Jutta sai surkeasti ääniä ja Sanna täydensi nöyryytyksen jäämällä kotiinsa häpeämään.
Jutta ja demarit häpäistiin presidentinvaaleissa
Anonyymi-ap
37399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Sanna Marin on ryvettänyt omalla toiminnallaan demarien arvopohjan niin kuka tuon puolueen ehdokkaisiin voi enää luottaa.
Ei äänestys tulos siitä johtunut vaan osa Jutan äänestäjistä äänesti Halla-Ahoa vastaan ja meni Haaviston taakse.
Osa ihmisistä äänesti varmaan päälle jotta Jussi Halla-Aho ei pääse toiselle kierrokselle. SUOMI TARVITSEE presidentti joka tulee ihmisten kanssa toimeen eikä riitele median kanssa.
Jussin kaatoi se,että oli riski,ettei ollut varma osaako tulla toimeen muitten maitten maan johdon kanssa toimeen ja millainen kuva Suomesta olisi muut maat saanu. KU JUSSI ei aina mieti miten jokin asia kannattaa kirjoittaa tai puhua...
Jussi on varmasti järkevä oikeassa elämässä,mutta poliitikon ei kannata kaikkea kirjoittaa tai puhua mitä mieltä on vaan kannata miettiä,että voi olla parempikin tyyli kertoa mielipiteensä
Luin rivien välistä että Halla-aho ja Huhtasaari äänestäisivät toisella kierroksella Haavistoa. Samassa jutussa pari perussuomalaista raavasta miestä sanoi suoraan että äänestää Haavistoa.
Huono. yritys. demari limanuljaska.
Olen täysin vakuuttunut, että suurin osa perussuomalaisista antaa nyt äänensä Stubbille.
Joku voi tietysti antaa äänensä tietyistä syistä Haavistolle. Ei Haaviston poliittisten näkemysten vuoksi, vaan tietyn muun syyn vuoksi.
Oikean poliitikon pitää olla kiero ja osata valehdella ja varastaa, niinkuin Andersson opetti. Putin on auto politikko, sillä hän osaa nuo taidot.
No ei todellakaan, öykkäri porvaria ei äänestä kukaan.
Aivan varmasti Stubbi saa toisella kierroksellakin paljon ääniä, hän ei sitäpaitsi ole mikään öykkäri!
Pettymys oli valtava kun Haavisto pääsi toiselle kierrokselle. Myönnän sen.
Mutta, nyt pidän peukkuja Stubbille. 👍
Halla-ahon äänet menee. Hallitus kumppanille. lyhentämättömästi ei ääntäkään vihervasureille. Demarit. TUHKASIVAT itsensä, hyvä niin eivät jääneet. lemuamaan,
Samaa mieltä
Demarit ja Jutta ansaitsi kaiken tuon nöyryytyksen. Miten meni niin kuin omasta mielestä Hyysäri-Jutta ?
Huonosti meni terv. Jutta
Oliko Marinin "tuki" liikaa demariäänestäjille? Marin-kupla on tainnut puhjeta.
Turha olla ehdokkaana, juna meni jo. Ei jatkoon.
Nyt ääni sitten Stubbille, kun Halla-aho ei päässyt toiselle kierrokselle. Rehnin äänet menevät taatusti Oulun seudulla Stubbille.
Määrätyistä syistä.
Jauhokki pilasi tämänkin homman.
Ehdokkaana oli Jutta. Kyllä ihmiset muistavat hänen hallintonsa. Stubbin kohdalla muisti lyhyempi, kun hirveä rummutus ja rahankylvö. Kyllä se totuus paljastuu ennen pitkää kaikille.
Minun ääni meni ihan muille ja toisella kierroksella jää lipuke pöytälaatikkoon.
Sanna on näyttänyt todelliset kasvonsa ja suhteensa demareihin. Ei vaivautunut edes vaali-iltaan Jutan tueksi. Illalla oli parempaa tekemistä.
Täytyyhän se ennenkaikkea tennistä pelata, että pysyisi seksikkäänä :D Olisi edes nyt viettänyt koko illan tyttären synttäripäivää, mutta ei. Varmaan jo huomenna täytyy mennä lepäämään johonkin luksushotelliin.
Kyllä kansa muistaa Halosen presidenttiajat, ja rankaisee niistä demareita.
Halonen oli todella karmeaa katseltavaa ja kuultavaa. Vuosien kärsimyksestä nyt tuli rangaistus eli hiukan hyvitystä kansalaisille.
Sanna ei ole enää politiikassa mukana. Oli lapsensa kanssa. Siitä aina sanomista. Koskaan ei ole hyvä.
Sanna kertoi olleensa illalla pelaamassa tennistä. Sanna olisi voinut, niin halutessaan mennä vaali-iltaan mukaan. Lapsi (6v.) olisi varmaan jo silloin ollut nukkumassa. Mutta, Sanna ei halunnut osallistua vaali-iltaan.
Joko lapsi pelaa tennistä?
Kysymys klo 09:40:30:lle
Mitä Sanna nyt loppujen lopuksi tekee, kun on jättänyt politiikan? Ketä tai mitä hän palvelee?
Halonen oli hyvä pressa. Voikun tulis takasin.
Karmea muija, sai hävetä sivusta katsoen.
Tietenkään Jutta Urpilainen ei pärjännyt näissä vaaleissa, kun Sanna Marin lahjakkaasti ja perusteellisesti pilasi koko SDPn maineen.
Ei minulta ainakaan. Jutta on hyvin markkinahenkinen demari. Siksi ei saanut minun ääniä.
Demarit saavat kantaa nyt sitä hedelmää mitä ovat saaneet aikaan kaasuputki Lipposesta alkaen..
Sanna Marin jatkoi menestyksellisesti median ja somen mannekiinina.
Marin ei viitsinyt sitten lopulta kannustaa Juttaa. heitti kehiin vain ylimääräistä rahaa, joka ei yksin kannattanut mihinkään.
Politikot on vain tulleet läpinäkyviksi eräänlaisia "huoria ja varkaita" todellisuudessa varkaita ja huoria.
Toisella kierroksella äänestän Stubbia.
Olisivat panneet ehdokkaaksi jonkun kovan tantan, niinkuin Krista Kiurun. Pärjäisi jopa sotaolosuhteissa.
Kyllä kaikki muistaa Jutan, Kreikan ja maailman huonoimman "diilin".
Sekä demareiden Uniper-asian.