Onhan Stubbin meriittilista aivan huikea

Stubbin CV on todella vaikuttavaa luettavaa. Tätä kaikkea Stubb on jo ehtinyt olemaan:

- pääministeri
- valtiovarainministeri
- ulkoministeri
- Eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri
- europarlamentaarikko
- kansanedustaja
- Euroopan investointipankin varapääjohtaja
- tohtori
- korpraali

Niin, montako kertaa olemme voineet valita tuollaisella meriittilistalla varustetun henkilön presidentiksi? Kyllä Stubbista hyvä presidentti tulee! Hänen johdollaan maamme matkaa takaisin menestyksen tielle!
35335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Mutta monessako noista tehtävistä se onnistui?

Äänestä
  • Ei ensimmäisessäkään!

    Äänestä

Ei taida olla oikein pitkäjänteinen tyyppi, kun työtehtävät vaihtuu koko ajan. Eikös noi korpraalin natsat oo itsenäisyyspäivänä myönnetyt säälinatsat?

Äänestä
  • Tylsät eivät tarvitse - tai heille ei tarjota - uusia virikkeitä. Vierivä kivi ei sammaloidu.

    Äänestä

  • Demokratiaan sattuu kuulumaan se, että ministeripesti voi joskus päättyä vaaleihin.

    Äänestä

Koskakohan hän tulee kaapista.

Äänestä
  • Tullut vuosia sitten, on bi-seksuaali kuulemma.

    Äänestä

TUMPELO TUPISSA EI MITÄÄN HYVÄÄ YLIMIELINEN, LIUKAS, MANIPULOIVA KUNNON IHMISIÄ VÄHÄTTELEVÄ OMIEN ETUJEN AJAJA JULKIS VIRALLISESSA LÄHETYKSESSÄ NUOLEKSI IINESTÄ EI MITÄÄN TAPOJA HYI HELVETTI. VARMAAN RESSANA AJELEE JOPOLLA SÖRSSELEISSÄ T - PAIJASSA LENKKAREISSA VIRALLISIIN TAPAAMISIIN. TUPPI MUISTA RÄKÄNOKASTA MIES TULEE EI TYHJÄN NAURAJASTA.

Äänestä
  • Positiivisten ihmisten seura on miellyttävämpää ja helpompaa kuin jotka eivät naura ja ovat tosikkoja.
    Toinen presidenttiehdokas sentään osaa suuren maailma tavan jutella, hymyillä,ottaa rennosti.
    Katsoo myös silmiin eikä höpötä pää alaspäin.

    Äänestä

Täytyy tarkistaa onko menolippu buukattu rapakon taakse?☢️

Äänestä

Tällainen menestyjä tarjolla presidentiksi ja porukka se vaan valittaa.

Äänestä

Mutta Haavisto on sivari ja ylioppilas

Äänestä

Tosielämän Forrest Gump

Äänestä
  • Gumppi ei ollut tohtori.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Gumppi ei ollut tohtori.

    Eikä 'professori'!

    Äänestä

Aloittaja sen verran juniori, ettei tiedä mitä ministeripesteissä tapahtui. Olis ollu parempi jättää ne kokonaan pois, niin paljon vakuuttavampi lista.
Iltapäivälööpit rekisteröintien takana vihjailevat, että olipa työpiireissä v...umainen nokkamies. Näitähän ne trikoo-ohjukset ja ex-koulukiusaajat tuppaa olemaan, sinne vaan CV:n jatkoksi nämäkin...

Äänestä

Itse Salekaan ei ole koskaan yltänyt pääministeriksi. Eikä ole tohtori. Eikä korpraali.

Äänestä
  • Ei oo ei.
    Kapteeni on.

    Äänestä

Korpinnatsat on em. säälinatsat just jostain itsenäisyyspäivään liittyvistä mitalipostauksista. Jollei miehistökorpinnatsoja tuu palvelusaikana, niin pitäähän siellä pari kertaa käydä tetsaamassa. Mutta tämä herra on kiertänyt kertausharjoitukset kaukaa, mikä lienee hyvä asia, niin ei ole vahinkojakaan tullut.

Äänestä
  • No kaisse on käyny jonku Dragqueensviikin hömö-intin, jossa saa korpinnatsat jos pystyy syömään hapansilakan puklaamatta!? :/

    Äänestä

"Koheltaja"!!!

Äänestä

Ihan sopiva Amerikan presidentiksi.

Äänestä

Korpraalin natsat ainoat. jotka annetaan pelkästään hyvästä toiminnasta intissa. Muihin on käytetty armeijan koulutusaikaa ja rahaa. Stubb lähti opiskelemaan yliopistoihin. Pekka-poika pelkkä yliopppilas ja sivari.
Stubb on ehdoton ykkönen laaja-alaisen osaamisen ansiosta. Mm kuusi vuotta MCI:n eli Ahtisaaren rauhantutkimuslaitoksen halltuksen puheenjohtaja. Osallistui aktiivisti mm Georgian rauhanvälitykseen, kun Venäjä hyökkäsi maahan. Minsterinä toimiminen ja EU-tehtävät-

Äänestä
  • Hallituksen puheenjohtaja ei ole mikään meriitti.

    Äänestä

Yksi ja se tärkein puuttuu stubilon listalta:

- isänmaallisuus ja suomen kansan edun ajattelu

Stubilo on globalisti ja tämän stubilon globalistin arvolistalle ei mahdu suomen pieni kansa eikä suomen maa,

Globaalia pitää katsos olla.

Globalisti on globalisti vaikka voissa paistaisi.

Antinationalisti siis tämä stubilo.

Kansan on aina muistettava, että kansa, joka ei ole isänmaallinen, menettää kotimaansa.

Äänestä

Koulutus on rahalla ostettuja todistuksia!
Poliittinen ura on iskän hyväveli verkoston tukemana nosteensa saanut. En luota tuollaiseen valehtelevaan pelleen.
Siksi on pakko äänestää Haavistoa.
Suosittelen muitakin tekemään samoin. Stubb masinoi vaalokoneistonsa isolla rahalla ja voittaa jos kansa ei suostu Pekkaa äänestämään. Stubb osaa kyllä puhua käärmeen kielellä.

Äänestä
  • Mitäs siltä Halla-aholta nyt muuta löytyykään kun puoli elämää vietetty yliopiston kellarissa ja saatu sitä surullisen kuuluisaa kirjaviisautta..se on varmaan katsonut kirjasta senkin mitäs nyt tehdään kun postimyyntivaimo no sanonu että pitäs tehdä lapsi..Tai sitten kaikki kolme on alkio istutuksia vahvasti epäilen kun katson tuota kansanedustajan,forest gumpin ja avaruusolion sekoitusta..ja kiitän luojaa ettei se sekoittanut presidenttipeliä liikaa. oli jo katsottuna asunto marbellasta

    Äänestä

Vaikea äänestää kumpaakaan. Parhaat ehdokkaat jäivät pelistä pois.

Äänestä

Ainakin hänellä on hyvät näytöt.

Äänestä

Niin Pekka sopisi muslimimaahan. Sinne pääsemme sitten pakolaiseksi.Kumpaan tahdot jenkkeihin vai sinne? Äänestän Stubia...kansainvälinenkin.

Äänestä

Homot eivät edesauta naisten oikeuksia.Antoniokin pyytelee anteeksi kun on ollut väkivaltainen naiselle.Hän ei ole siinä sitten muuten ainoa tämän lajin mies.

Äänestä

Toiminta ristiriidassa Yk on korruptoitukut ja Haavisto väittää muuta.

Äänestä

Miksi autamme Al-holia ja muslimimaahan viemme naisille apua kun samalla YK tukee ihmissalakuljetuksia ja rikollisuutta vie heiltä oikeaati edut.Talibanit hyvä esimerkki siitä.HAAVISTO PUHUU NÄTISTI, totuus on, että hän on korruption puolella, mikä nimenomaan vie tuhoon.

Äänestä

Stubin on vain päästävä tuosta ylimielisyydestään.
Se voi tulla hänelle ongelmaksi. Kyllä presidenttiys sen hänestä vielä kitkee kun vakaviin tilanteisiin joutuu. Nyt ei pidä mennä siihen ansaan että sen takia Stubbia ei äänestetä.
Haavisto on lälly ja ulkokuoren vakaus on harhaa.
Ei takanapäin jyrääjästä ole presidentiksi. Henkilökohtaiset ominaisuudet ja opiskelun puute ovat hänen ongelma koko kansan presidentiksi.
Muistetaan AlHolin leiri ja puolustusvoimien alasajo. Haavisto menee tuolla linjalla Venäjän syliin ja maahan tulee siirtolaisvirtojen vierasvalta. Natosopimuskaan ei ollut hänen tekonsa. Aika määräytyi vain hänen allekirjoitus aikana.
Venäjä aloitti sodan Ukrainassa ja Natoon oli kiirehdittävä. Jutta Urpilainen esti aikaisemmin Natokeskustelut. Jarruna on aina ollut Sdp, Vihreät ja Vasemmisto kun kysymys on Suomen puolustuksesta, siirtolaisuudesta ja turvallisista rajoista. Äänet Stubille!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Stubbin CV on todella vaikuttavaa luettavaa. Tätä kaikkea Stubb on jo ehtinyt olemaan:

- pääministeri
- valtiovarainministeri
- ulkoministeri
- Eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri
- europarlamentaarikko
- kansanedustaja
- Euroopan investointipankin varapääjohtaja
- tohtori
- korpraali

Niin, montako kertaa olemme voineet valita tuollaisella meriittilistalla varustetun henkilön presidentiksi? Kyllä Stubbista hyvä presidentti tulee! Hänen johdollaan maamme matkaa takaisin menestyksen tielle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu