Guistis on toimistolla taas,joten jos pääkkyä vaivaa tai muutoin kivi kengässä painaa...Heh!Niin kyl mä autan!Senkuin soitat vain niin mä puhallan pipin pois!!!Helppoa,vai:o))))
Ihana huomen kaikill!!!!
quistis
1082712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 108
Vanhimmat
Minusta tuntuu, että olen tänä aamuna tavallista passiivisempi. Mistähän se voisi johtua? Ja onko sinulla antaa mitään lääkettä siihen? Tuntuu että oikea puoli kropastani on hieman vasenta passiivisempi...
Se vain on harhaa...Sä ajattelet ihan liikaa...Käännä itsesi nyt sille vähemmän passiiviselle kyljelle ja nollaa ajatus!!Nyt tulee puhallus....No näin helppoa ja Sä olet jälleen passiivinen!!Eikun tervetuloa takaisin!
mitäs sä siellä teet???? loppuiko sun loma vai.....tuliko vieroitusoireita työstä????
minä tarvitsen apua alkavassa naapurikammossa...elikkä help!!!!
Joko mun naapurit möykkää ja mellastaa tai sitten sieltä ei kuulu yhtään mitään...
Miten ne sais noormaaliin elämän ääni rytmiin...???
Sano MURRR naapureillesi niin kyllä rauhoittuvat!Ja jos eivät usko niin tilaa vaik yksi poliisisetä itseäsi rauhoittelemaan(siis,jos tulee komia):o))))
Mä kävin murisemassa kaikkien postilaatikosta, mutta luulen nyt ettei minun ainakaan tarvitse soittaa poliisia...
Taitaa tulla ihan ilman mun soittoa ne lanssimiehet...
Luuletko ,että naapurit pitävät minua nyt jotenkin hulluna....se murina taisi olla liikaa....
tehostaa hyvää tarkoitusta ja sitäpaitsi se on hurjan viehättävää...Se korostaa hyvää huumorintajua...niin ja suloutta...Varsinkin,jos teit sen ainoastaan paituli päällä:o)))
minulla oli paituli yllä murinan aikana, mutta murinani ei kuulostanut mitenkään viehättävältä...
Ei ainakaan kukaan ole vielä tullut hakemaan minua hoitoon joten ehkä siitä oli sittenkin jotakin hyötyä...
Nyt pitää opetella sulokasta murinaa,eikös murina kuitenkin ole eri asia kuin hyrinä????
sen murinan jäkleen...Sit tosi tuonnempana:o)))
Hyvä Sä murisit hyvin..Nyt voit odottaa tuloksia:)
Sä et olekkaan mikään turha minmmi..Ei kukaan voikkaan olla,jos on kokoelma paituleita kotona:o)
tässä ihan turhia ollakkaan...paituleita on joka laatua ja väriä,kuvioilla ja ilman...hih
Murinatkin onnistuu kohta tosi sulokkaasti...
Muistankin muuten ,että olen joskus tainnut hyristä, mutta siitä on kyllä jo aikaa..
Pitääköhän sitäkin nyt kiireimmän vilkkaa alkaa harjoittelemaan.......ettei totuus unohdu...
kyl hyrinään tarvittais harjoituskumppani...Mut voithan niinkuin mielikuvaharjoitella..Niin en muista mäkään milloin viimeksi hyrisin..Voih..Toivoo niin..Ei paitulitkaan korvaa kunnon hyrinää..Ei ihan:o)
sitä löytäis tuolta sellasen yhden illan hyrisyttäjän...
Ei sellanen ole kyllä mukavaa...
Paitulit ei todellakaan korvaa ihan kaikkea...mutta melkein kuitenkin....
Voihan hyrinä sentään...tässähän tuli ihan paniikki....
Ne kuului entiseen aikaan..siis nuoruuteen,mut vähän vain! Voihan paituli...Toivoo Sulle pikaista hyrinää ja monien iltojen sellaista...ja itsellenikin:o)))))
paituli ja hyrinän kytkykauppa....
Meidän on otettava itseämme niskasta kiinni ja tehtävä asialle jotakin....
