Koska lakkoillaan eläkeläisten puolesta?

Koska työeläkeyhtiöhin tulee eläkeläisten edustus,?
On tällä hetkellä työmarkkinajärjestöjen puuhamaa.

Suomeen riittäisi hyvin yksi eläkeyhtiö.

Joko varojen siirto eläkejärjestelmästä on lopetettu? Eläkesäätiöiden purut ja muut palkitsemiset?
2100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mene jo lakkoon äläkä valita

Äänestä

Aloittaja on oikeassa. Me eläkeläiset olemme vuosikymmeniä maksaneet työelkemaksuja eläkeyhtiöille sekä veroja yhteiskunnalle. Useat meistä ovat menettneet terveytensä työpaikalleen. Siitä huolimatta meillä ei ole minkäänlaista mahdollisuutta vaikuttaa eläkkeitä koskeviin päätöksiin. Meitä verotetaan enemmän kuin palkan saajia vaikka olemme veromme maksaneet jo työeläkemaksuina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koska työeläkeyhtiöhin tulee eläkeläisten edustus,?
On tällä hetkellä työmarkkinajärjestöjen puuhamaa.

Suomeen riittäisi hyvin yksi eläkeyhtiö.

Joko varojen siirto eläkejärjestelmästä on lopetettu? Eläkesäätiöiden purut ja muut palkitsemiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu