Valintani on Olli Rehn.
Valovuoden edellä tiedoissa,taidoissa ja esiintymisessä verrattuna Halla-Ahoon.
Katsoo suoraan silmiin ja artikuloi selvästi.
Ja numero oli 3.
Valovuoden edellä tiedoissa,taidoissa ja esiintymisessä verrattuna Halla-Ahoon.
Katsoo suoraan silmiin ja artikuloi selvästi.
Ja numero oli 3.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Sama. Suomi tarvitsee miehen presidentiksi, eikä tyhjänpuhujaa, kuten Stubb ja Halla-aho.
Jussi on ainoa hyvä ehdokas.
Ilman mitään ulkopoliittista kokemusta pelkän tyhjänpäiväisen öyhöttämisen ansiosta?
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18236159
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Rehn on sotilasarvoltaan kaikkein ylin, joten on pätevin päättämään sodasta ja rauhasta.
Mutta Halla-aho on tohtori. Ei ole kuulemma muut tohtoreita. Tämä on vankkaa persutietoa. Äänestä siis numeroa viis, saat aasinhatun päähäsi, jos et muuta.
https://www.youtube.com/watch?v=hkVy-3QNTtU
REhn on kaapihomo
Ja Allah-aho piilomuslimi, kuten nimensäkin kertoo :p
Onpa paljon liikenteessä tätä persukirjotusta, joka yrittää, että äänet jakautuisi muille, kuin Haavistolle kakkoskierrokseen pääsemiseksi.
Äänien jakaantuminen muille, kuin Haavistolle, sataa halla-aholaisten mielen mukaan...
Haavisto, varmista 10
Rehn yhdistää,muut erottaa. Kekkonenkin oli vain kepulainen mutta jälkeenpäin kaikki on tunnustaneet hänen olleen kaikkien presidentti.
Ei me Bibrikovia äänestetä.
Rehn on Oxfordin tohtori. Tarkoittaa, että kaikkialla maailmassa paitsi Suomessa tällaisne henkilön katsotaan olevan ehdotonta ykkösluokkaa. Suomalaiset tohtorin tutkinnot niin kuin Halla-Aholla ovat persepyyhepaperia.
Ei varmasti Rehn ole tohtori. Jussi on. Ja kuitenkin vaikka olisikin, Jussi on silti paras tohtori. Äänestä viitosta, saat varmaan kiitosta, kuten eduskuntavaaleissakin ne, jotka äänestivät Perussuomalaisia.
:DDDDD
"Rehn valmistui valtiotieteen kandidaatiksi Helsingin yliopistosta vuonna 1989 ja väitteli filosofian tohtoriksi Oxfordin yliopistossa vuonna 1996."
Jussi voi pyyhkiä pyllynsä tutkinnollaan.
Veromaksajien rahoilla kustannettua pelleilyä.
Maski päähän antipersu. Se yksinkertainen ap.
Käytännössä ideologisesti työtön.
Halla-Aho on sivari.
Harrastaa syrjähyppyjä.
Huono esiintyjä.
Nynny.
Halla-aholla on kovemmat hermot kuin yhdelläkään noista muista nynnyistä. Ei petä kriisitilanteessakaan.
Ei uskaltanut edes asepalvelusta mennä suorittamaan.
Eikä ryhtyä ministeriksi.
Eipä reppana pärjännyt edes oman puolueen johtajana, täytyi naisen hänet korvata.
onko se niiden käsien hierojien juoksupoika ?
Olet kyllä oikeassa. Rehn on luotettava ja inhimillinen tohtorismies. Halla-aho on kyllä julkikuvaansa koittanut kohentaa. Vanhat meriitit ovat kuitenkin niin vastenmielisiä, että luulen kasvojenpesuaan teatteriksi? En pidä Stubbiakaan pahana...inhimillinen, älykäs ja edustava. Naisehdokkaat kaikki hyviä ihmisiä, eikä Haavistossa, Aaltolassakaan vikaa.
Jos Rehn toisella kierroksella, niin hänestä tulee Suomen tasavallan presidentti.
No jos Halla-ahon vanhat meriitit merkitsevät, niin miksei sitten myös ylimielisen koulukiusaaja Stubbinkin? Anteeksi pyytelee kovasti, mutta eikös sitä vaalien alla aina tehdä jotain jännää, vaikka tarjota hernerokkaa torilla?
Haavisto taasen liian sinisilmäinen maailmanparantaja. Sokea luottamus Venäjän kehittymiseen joksikin demokratiaksi ei olisi ollut Suomen etujen mukaista, mikäli tämä olisi vielä saanut ajaa puolustusvoimia alas ajavaa politiikkaansa. Kannatti myös Ottawan sopimuksen ratifiointia (kuten myös Stubb), jota Venäjä ei ole tehnyt, sekä vastusti Natoon liittymistäkin viimeiseen asti. Ja tämän pitäisi vielä olla PUOLUSTUSvoimien ylipäällikkö.
