Protestoitko, jos haavisto tulee Pressaksi vai nöyrrytkö?

Onko eduskuntatalon tai Pressanlinnan edessä mielen-osoituksia? Suomessa on rukoiltu liikaa "Suomen puolesta" ja mikään maa-alue ei voi pelastua tai stten käy niin, että Suomi maa-alueena lähtee Tenpauksessa Taivaaseen ja ihmiset jää tänne..

11

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Stubb voittaa toisen kierroksen luvui noin 60-40. Stubb saa Halla-Ahon, KD:n ja Mika Aaltolan äänet ja ne melkein jo riittävät, mutta sen lisäksi Olli Rehnin äänet tulevat Stubbin taakse.

      • Anonyymi

        Näinhän ne ovat laskelmoineet. Hyvä niin Stubbista presidentti.


    • Anonyymi

      Ei tässä miatään nöyrtymisestä tai protestoinnista ole kyse, vaan demokratian ja esivallan kunnioittamisesta. Jokaista presidenttiä tulee kunnioittaa hänen asemansa takia, vaikkei hyväksyisikään hänen arvojaan.

      Tyypillistä on, että ns. suvaitsevaiset ja vasemmistolaiset lähtevät aina barrikaadeille, jos äänestystulos ei heitä miellytä. Maltilliset löytyvät muualta. USA on hyvä esimerkki siitä, kuinka Trumpin valintaa jotkut eivät hyväksyneet. Ilmeisesti he haluaisivat demokratian sijaan Kiinan järjestelmän.

      • Anonyymi

        Ai Trumppilaiset oli suvaitsevaisia ja vasemmistolaisia??? Et ihan hirveästi päätä lukemalla vaivaa.


    • Anonyymi

      Eikös Paasikivi jo todennut että saatanan tyhmä kansa. Toivottavasti ei kuitenkaan kaikki.

    • Anonyymi

      Toivottavasti Haavisto voittaa.

    • Anonyymi

      Yleislakko tietenkin tulee heti. Ei mennä töihin, ei mihinkään duuniin ennen kuin vaalitulos mitätöidään. Eduskuntaan kyllä voidaan mennä mellakoimaan ja vaatimaan oikeaa tulosta. Venäläiset nauraa meille enemmän kuin mitä me heidän wc-istuin sodankäynnilleen.

    • Anonyymi

      Äänestän Stubbia.

    • Anonyymi

      Muutan pois Suomesta. Niin kauas ettei tarvitse nähdä tai kuulla uutisia suomesta.

      • Anonyymi

        Heippa vaan !


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe