Äänestäkää peräpuolen Pekkaa, parasta politiikassa on vasemmiston katkera tappio, hah hah haa, ja Juttatäti auttaa.
Hyvästi SDP ja vasemmisto.
Anonyymi-ap
9161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kannattaako äänestää vihreää, selvää vasemmiston keskittämistä, mutta se ei riitä, teidän aikaan ohi, saadaan oikeisto plokki, sininen värisuora.
Poliittinen narratiivi tää Ehdokas, 4,5 % kannatus, SDP:n historian huonoin tulos.
Kurrtturuusujen määrään nähden Jutalta hyvä tulos.
Aluksi haluaisin kiittää kaikkia Pekan äänestäjiä.
Tosi surkeaa. Teennäinen, ylimielinen mama africa ehdokkaana ja kampanjan aikainen SAK-SDP lakkoterrori maan talouden romahduttamiseksi. Siinä pari syytä perusteelliseen tappioon ja puolueen suoranaiseen tuhkaamiseen.
Tyhmyyden kasaantumisen huipentuma puolueessa. Kuka enää voi missään tilanteessa tukea äänellään SDP:tä, jonka johdon tilanneäly vastaa haasteisiin niin myöhään, että päätöksellä ei ole enää mitään merkitystä.
SDP teki itsestään nolla puolueen. Ja sitä puolue on pitkälle tulevaisuuteen.
Todellinen narratiivi, tyhmäkin tajuu, että koko vihervasemmisto oli keskittänyt äänet Pekalle, nyt vain enään ei ole keskitettäviä ääniä kuin vasemmiston 4,9 % ja SDP: n 4,3% ei riitä mihinkään. Saadaan oikeisto pressa, ja SAK yleislakon, siinä kaikki mitä demarit voi saada.
Luulin, että edes Paavon olis pessyt.
Siihenkään ei paljon olis vaadittu, mutta liika on liikaa, kannattaisi ajatella omilla aivoilla kenelle äänensä antaa SDP, n keskittäminen on aina mennyt pieleen, jälleen saadaan Kokoomustaustainen arvoliberaali presidentti.
Juuri niin ja Pekka menee juttutupaan juomaan keppanaa. SDPn pulit menkää kaljalakkoon, se hyödyttää teitä eniten.
Kukaan ei halua lakkoilla. SDP on riisunut naamiot. Sen takia Urpilainen sai vaivaiset 4% äänistä. Missä piilossa lymyilee Lindtman? Onko SAK ottanut hänet panttivangiksi, ettei puhuisi ohi suun?