Tähän hätään ei auta kuin yksin tehtävät hengitysharjoitukset ja jooga....niin ne ainakin amerikassa tekee..tai sitten liitytään johonkin hengelliseen seuraan....
hengellinen seura on jos hyristään:o))) Heti sinne ja kahdestaan!!!Otetaankin parhaat paitulit ylle...Jooga on ihan hassun näköstä..Ei sitä!Tunnustus;Mä kuulen kyl jo pienen hyrinän lähestyvän...NAM:o)))
siellä amerikassa ole kaikkee???
varmaan löytyy sellainen seurakin...
Jooga voi olla kyllä vaarallistakin..ajattele jos jää jalat niskan taa jumiin...hui
Mä en kyllä ala mitään ...tänne ei lähesty yhtään hyrinää...mur
Hyvät hyrinät nyt sitten...toivotan pitkin paitulein....
toivotuksen vastaan:o))))) Kauhea,kun Sä sait mut nauramaan...Mielikuva joogasta ja meistä jalat jumissa niskan takana...Heh:o))))) Voishan se kuule olla niin et joku vois auttaa meitä pois jumista ja tiedä vaik ne hyrinät siitä...;o)))
mennään joogaamaan, niin mennään sellaiseen paikkaan jossa on ohjaajana joku nam....
Sitten ei haittaa vaikka jäätäs jumiin...paitulin helmat korvissa....
Voi hyvät hyrinät sentään...
Minun on nyt ihan pakko poistua, muuten menee hyrinäksi koko ilta!!!!
hyvää illan jatketta....
Sä nauratat mut hengiltä.....:o)))))
Ilma on kylmää, kahvi on kylmää, vesi on kylmää ja naiset on kylmiä. Mitä pitäis tehdä?
tietenkin lämmittää!Ei muuta ku kamiinaan tulet =) Tai jos ei oo kamiinaa,ni tekkee nuotion :)
ne kuumiksi..Kaikki:o))))
Räpeltämiseksi on menny koko homma.
Täytyy lähteä kaupungille, happea haukkaamaan, jos vaikka sitten onnistuisi!:=))
yrität sit kunnolla...Muista hot!!!
on kyllä toivoton tehtävä. Niinkuin jäitä polttelis!
Niin...Oikeassa olet:o))))
tiedä kuinka ihanaa tää aamu on mut huomenta vaan sinulle ja muille huuhalle tässä sitä kuitenkin hengissä ollaan.
Vettä ei tule (ainakaan vielä),mutta sen näköistä pilveä on,että mollikka pysyttelee visusti piilossa:=))
homma täällä pilvistä on ja tuntuu kanssa et vettä voisi tulla milloin vaan:=((
et hengissä!!Päivän jatkoja:o)))
nappa jos eilistä miettii;=)No nyt taas aika kiva fiilis ettei särje mistään,mut kaipa se taas alkaa jossain kohtaa:=(
Hyvää päivänjatkoo sinulle:=)
Sinulle hurjan paljon enemmän hyvää:o))))
itsellesi kyllä tää elämä voittaa viellä vaikka nyt alkaa tietää millaista on elää kovien kipujen kanssa:=)
hauska tieto kuitenkaan:o)
me pienestä kun pienetkään ei meistä;=)
asennetta:o)))
tässä voi vakavasti ottaa enää mitään;=)Paras kun koitaa vaan naureskella näille jutuille vaikka välillä meinaa hymy hyytyy;=)
ikää...Naura vain:o)))) Toi amaryllie nauratti mua aikas makeesti aikaisemmin:o)))
se heitti sulle jotain tarinaa;=)No sehän on myös mukava ihminen jonka kanssa on kiva jutella:=))Niin tässä koittaa itsekkin vaan naureskella näille hommille:=))
samantyyliset jutut...Nauru on hyvää terapiaa..Ja itselleen nauraminen on aina niin hemmetin hauskaa...Siis aihetta riittää:o))))
kauan kun viellä jaksaa naureskella ei ole mitään hätää ja viellä jos itselle niin parempi niin;=))
mulle saa..Niin teen mäkin:o))))
ja mulle:=))))Mä olen nykyään tälläinen lepponen veikko en jaksa kantaa ihan helposti mitään murheita ainakaan itsestä hehehe
sit meitä on kaksi joille saa nauraa...Hei kaikki naurakaa pis:o)))
sellaista taas:o)))
nauraa vaan meille se voi pitkän päälle alkaa olemaan tylsää;=)
tajunnut???tehooko nää lääkeet jo niin ettei tajuu kaikee;=))
Ai niin ,mut sehän on hauskaa:o)))
Sul varmaan lääkitys kohdallaan,mut mulla ei..Noita kirjoitusvirheitä vain...
