Haavisto on epäpätevä presidentiksi

Anonyymi-ap

Tosi on.

a) kouluttamaton (vain yo)

b) sivari (haluaa ylipäälliköksi)

c) tominnallaan osoittanut laeista piittaamattomaksi

d) halveksii osaa kansalaisista (esim. siivoojat)

e) huono englannin kielen taito (YLE ei rohkene testata kielilitaitoa)

f) LIIAN VANHA (nyt jo 65 vuotias)

15

379

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja sitten faktat:

      Konkreettisuus 2024 on Suomen presidentinvaaleissa avainsana.

      Jos ajatellaan kaikessa rauhassa ja katsotaan yksityiskohtia, siis kuka on Suomea ajatellen se paras ehdokas näissä vaaleissa, se on:

      EHDOKAS HAAVISTO (1)

      Pekka Haaviston konkreettinen meriittilista.

      - Akateemisen tasapainoisen kodin kasvatti
      - Yleissivistynyt ylioppilas
      - henkinen tasapaino
      - ansioitunut toiminta kansainvälisissä tehtävissä
      - Suomen ulkoministeri 2019–2023
      - Kehitys ja omistajaohjausministeri 2013–2014
      - Kansainvälinen ETMU tunnustuspalkinto 2015
      - Suomen leijona suurristi 2022 kunniamerkki
      - Sotilasansiomitali 2008
      - Kunnialegioonan ritarimerkki (Ranska) 2019

      Käytännön karkeistettuna. Pekka Haavisto on järkevin valinta Suomen presidentiksi 2024. Miksi:

      Suomen presidentiltä odotetaan diplomaattisuutta sekä rauhanoloista suhtautumista asioihin. Maailma on muuttunut ja Suomen on osattava vastata muuttuviin tilanteisiin.
      Pekka Haavisto täyttää kaikki vaatimukset viran hoitamisessa. Hän on henkisiltä ominaisuuksilta se parempi vaihtoehto ehdokkaista. Hän maksaa veronsa suomeen ja on osoittautunut nuhteettomaksi suomen kansalaiseksi. Ikä on pelkkiä numeroita mutta on vahva näyttö kokemuksesta ja tietotaidosta.
      Huomioitavaa lisäksi seksuaalinen suuntautuminen ei ole este eikä häpeä presidentin viran hoitamisessa. Maailmalla on runsaasti esimerkkejä esim Latvia kuinka miespari hoitaa tehtäviään vallan kahvassa erittäin loistavasti ja vielä paremmin. Pekka Haavisto on ainakin ollut rehellinen päinvastoin kuin vastaehdokas.
      Äänet siis Pekka Haavistolle !

      • Anonyymi

        Kertooko siis anagrammi jotain itse kohteesta?
        Hauskoja kirjainsekoituksia, mm. 'Pekka Haavisto':
        KlVES KOPAHTAA - KlEHTOVA PASKA - KOVETA PAHAKSI -TEKOVIKA PASHA- jne..

        https://www.arrak.fi/fi/ag


      • Anonyymi

        Jos Haavistosta olisi tullut presidentti, niin se olisi ollut katastrofi Suomelle.


    • Anonyymi

      EHDOKAS STUBB

      Ehdokas Stubb on maksanut “satu-selittely” mainoksistaan tv:ssä ja lehdissä mutta verkko on oikaissut saman tien alas miehen haihattelut.

      Mies ei ole pyrkimässä suomen presidentiksi hoitaakseen presidentin virkaa ja suomea. Hän on ostamassa suomen presidentin tittelin toteuttaakseen pimeää puoltaan. Ajaen suomea perikatoon.

      Ensimmäinen kierros meni Stubbin manipulaatiolla, mutta tämän päivän verkon aikakaudessa on epätodennäköistä että toistuisi II kierroksella jolloin suomalaisilla toivotaan olevan järki mukana.

