Teinkö väärin, kun annoin taktisen äänen Stubbille? Se oli ääni YLEn harjoittamaa

Anonyymi-ap

suvakkisosialsimia vastaan. Yle toitotti päivittäin tunteja siitä kuinka taktisen äänen voi antaa ja se on täysin luvallista sen jälkeen kun Halla-ahon kannatus gallupeissa nousi. Joten minäkin käytin taktisen ääneneni.

16

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      YLE tosiaan voitti nämä vaalit kun sai Halla-ahon pudotettua pois pelistä!
      Vieläkö on joku joka ei usko Ylen puolueellisuuteen???
      Nyt Yle ajaa Haavistoa voittajaksi kaikin mahdollisin keinoin!
      Ja kaikki tämä verorahoilla eikä kukaan tee mitään toiminnan lopettamiseksi!
      Suomiko oikeusvaltio???

    • Anonyymi

      Teit väärin. minäkin tein siksi jätän äänestämättä.

      • Anonyymi

        Teit väärin koska nyt olet poliisien krjoissa. Olet edistänyt talousrikollista toimintaa.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      vihreät ja yle harjoitti vihapuhetta ja kehoitti kansalaisia osoittamaan vihansa Halla-Ahoa kohtaan antamalla protestiääni haavistolle. Nyt homopekko saa maistaa samaa lääkettä kun kansalaiset äänestävät taktisesti Stubbia. Tuskin maltan odottaa sitä tonnin setelin ilmettä haaviston kasvoilla kun turpaan tulee oikein kunnolla

      • Anonyymi

        Nyt meni väärin, se tonnin setelin ilme on tulossa stubukalle, ei suinkaan Peksulle - VARMA TIETO!


    • Anonyymi

      Erittäin fiksusti tehty ja vielä oikea valintakin Pressaksi.

    • Anonyymi

      Taktista äänestystä esiintyi näissäkin presidentinvaaleissa. Jotkut äänestivät takuulla Haavistoa vain siksi, ettei Halla-aho ainakaan pääsisi toiselle kierrokselle. Ei voi oikein estää tällaista taktista äänestämistä mitenkään ja taktinen äänestäminen on tavallaan myös mielipide.

    • Anonyymi

      Paljonko teille on maksettu että äänestätte tekaripelleä?

    • Demokratiassa joutuu joskus tekemään valintoja, joita ei haluaisi tehdä. Pitää laittaa asioita tärkeysjärjestykseen ja vaikka valita se pienempi paha. Elämme ankeita aikoja. Kehottaisin kaikkia isänmaallisia suomalaisia äänestämään Stubbia. Syy, miksi itse kannatan Stubbia ei ole Haaviston "seksuaalinen suuntautuminen" vaan hänen poliittinen suuntautumisensa. Jos Haavisto olisi sanoutunut irti vihervasemmiston blokista, joka haluaa mitätöidä isänmaallisten suomalaisten täydet kansalaisoikeudet niin voisin äänestää Haavistoakin. Nyt on pakko äänestää vasemmistoliberaalien suomalaista yhteiskuntaa hajottavaa ja murentavaa likaista työtä vastaan. Nyt on ay-liikekin alistunut vasemmistoliberaalien kätyriksi. Lakot on strategisesti ajoitettu presidentinvaalien toisen kierroksen aikaan. Niillä pyritään hallituksen kaatamisen ohella vaikuttamaan myös siihen kenestä tulee Suomen presidentti. Oli sitten hallituksen politiikasta mitä mieltä tahansa niin aidon kansanvallan säilyttäminen Suomessa on kuitenkin kaikkein tärkeintä. Ääni Stubbille on ääni aidon demokratian puolesta!

    • Anonyymi

      Kiitos mielipiteistä, että tein kerrankin jotain oikein. Minulle tuli oikein hyvä mieli. Joten kannusta kaikkia äänestämään taktisesti kuten Yle kehoittaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllä näin on.
      Häpeä!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Toivottavasti tulisi tiukka kisa vaikka nyt vaikuttaa vielä
      60 - 40%.
      Itselle sopisi kumpi vain.
      Joku pauhaa ettei koulukiusaajaa voisi valita, joku ei halua vihreää tms.
      Tässä pitää katsoa isompia kokonaisuuksia. Liian pehmo ei pärjää, vrt Niinistö.
      Onko toinen liian harkitsematon ja toinen jämähtänyt entiseen

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3663
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2499
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      37
      2366
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2107
    5. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1599
    6. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1582
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      15
      1492
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      131
      1355
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      282
      1349
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1305
    Aihe