa listoilleen rikollisia ja miksi PS:ää silti kannatetaan ?
Kaikki rikokset eivät ole kansalaisille mustavalkoisia. Nythän on aljon rikoksia, joita ei kaikissa olosuhteissa voida pitää rikoksina. Siksi oikeus ei saisi olla olla sokea, vaan oikeus pitää sisältää myös oikeustajuun sopivat perustelut.
Meno kuin venäjällä. Rikolliset vallassa ja nimittämässä virkamiehiä tehtäviin. Äänestäjien totaalinen harhaanjohtaminen ja pettäminen pitäisi kriminalisoida. Luulisi kansalaisten ja varsinkin persujen äänestäjien pikkuhiljaa heräilevän poteroistaan.
Ja missä Orpon selkäranka?
Hyvästi entinen demokraattinen hyvinvointivaltio Suomi.
Kopiopersulle eivät oikeus- sekä hyvinvointivaltio merkitse yhtään mitään?
Kopiopersusta viis, mutta yli varojen elävä hyvinvointivaltio ei voi toimia. Sellainen häviää taatusti.
Kysytäänpä Suomalaisilta ja Suomen hallitukselta muutama keskeinen kysymys! Laittakoon kukainenkin kysymykset ja vastauksensa omaan tärkeysjärjestykseensä. Mitä varten suomalainen yhteiskunta on olemassa? Onko se ihmisiä varten? Ympäristöä varten? Rauhaa varten? Riitelyä varten? Osavuosikatsausta varten? Eri puolueiden vallanhimon takia? Yhteistä etua varten? Putinia varten? USA:a varten? Eurooppaa varten? Koko maailmaa varten? Vai keskitytäänkö ulostuloissa liikaa yksittäisiin asioihin ja niillä tehdään politiikkaa, jotta kokonaiskuva mahdollisimman monella äänestäjällä hämärtyy?
😄😅😂🤣🤡
Tälläiset, eri mieltä olevat, voidaan poistaa maasta: https://t.me/FreeEnergyTelegram/435025
Radikaali islamismi ja Talmudiin perustuva askanaasijuutalaisuus kuuluvat samaan pussiin ja molemmat voidaan poistaa mistä tahansa.