huumori vällillä aika hauskaa:=))
ne nyt sellaiset tropit eilen kirjoitti sairaalassa jos tällä ei tokene kivut niin sit alkaa olemaan vitsit vähissä:=)))
huumori ei ole hauskaa...ei naurata ollenkaan.On tiettyjä asioita jotka ei naurata.Niin ja tietysti miten ne kertoo:o)))
auta,kuin antaa kipupiikki peppuun:o))) Mä voin sen pistää:o))))
on miten ne jutut kertoo ja osaa viellä niitä värittää tekee tarinoista maukaampia;=))
miten ne jutut kertoo ja osaa viellä niitä värittää tekee tarinoista maukaampia;=))
sellaisen eilen illalla,mut nyt on pilleri muodossa tuolla keittiössä,mut kyllähän se piikilläkin onnistuisi niikuin eilen sanoin hoitajalle et sit otetaan peppu paljaaksi et saat laittaa piikin se naureskeli mun jutuille siellä:=))
Asiat voi kertoa hauskasti ja paljon puhuvasti tai sit inhottavan härskisti..:o)))Mä en hirveesti pidä "rasvasista"jutuista:o)))
varsinkin miehet vitsailee aikas tavalla...Kokemusta on:o))) Mä kauhia sadistinen piikittäjä!
kanssa en yleensä puhu mitään härskejä varsinkaan naisille minusta on parempi olla kohtelias se antaa paremman kuvan minusta:=))
tossa jos joutuu housut laskee eihän tossa mitään vaikka se eilinen hoitsu oli kyllä vanhempi nainen,mut vaikka olis ollut nuorempi niin ei mulla mitään väliä ole;=)))
ujostelee niin hemmetisti...Mut asiat otettava asiallisesti...Elikkäs ammatillisesti asiakasta kunnioittaen:o))))
noi ovat normaali asioita eikä tollaista pidä hävetä tai minusta ei siinä mitään havettävää olekaan:=))
Mä aina rauhoittelen asiakast puhumalla rauhallisesti ihan jokapäiväisistä asioista ja tietenkin ko toimenpiteestä:o)))
on niin monenlaisia ihmisiä jos alkaa tarkemmin ajattelemaan:=)Mut mä nyt olen tälläinen aika lungi tyyppi enkä hetkahda ihan pikku asioista muutenkaan:=)
se sanoo meidän venäläinen lääkärikin:o))))
mulla oli kanssa kerran vanäläinen lääkäri kun sain silmään radan sirun töissä ja kaiveli sitä pois niin pikkusen pisti meittimään et näänkö enää koskaan mitään,mut hyvä lääkäri se oli:=)))
on ihan outo...Sil on ihan hurjan isot kädet..Ei yhtään lääkärin kädet..HUI!!!!
ne venäläiset ole melkein kaikki pikkusen erikoista porukkaa;=))
et niin ollaan mekin heidän mielestään:o))))
ollaan mut ikinä en ole niihin kunolla luottanut pikkusen kummaa sakkia aika monet:=(((
Hyvää yötä!!!!!
yötä ja kauniita unia sinulle :=)))
Herätty on ja aamu oli OIKEIN ihana. ;-))
Mukavaa päivää vaan kaikille.
ja työntäytteistä työpäivää niille jotka raataa
tosiii kovaa!!!Hauskaa päivää Sulle Ceee!!!!
Tulipas huuhaa jostakin syystä mieleen ku näin kissan kävelevän rapaperipensaan luo ja kääntävän takamuksen sitä kohti ja arvaatko mitä se teki....Et se niistä herkullisista raparpereistä...
tuli huuhaa mieleen. ;-))
Saattaapi tulla tosiaan hyvät takaperinsopat niistä varsista..hyi...!! Täälläkin on kissa naapurissa ja se yrittää kakata minun kukkapenkkiin..saa ajaa sitä koko ajan pois, muuten kyllä kiva ja kiltti kisu.
