Onko tyhmää pelätä maahanmuuttajia?

Mielestäni ei. Perustelen päätelmääni median julkaisemilla rikosjutuilla. Maahanmuuttajien rikostapaukset eivät enää ole yksittäistapauksia, kuten alussa väitettiin. Kyllä ne ovat muuttuneet pysyväisluonteiseksi lieveilmiöksi.

Tarkkailija.
3173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ruotsissa on nyt 57 no go aluetta
ranskassa n 1500 joista 150:ssä on voimassa sharia laki


ei samaa suomeen

Äänestä
  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    😍 ­­N­y­m­­f­o­­­m­­­a­a­n­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Puhdistus. Se on ainoa tapa toimia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mielestäni ei. Perustelen päätelmääni median julkaisemilla rikosjutuilla. Maahanmuuttajien rikostapaukset eivät enää ole yksittäistapauksia, kuten alussa väitettiin. Kyllä ne ovat muuttuneet pysyväisluonteiseksi lieveilmiöksi.

Tarkkailija.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu