Mitä kertoo meille vaalitulos? No , sen, että kumpia on Suomessa enemmän rikkaita porvareita, menestyjiä, vai vaatimattomia , köyhiä, ja tavallisia duunareita. Heille, joita on maassa enemmän kuuluu valta. Eli Kokoomus saa jatkaa vallanpitoa. Köyhät duunarit häviää Suomesta vähitellen.
Vaalitulos 2024
Anonyymi-ap
11215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Martti pökäle. Suomessa on vain sosiaalidemokraatteja. Demarit möhlivät itsensä oppositioon. Tunareita kun ovat.
Rikkaat menestyvät ihmiset on pitäneet valtaa jo pitkään. Heitä on paljon, ja se tulee näkymään tulevissakin vaaleissa. Ei riitä kurjaliston äänet vallankahvaan.
Jokainen persaukinen jääkiekkoilijakin äänestää porvareita. Meitä köyhiä vaatimattomia ihmisiä on enää rippeet jäljellä tässä maassa.
Porvareita edustaa tietysti Kokoomus Keskusta, Ruotsalaiset, Persut, Harkimon puolueelle äänensä antavat, Vihreät ja Kristilliset . Kurjalistoa on niin vähän, että pylväs ei nouse. Vaaleissahan ei kukaan tai m8kään voita, vaan todetaan, että onpa porvareiden, hyvinvoivien pylväs kasvanut.
Tyhmyys lisääntyy sillä rikkain prosentti omistaa varallisuudesta enemmän kuin muut yhteensä 1% äänimäärällä ei mitään vaaleja voiteta ellei muista äänestäjistä joita on 99% yli 50% olisi tyhmiä.
Miten vaalit voitetaan? Ei voiteta, vaan todetaan, että maassa on hyvinvoivien enemmistö. He jatkakoon omien etujensa valvomista.
Vaalikampanjoilla ym. ei saada ihmistä niin manipoloitua, että persaukinen äänestää porvaria, tai toisinpäin. Stubbin ei tarvitse tehdä mitään, sillä hän tietää, että heitä on enemmistö tässä maassa. Odottelee vaan valmista. Pavhi-Stubbi voisi kiertaa kampanjoimassa, tai ratapölkky.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ei täällä mitään proletaareja enää ole. Ne on ulkoistettu muihin maihin. Sen sijaan pienituloisia on vaikka kuinka paljon. Ja paskat vaipoissa makaavia vanhuksia.
Totta, ei ole ei. Miksi siis mitään vaaleja pidetään, kun tiedetään, että hyvätuloisia varakkaita perijöitä on tässä maassa eniten. No, onhan se mielenkiintoista seurata kuinka porvareiden pylväs nousee, vuosi vuodelta.
Anna valta demareille niin kyllä köyhiä riittää.
Köyhyys ja tyhmyys kun edistää vasemmiston kannatusta.
Vaalitulos ei kuvaa rikkaitten määrää vaan kansan tyhmyyttä.
Ilmaisen rahan jakaminen on mennyt liian pitkälle. Liian moni luulee saavansa elää ilmaiseksi samanlaista rikasta elämää, kuin ne jotka tekevät työtä sen rikkaan elämän saavuttamiseksi. Pienillä tuloillakin voi elää ihan hyvää elämää, jos ei elä liian leveästi, vaan tyytyy pieniin hyvän olon tuomiin juttuihin. Ei siinä tarvita ulkomaan matkoja eikä mitään muitakaan rikkaiden rillutteluja, jos ei ole oikeasti siihen vara.