Perjantain piristys. Ukraina eliminoi 24 dronen ohjaajaa ennen kuin pääsivät rintamalle.
https://www.verkkouutiset.fi/a/tarkea-tieto-vuoti-ukrainan-raju-himars-isku-hyokkaajan-lennokkeja-vastaan/#3b382a5c
Ruski kaput
8
193
Vastaukset
- Anonyymi
Puputin jo yhteydessä Jenkkilään, tyhjästä ei voi nyhjästä. Korttitalo sortuu.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Pohjois Korea ja Kiina auttavat toveri Putinia.
- Anonyymi
Tämän hyvän uutisen turvin on kiva aloittaa viikonloppu. Toivottavasti Ukrainan rintamilla on myös hieman rauhallisempaa. Dronet voi korvat helposti ... pilotteja ei voi!. :-)
-44. Div.- - Anonyymi
Hienoa että nuo desantit ja maahantunkeutujat saivat ansaitsemansa kohtalon,,
- Anonyymi
Ukrainan joukot eliminoivat venäläiset "Tuomion Päivä" -dronepilotit 💥💥💥
https://mil.in.ua/en/news/russian-judgment-day-drone-pilots-eliminated-by-ukrainian-forces/
https://www.youtube.com/watch?v=ghrC7OhIY1M - Anonyymi
Taidampa ottaa kuumat rommit hyvän uutisen johdosta.
- Anonyymi
Tuota dronesodan kehitystä kun seurannut niin dronekuskeissa on todellakin eroja. Siis jos maailmansodissa puhuttiin lentäjä tai hävittäjä-ässistä niin nykyisin voidaan puhua ihan hyvin droneässistä. Joku ei saa mitään aikaan, mutta paljon tietokonepelaamista harrastanut jonne pystyy tekemään viholliselle todella paljon tuhoa ja vielä todella näyttävästi.
Siksi hyvän droneohjaajan tai kouluttajan eliminointi voikin olla yllättävän tehokas vastatoimi tässä uudenlaisessa sodankäynnin lajissa. Krynkyn alueella ukrainalaiset tappoivat juuri yhden taitavan venäläisen droonin lennättäjän ja heti sen jälkeen huolto veneillä Dnepr-joen yli helpottui ukrainalaisille huomattavasti kun taitava dronelennettäjä oli poissa pelistä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1621636Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli551288Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva1861043Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi511016Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus77995Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e37945- 58855
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy206834Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali153803Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze112798