Komea ykkössija!! Torille!
Hienoa hienoa
Anonyymi-ap
26808
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Persut törsää
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/99045fe4-349d-4095-8fd1-c5ab00e802bd
Kilometri korvauksia pummitaan kunnon kansan ryöstäjä meillä
Ketku on aina ketku! Jeesustelee muitten tekemisille, mutta katsoo omaksi oikeudekseen tehdä mitä tahansa.
Maan Tapa ohittaa aina kaikki lait. Ne laithan on vain rahvaan kurittamiseksi, ei niitten ole tarkoituskaan hillitä Eliittiä!
Ei saa mitään muuta aikaan, kuin kilometrejä omaksi hyödyksi.
Ketkujen ketku...
Ahti kadehtii taas.
Niin, kyllä Ahti ja Seppo täs on takana. Juha on kiusanteon kohteena.
Varmasti on myös Provinssi ja pride jotenkin ketkuillu taustalla. Ano kyllä tukee.
Eikä ihmetytä myöskään että kympin sakis suurin osa Pressuja,Moriz kyllä jaksaa huutaa muitten tekosista vaikka härskisti käy itse veronmaksajien kukkarolle,no nyt on rahaa etuilla grillijonos.
Jep,Sivari-Halla tulee pitämään puheen kuinka veronmaksajilta saadaan loputkin rahat vietyä ja kuinka on otettava lisää velkaa että kansanedustajat saavat nostaa palkkioitaan.
Kannattaa ajaa kun bensa on halpaa ja junakyyti on epävarmaa. Käsi ylös joka junalla kulkee töihin.
Eikös sillä ole niskat jumissa, miten autolla ajo sujuu. Huijari x100
Upeaa että hän veloittaa kaikista eniten kilometrikorvauksia.
Ajakoon vaikka taksilla ku ymmärtäisi pitää päänsä kiinni salissa,aina saa kärsiä ja hävetä.
Ainut asia mitä saanut aikaan. Mahtavaa jippii
Hannu ei vaadi kyydeistä mitään maksua eikä puhu äänestämisestä yhtään mitään kuskatessaan syyntakeettomia äänestyspaikalle -
:) Ihan hyvästä syrämmestään toimii näin.
Hyvä tuntipalkka autoilusta on tullut, verottomana. Noin 40€ tunnilta. Kyllä toiset osaa...
Miksi Parta-Mauri ole voinut ottaa kimppakyytiin Ilmajoen senaattoria? Olisi Suomen Sisun piiripäällikköt saaneet puhua vapaasti, no, vaikka niistä vieraslajeista. Esim. kultashakaalista.
Onko Halla-aho muistanu yhtään puhua bensan hinnasta kampajassaan?
On muistanut ja kansa kiittää PS kun bensa on halventunut. Onneksi kepuvassarit meni oppositioon huutelemaan, saatiin estettyä heidän hinnankorotukset.
Maailmanmarkkina hinnat sen pääosin määrittävät ei persut. No saivat ne hintaa alas 0,05 senttiä. Sen jakeluvelvoitteen noston lykkäys tulee vielä omaan nilkkaan.
Jakeluvelvoitteesta luistaminen ei kuitenkaan ole aivan yksinkertainen asia, sillä EU-komissio on kytkenyt päästötavoitteisiin Suomelle jo myönnettyjä koronaelvytysrahoja. Mikäli luvattuja ilmastopäästötavoitteita ei esimerkiksi jakeluvelvoitteen kautta saavuteta, jäävät jopa miljardien elvytysrahat EU:lta mahdollisesti saamatta.
Voihan sitä ottaa lisää velkaa.
mäenpää uhrautuu ja ajaa vielä enemmän, niskatuskista huolimatta. Näin saadaan valtiontalous kuntoon, kun km-korvaukset kasvaa. Siinä onkin sitten kepulaisille mallia.
Persut on niinku Rys..t,uskotaan kaikki mitä MöykkäMaurit,Purrat sun muut sanoo,sitäpaitsi Maurihan lupas jo aluevaaliis laskea bensan hintaa,ei hyvää päivää ku voi olla pihalla.
Huomenna kepulien takapuolet tervataan, heh heh ja höyhenet päälle.
Taitaa persuille tulla takapakkia, ei kai äänestäjät usko Jussia ja eduskunnan Purraa,
Purra puree köyhiltä leivän omaan suuhun.