Kertokaahan rasistit miksi tummempi-ihoinen olisi jotenkin alempiarvoinen vaaleavärisiin verrattuna?
Minulle itselleni ei ole koskaan ollut mitään merkitystä ihmisten ihon värillä.
Keksipää hyvä syy, niitä ei ole.
Uskontojen kautta ne ongelmat tulevat.
Minulle itselleni ei ole koskaan ollut mitään merkitystä ihmisten ihon värillä.
Keksipää hyvä syy, niitä ei ole.
Uskontojen kautta ne ongelmat tulevat.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Miksi kyselet itse keksimästäsi ongelmasta?
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ei se ihonväri merkkaa, mutta tietty ihonväri on usein tietyllä uskonnolla, ehkä se tulee sieltä?
Kyllähän tilastot kertovat omaa kieltään ympäri maailmaa valitettavasti.
Ettäkö USAn kymmenet miljoonat kristityt mustat saavat sinut ajattelemaan noin?
taidat olla koulupudokas persunpentu!
Punikeilla taitaa olla nykyään ihonvärikompleksi. Eihän se väri sinänsä, mutta tietyn väriset ihmiset ovat yleensä tietynlaisia, mustalaiset, somalit yms, ovat luoneet itse sen stigman. Punikit tekee samaa itselleen.
Mä tein ihonsiirron
Sain elämäni takaisin
Rajat auki ja kaikki tänne.
Eihän ne geneettiset erot pelkkään ihonväriin rajoitu pöljä. Tumma iho on vain sellainen varoitussignaali, sama juttu kuin monilla eläimillä on esim. kirkkaita värejä varoittamassa myrkyllisyydestä jne.
Ei ole alempiarvoinen.
Mutta siitä ei seuraa, että kaikki maahanmuuttajat tulisi ottaa tänne...
Alottaja kiihottaa ja nostattaa rasismia kuin natsi sika.
Melaniinipigmentin aiheutta tumma ihonväri on sopeutuma päiväntasaajan kuumilla seuduilla asuvien ihmisten ihossa. Se suojaa auringon voimakkaalta säteilyltä eli ultraviolettisäteilyltä, eikä se pala niin helposti kuin vaalea iho.
Ihmisen luonteesta, persoonasta, moraalista, kyvykkyydestä, älykkyydestä yms. ihonväri ei kerro yhtään mitään.
Ei yksilötasolla.
Valehtelet kuin muslimi kun siitä on hyötyä allahille, kun se ei näe yöllä mitää, eikä paljon pilivisellä ilimallakaan.
Jotain kumminkin tiedetään siitä kulttuuritaustasta. Millainen moraali siinä kulttuurissa on, miten älyä ja kyvykkyyttä käytetään tai ei käytetä. Sanotaan pyöreästi ettei se ole samanlaista ja heillä on vaikeuksia sopeutua tänne eikä meidän ole mitään syytä muuttua.
Köyhässä kehitysmaassa kasvaneella ei ole ollut samanalaisia mahdollisuuksia käydä kouluja ja kehittää itseään kuin vauraissa maissa eläneellä.
Vauraassa maassa tummaihoisesta voi tulla USA:n presidentti, tunnettu astrofyysikko, palkittu lääketieteen tohtori ja erityisasiantuntija, Nobel-palkittu kirjailija tai YK:n pääsihteeri.
Hehe, taas joku woke-uskovainen... Ei tummempi-ihoinen ole mitenkään alempiarvoinen. En halua, että Suomesta tulee mikään "kansojen sulatusuuni". Mutta en minä ketään vihaa naamanvärin perusteella. Voisin lyödä vetoa, että minä olen kokenut aitoa iloa kaikkien eriväristen ihmisten (älä mee sinne, ei seksiin liittyvää) kanssa kuin sinä. Mutta sinä luokittelet kaikki "identiteetin" mukaan tiettyihin lokeroihin. Minä en.
Islam, heikkolahjaisuus ja ihonväri; siinä huono yhdistelmä.
Helppoa sulle se on,mutta kun itse olen valkoihoinen.en minäkään toista valko naamaa nimittele enkä ylenkatso.
Jos maahan tunkeudutaan lähtökohtana päätyä vain ja ainoastaan vetelehtimään, loisimaan, ja oleskelemaan ikiaikaisena elättinä toisten kustantamana, silloin on jotenkin väri pilannut aivoja.
Odotan maahan tunkevista yritteliäitä, ja itse itselleen menestystä luovaa porukkaa, jotka ottavat tavoitteekseen tehdä itse itselleen luksus elämän.
Toivottavasti rahalla jatkossa saa omia lentokoneita, huvijahteja, ja muuta mitä hyvinvointivaltioille kuuluisi.
Suomessahan "vihreä siirtymä" on alas ajanut koko yksityis lentämisen, seuraavana ohjelmassa on alas ajaa koko veneiden omistaminen, ja vihreä tavoite jatkaa yksityisomisteisten ajoneuvojen torpedoinnilla, ja lopputulos on että jokainen makailee kotona tumputtamassa ja pelaamassa pleikkaa.
En suosittelle kenellekään tulla takapajula Suomeen.
Eihän se ihonväri älykkyydestä tai muustakaan kerron, usein väri kuitenkin kertoo mistä kulttuurista ihminen on saapunut ja kulttuureilla on eroa. Arabien ym. aavikolta tulleiden kulttuuri on väkivaltainen, valehtelemista korostava, naisia eläiminä ja lihakimpaleina näkevä paha ja inhimillisesti katsoen hirveä. Jos tällaisesta kulttuurista tulleilta adobtoitaisiin pienet lapset ja kasvatetaisiin heidät suomalaiseen kulttuuriin niin saataisiin hienosti käyttäytyviä fiksuja nuoria. Mitä kauemmin nuori viettää taas noissa kammottavissa aavikon kulttuureissa sitä paatuneempi hän on ja jossain kouluiässä jo menetetty sielu.
"Ylimielinen käytös on huono väristä riippumatta"!!!
Miksi NIGGA ei tee mitään?