"Vladimir Putin on allekirjoittanut asetuksen, jonka mukaan Alaskan myynti Yhdysvalloille vuonna 1867 oli laitonta. Venäjän mukaan Yhdysvallat on siten miehittänyt Alaskan laittomasti"
Putin saisi allekirjoittaa myös asetuksen, että Suomelta on viety alueita laittomasti ja Venäjä miehittää niitä laittomasti. Myös sotakorvaukset perittiin Suomelta laittomasti.
Kairakettu
Putin saisi allekirjoittaa myös asetuksen, että Suomelta on viety alueita laittomasti ja Venäjä miehittää niitä laittomasti. Myös sotakorvaukset perittiin Suomelta laittomasti.
Kairakettu
Vastaukset 14
Vanhimmat
Putte sitten palauttaa rahat muutettuna vastaamaan nykyrahaa. Ei taida Kremlistä löytyä. Puten siis täytyy alistaa asia tuomioistuimelle. Ai niin mutta eihän ryssän suuri tsaari putte pieni I voi niin tehdä, ego kärsii. Sitten ei jää muuta vaihtoehtoa kun tehdä urkainat. Suosittelen viimeistä, eli hyökkäystä Alaskaan. Innolla jäämme odottamaan tulosta.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Se että Putin istuu vielä tuolla ns.preidentin pallilla on Venäjän perustuslain mukaan laitonta. Lain mukaan pressa voi istua vain kaksi kautta. Avaruudessa käynyt Valentina Thereskova pantiin ehdottomaan muutosta ja Putin itse hyväksyi laittoman lakimuutoksen. Koko Duuma on siitä johtuen myös rikollisjäjestö, joka hyväksyy minkä tahansa laittoman, Putinista lähtöisin, olevan lakmuutoksen.
Nykyiset lait ovat johtaneet kansalaisten täydelliseen, väkivaltaiseen hallitsemiseen.
Venäjää johtaa Putin ja FSB, joka käyttää Duumaa toimeenpanoelimenänään kansalaistensa sorrossa.
Vitutus Ukainassa käymäänsä epäonniseen sotaan saa yhä hullumpia muotoja, kuten tuo Alaska. Ei kulu kovin kauan kun alkaa vaatia täältä venäläiille myytyjä kiinteistöjä, koska viimeisin laki edellyttää kaikkien maanpettureiden omaisuuksien pakkoluovuttamista Venäjän valtiolle.
Venäjällä ei tunneta kaksoiskansalaisuutta, joten kaikki ulkomailla olevat ovat venäläisiä ja näin myös maan lakin alaisia.
Putin on naZi.
Diktaattorien vallanhimolla ei ole mitään rajaa. Suomessakin saadaan varustautua henkisesti siihen että Putin ilmoittaa suoraan että Leninin myöntämä itsenäisyys Suomelle oli laiton, koska hän ei sitä myöntänyt.
Putin on tuon jo sanonut aikaa sitten, vain vähän eri muodossa.
Putinhan sanoi myös , että nyky-Venäjä ei ole juridisesti vastuussa Neuvostoliiton tekemisistä.
Toisin sanoen Neukkulan kanssa solmitut sopimukset eivät sido Suomea millään lailla, koska ne eivät ole juridisesti voimassa.
Siinä tapauksessa ahvenanmaan konsulaattikaan ei ole enää lainvoimainen, ja demilirisaatio on purettu.
Suomee sitoo kaikki mitä isommat sanelee. Ei pidä heittäytyä naiseksi ja luulla ettekö SE uskaltais LYÖDÄ.
Ämmiltä yleensä selittelyt loppuu kun nyrkki osuu nenuun.
Minä kirjoitin asetuksen että venäjä kuuluu suomelle, koska sattuu vain tuntumaan siltä.
Putin voisi myös kertoa miksi täysin syyttömät vaarini 17v ja 23v murhattiin sodissa.
Asialla ukrainalaiset ja venäläiset.
Kääntyisivät haudoissaan jos tietäisivät nyky maahanmuutto tragedian ja muut mädätykset.
Venäjän öljykentät kuuluvat suomelle.Stalin oli jo niin luvannut 1946.
Alaska kuuluu Suomelle, koska sitä meille jo kerran tarjottiin.