kun ehdokkailta kyseltiin viimeksi tunninverran sisäpolitiikasta,eihän nämä ole mitkään eduskuntavaalit?
Mitä YLE_- oikein ajaa takaa noilla vaalitenteillä
Anonyymi-ap
17182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Yritetään hämätä äänestäjiä että Prsidentillä olisi jotain toimivaltaa sisäpolitiikassa. Itse jaksoin seuratam ntätätenttiä muutaman minuutin kun tiesin mitä sieltä tulee.Ylellä on kova hinku leipoa Haavistosta Presidentti,eihän tästä ole muusta kysymys .
Myös pensan hinnasta olisi pitänyt keskustella.
Samat tyhjän/ turhan lässytykset viimeiset 30 vuotta.
Lukevat vanhoista diakuvista kysymykset ja lauseet.
Olen täysin kyllästynyt tähän punikkien leikki- tv- kanavaan.
Eihän Jussi tuntenut edes kansainvälisiä lakeja. Li joutui suomentamaan sedille missä mennään.
YLE;llä on rahaa kuin roskaa, eikä kukaan voi heidän osaamattomuuteensa kajota, YLE on koskematon. Eli tekevät mitä haluavat, ei heitä kiinnosta mitä maksajat alettelevat heidän osaamattomasta tumpuloinnistaan.
Yle on suoltanut Vasemmisto propagandaa aivantarpeeksii,ainakin puolet pois rahoituksesta.
Persulla ovat silmälaput silmillä ja korvatulpat korvissa. Ettei vaan tosiasiat pääsisi särkemään propagandan kyllästämää mieltä.
Jussilla ei vissiin mennyt hyvin, kun pitää valittaa vaalitenteistäkin
Kyllä näitä Ylen tenttejä on ihmetellyt muutkin,ei Presidentille kuulu mitenkään maamme sisäpolitiikka .
YLEltä rahoitus pois. Ei kukaan jaksa katsoa tuollaista hallitusta kritisoivaa paskaa.
Luulis tuommosilla rahoilla saavan parempiohjelmia
Yle kertoi myös eilen pääuutislähetyksessään, kuka presidentinvaaliehdokkaista on inhokki, ja miten tätä vastaan kannattaa taktioida. Onhan toi ihan sika neuvostoliittoa ja reporadio valtiolliselta Yleisradioyhtiöltä. Niillä taitaa olla todella kova paniikki päällä Halla-ahon suosion takia?
Onhan se eriskummallista että tunti keskustellaan aiheesta mikä ei edes Presidentille kuulu. Varsinkin Kokoomuksessa ollaan tästä närkästyneitä,kyllä tässä nyt taktikoidaan Pekasta Presidenttiä Yle on menettänyt puolueettoman uutisoinnin aikoja sitten .On ihan oikein tältä ylipöhöttyneeltä laitokselta leikataan .
Eilinen vaalitentti oli kyllä YLE:ltä ihan uskomaton pohjanoteeraus. Ja perinteisesti vaalit on ollut sellainen jonka YLE on osannut järjestää, sekä tentit että tulospalvelun, mutta eilinen oli todella outoa keskustelunohjausta aiheiltaa YLE:n taholta.
Hyvä tentti. Hyvä YLE! Näin ne naamarit riisutaan. Suht hyvinhän se kaikilla meni. No yks "kalmiston nestorin" oloinen tyyppi vähän nikotteli. Hänellekin kuitenkin 7-. Muilla kyllä arvosanat 9...10: een. 🙂
Tentti oli tilattu Upelaiselle ja Andessonille,aivan käsittämätöntä että uhrataan tunti sisäpolitiikalle kun tämä ei kuulu Presidentille,mutta tälläistä sopii Yleltä odottaa..Kyllä ääni menee Stupille toisella kierroksella , Ja on varmaa että hän on maamme seuraava Presidentti .
Ihme ettei sentään karsittu puheenvuoroja,olisin odottanut keskustelua maamme ulkopolitiikasta sehä kuuluu Presidentille varsinaisesti.