Rehn on seuraava presidentti

Anonyymi-ap

On ollut mielenkiintoista seurata Rehnin suosion rakettimaista nousua, monilla keskustelualustoilla Rehn on päivän sana.
Muut koetaan aivan vastaantulijoita, pätevyydeltään aivan eri tasolla.
Kuvitelkaapa esim presidenttinä tyyppi joka ei osaa ratkaista ala-astetasoista laskutehtävää,( Stubbin laskutaidon mukaa 5 potenssiin 3 = 75.

12

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä Rehen! Hän on ihan presidentti ainesta! Hänen käytös ja esiintyminen kaikella tapaa👍. Niinistö oli edustava myös tämä puoli huomioon ottaen!

      • Anonyymi

        Nyt korkit kiinni - ihme jorinaa...


      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        ❤️ ­­­N­­­y­­m­­f­o­m­­a­­a­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Rehn on paras

      • Anonyymi

        Pätevin ainakin ja monissa liemissä keitetty.


      • Anonyymi

        Suomen Pankista Presidentit on ennenkin tulleet, toivottavasti nytkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomen Pankista Presidentit on ennenkin tulleet, toivottavasti nytkin.

        Pätevä ,varma kuin kallio ja luotettava kuin Suomen pankki .Guess who?


    • Anonyymi

      En nyt keksi hirveästi kehuttavaa, mutta tuhat kertaa mieluummin kuin Stubbe!!
      Sori, miljoona kertaa mieluummin!!!

    • Anonyymi

      liian mielistelijä, pankkihenkilö ei tiedäulkopolitikasta riittävästi

    • Anonyymi

      Rehn Aaltola Stub siinä olisi oikeat Presidentit.

    • Anonyymi

      Äänestää pitäisi, mutta mietityttää ketä? Ehdokkaalla jolle ääneni annan pitäisi olla tarjolla edes joiltaan sellaista, johon itsekin taviksena voisi samastua. Heitä ei vaan noissa neljässä kärki ehdokkaassa kovin montaa löydy.

      Ykkös ehdokas kulkee pää pilvissä jonkin sortin ruotsinsuomalaisen ylimielisyyden paistaessa opetellun ja päälle liimatun ehdokasroolin läpi. Näin siitäkin huolimatta, vaikka mukana usein raahataankin iäkästä, mutta selvästi poikaansa kansanomaisempaa isää ja Pirkko Mannolaa: En lämpene näille tempuille, vaikka edustamansa puolue onkin suosikkini.

      Toinen on koko kaartin laiskin kermankuoria. Päättelen näin koska ehdokas on vailla mitään loppututkintoa taskussaan peruskoulun päästötodistuksen korvaava hääppöinen yo todistus. Lisäksi tällä ehdokkaalla on aikaisemmista ministeripesteistään painolastia ja sitä minun presidentilläni ei saa olla. Siis ei kiitos hänellekin.

      Kolmas, tuo mystinen mies joka mitä ilmeisimmin osaa kaiken venkoilusta toisten selän takana, siis mikäli T.S. on uskominen ja uskonhan minä, koska T.S. on entinen ministeri ja alkujaan perustanut tuon kolmosen puolueen. Klunks, ei siis jatkoon.

      Neljäs ehdokkaista on monipuolisesti sekä ykkös ehdokkaan tapaan korkeimmin kouluttautunut. Hän ei kuitenkaan ole muitten tapaan koskaan pullistellut vaikutusvallallaan vaan pikemminkin päin vastoin, koska on luonteeltaan rauhallisen vaatimaton ja harkitseva. Yhdellä sanalla kansanomainen. Tässä se saattaa olla mies minun makuuni joka ääneni saa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      132
      3549
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      128
      2566
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      2116
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      16
      2004
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      24
      1590
    6. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1570
    7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1561
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      30
      1001
    9. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      952
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      64
      916
    Aihe