( ei ole vielä räpänny minua.. ;-)) )
sormet mullassa ja nenä kans! ;-))
On se nautinto välillä rypeä tuolla pihallakin. ;-))
Vaikkei ihan hellepäivä olekkaan.
muta on erittäin hyvä kauneudenhoito luomutuote...Kokeiles vaik hänen kanssaan pientä mutapainia:o)))Se kaunistaa...toisaalta se voi myös kangistaa..:o)))
Tervetuloa takaperinsopalle illalla!! Jos halluut niin pyöräytän piirakankin... Tuletko??Maiskis!
Siinä on sitä kissan pissiä?? !! ;-))
Kenelle se sopii!
Tulin just pyörällä, polvet mudan ja saven peittämiä ja otsassa pitkät viirut, on kuin kissan kanssa olis reissulla ollut ja erimielisyyttä tullut.
maastouduit noin totaalisesti??? Leikit kuitenkin sitä mutapainia..pyörällä muka heh,heh:o)))
meidän kissi kun pissii niin se on kuin linnun maitoa ja parantaa vaan takaperin aromia...Sade kyllä huuhdellut sitä jonkin verran..
Olen miettinyt,että onko nikkisi ideana ollut Final Fantasy-pelit?
Quistis ja Squall:)?
Mut mun poika sen keksi...Sopii mulle...No jaa..ehkä jossain mielessä;o)))Hän varma kuitenkin asiasta!
huomenta vaan sinulle ja kaikille huuhaalaisille:o)
kyllä sinä nyt olet pirteä kun hoidat työsiohella
myös meitäkin:o)))
pahus kun ei mikään vaivaa paitsi että kohta se on
lähdettävä itsekin:o)))
jälkeen pirteä...Kyl se nuukahtaminen sit taas alkaa:o))) Sit saa joku hoidella mua:o))))
nyt tartteis tekohengitystä puhisee täällä
tuli repästyä vähän äkäinen lenkki:o)))
menikään...Tota riittääkö pelkkä puhallus ilman virallista rytmiä....En muista:o))))
oli niin hidas tuo ensiapu että taidan selvitä
tästä muutenkin:o)))
osaakkaan puhaltaa...jos mä vaik silleen jotenkin käsitän väärin ja..silleen:o)
mä olin tosi hidas....Ois varmasti potilas kuollu!
Onneksi en ole ensihoitaja:o)))) Tää kone tökkii
Antaa anteeks vaan:o)))
sie tommoin et ku hätä omp suur niih sie vua
selitteletkii:o)))
ole...Kyl mä osaan toimia ja jopa oikein..Höh:o)
on 2 kipparia toinen rekattu ja toinen ei ööööh:o)))
ymmärtäny:o( Kerro selkokielellä blondille..Kiltti:o)))
nikki on rekattu ok. nyt täällä on rekattu kippari
ja ei rekattu kippari katso nikit.
ja jaa...Ei kai sillä väliä...Teitä rekattomia kuule on paljon! Mitäs muuta:o)))))
asiahan ei minulle kuulu jos joku menee ja rekkaa
itselleen toisen käyttämän nikin:o(((
toisen käyttämä nikki???
sinua.......vaan tietääkö kippari??????
Mä olen nyt kyl ulkona kuin lumiukko...Ei ole lääkitys kohdallaan.Antaa nyt taas anteeksi tyhymälle:o)
Hyvää yötä Sinulle ja kauniita unia,vaikken ehtinytkään elvyttelemään:o((( Halaa ja pyytää viekkuun vaik laulamaan jonkun ihananlaulun..Pyytää kiltisti:o))))
Täytyy kai hakeutua terapiaan:o((( Tulee niin paljon virheitä...Nyt saa naura;o)))
kaikki sen tietää:o))))
hukuit????Ikävä on:o(
:o((((!!!!!!
?????)))))ò:ó(((((?????
&Q:o))))))