Rehn taas nosti metelin Halla-ahon ideasta leikata Ylen rahoitusta, ja vetosi sananvapauden loukkaamiseen. Yle on kumminkin vasemmistoideologiaa levittävä laitos, eikä kansalaisten pitäisi joutua kustantamaan itseensä kohdistuvaa propagandaa. Sehän on yksi totalitaristisen valtion tunnusmerkeistä. Rehn saa puolestani itse kustantaa Ylen soopaa, mutta minä en sitä halua tehdä.
Andersson pitää Halosta lempipressanaan (kuuluu häntäpäähän, myös sinisilmäinen Putinin kamu), ja tämähän oli se, joka otti tehtäväkseen ajaa Ottawan sopimuksen ratifiointia, jota Venäjä ei siis ole tehnyt. Lisäksi Anderssonilla oli aikanaan Antifan tarra läppärinsä kannessa. Antifan kotisivuilla luki muinoin, että he kannattavat väkivaltaa sellaisia ihmisiä kohtaan, jotka nämä näkevät natseiksi ja rasisteiksi, eli käytännössä kaikkia niitä kohtaan, jotka eivät ole samaa mieltä kyseisen järjestön ideologian kanssa. Hyvä ihminen ei kannata väkivaltaa.
Urpilaisen feministinen käsitys tasa-arvosta taas saa puolestani painua samaan reikään kuin sanoja itsekin.
Jostakin tulee presidentti.Eipä siitä minulle ole hyötyä.Äänet kun on laskettu niin äänestäjät unohtuu.Tuntuu,että toiset jo aamupaskalla aloittavat vaalien miettimisen.Tappelevat ehdokkaan puolesta, joka ei välitä muuta kuin äänistä.Toiselle kierrokselle mennään. Luuletteko saavanne kutsun presidentin luo kun meuhkaatte ehdokkaanne puolesta.
Rehniä on vaikea kuunnella, koska hän puhuu pätkissä.
Halla-ahoa on hankala kuunnella, kun pitää aina tauon ennen kuin klunksauttaa äänekkäästi.
Äärimmäisen rasittava puhetapa mistä ei pääse edes eroon siinä missä Marin pääsi pääministeri n alkutaipaleella harrastamasta puhetavasta missä pudotteli sanan kerrallaan kuin ekaluokkalaiisille. Loppumetreillä huutaen kuin hinaaja pää punaisena 🤣
Rehn on pätevä, eikä lainkaan itsensä ja hypetyksen lumoissa, kuten Halla-aho, Stubb ja Haavisto kukin omalla tavallaan ovat.
Halla-Aho mumisee itsekseen ja katsoo muualle mulkoille,
Eikä se järjen juoksukaan ole kaikkein nopeinta.
Pelkkä ajatus Rehnistä uudenvuoden tms. puheita pitämässä saa nousemaan suupielet ylöspäin. Hyvät..thö kansalaiset..thö med..thö börjare..thö.. jne jne jne jne 🤭
Halla-ahoa varmaan tarkoitit
Ketähän ole kuunnellut?
paras paskoista - ei kiitos, ei ole yksinään pressamateriaalia noista.
Rehn lienee huonoin vaihtari tästä porukasta. Ei tule ainakaan minun ääntäni saamaan.
Kun mies käyttää EU aikansa, neuvotellakseen Turkin EU jäsenyydestä . . . . .
Rehn on tehnyt aina hommansa,hallaaho nostanut omaa häntäänsä. Siinä ero.
Siksi Rehn.
Rehn, maailman ainoa täysin pyynteetön muiden etua ajava politiikko, Suomen Keskustasta.
Ymmärrätkö ristiriitaisuuden ?
😄😅😂🤣
No nyt on sitten käyty äsken äänestämässä ja lappuun tuli nimi kuinkas muuten numero 5.
Paljon oli äänestäjiä tuli ja meni eräässä pikkukaupungissa.
Ollit sait ääneni.
Kukaan ei kestä kaljua ja kärsivää pressaa.
Harvahiuksinen, kaljuuntuva ankyttäjä on siis se valintasi ?
Ei ainakaan se täys pers ja pää kalju.
Laadukasta, mutta kuinkas muutenkaan . . . .
Harvoin paras voittaa. Voitto voi tulla sen ansiosta, että 600000 pölhöä
äänestää samaa pölhöä/samoja pölhöjä.