      Stubb on ollut poissa Suomen päivittäisestä politiikasta jo ainakin 7 vuotta Mies jonka ainoa resurssi on vääristely. Median vääristävän voiman hyväksi käyttäminen, hän on pelkkä patologinen valehtelija.

      Jopa istuva presidenttikin on varoittanut Alexander Stubbista.

      Stubb kertoo olevansa tohtori vaikka hänellä ei ole edes virallista tohtorin pätevyyttä, hänellä on pelkkä englantilaisesta kansanopistosta ostettu tohtorinhattu.

      Stubbilla ei ole virallisen koulujärjestelmän mukaista yliopistollista maisteria, vaan yksivuotinen Master ulkomailta. Sekin tapahtui ostamalla.

      Stubbilla on heikko yleissivistys ei todellakaan ole yllätys tai häpeä että Stubbilla on ylioppilastodistuksessa reaali hylätty i ja lyhyt matikka a.

      Presidentiltä edellytetään hyvää laskupäätä sellaista ei Stubbilla ole

      Stubb kertoo olevansa perillä maanpuolustuksesta vaikka omakin varusmiespalvelus tuli reisille kahdeksan kuukauden jälkeen miehen paineensietokyky petti. Kouraan jäi pelkät korpin natsat.

      Armeijassa miehellä olisi ollut tilaisuus myöntää kerrankin elämässään että on rehellinen tunnustamalla homoutensa, rehellisyyteen miehen kantti ei riittänyt edes intissä. Homoutensa Stubb myönsikin vasta (pakon sanelemana) poliittisen uransa alkuvaiheissa.

      Luonnollista. politiikka on laji missä luurangot kolisevat nopeasti kaapissa ellei niitä itse käsittele ja tuo esille.

      Milloin Stubb on maksanut viimeeksi veroja suomeen miettikääs sitä? Lakiin täytyisi saada lisäys että presidenttiehdokkaan täytyy näyttää virallinen todistus edellisvuoden Suomeen maksetuista veroista sekä se että presidentin puolison täytyy osata edes välttävästi Suomen kieli.

      Stubbin puoliso ei hallitse edes välttävän tason Suomen kieltä ilman tekoäly translaattoria

      Kunniaton mies Stubb on pyhittänyt elämänsä heikkojen sortamiseen ja itsensä korostamiseen. Kouluikäisenä hänellä oli pakkomielle pahoinpidellä ja syrjiä vammautunutta sokeaa koulukaveriaan.

      Tänään Stubb on aikuinen vai onko?

      “ei koira karvoistaan eroon pääse” sananlaskua siteeraten Suomi ja suomalaiset olisivat nyt hänen sairaiden tuhoisien pakkomielteidensä kohde.

      “Alexander Stubb on kuin liian aikaisin pöydässä oleva lapsi, joka on saanut maistaa viiniä ja luulee olevansa aikuinen. Hän on itsevarma ja ylimielinen, mutta hänellä ei ole kokemusta tai osaamista, joiden varaan hän voisi luottaa.

      Stubb on epäonnistunut kaikessa, mihin hän on tarttunut. Hänen pääministerikautensa oli katastrofi, ja hän joutui eroamaan ennenaikaisesti. Hän ei ole myöskään onnistunut yrittäjinä, vaan hän on menettänyt rahaa sijoituksissaan. “

      Suomen kohtalo olisi uhattuna välittömästi jos Stubb valittaisiin vahingossa presidentiksi.

      Stubbin tunnevammaisuus, seksuaalisuuteen liittyvät mutkat, henkisten ongelmien paljastuminen varusmiespalveluksessa. suomalaisten halveksiminen sekä täydellinen tietämättömyys suomen päivittäisestä poliitikasta.

      Toivottavasti tämä avaa kaikkien silmät. Stubbin kaikkien rikosten valottaminen saattaisi olla tämänkin aiheen kirsikka kakkuun.

      Suomalaiset lukekaa ajatuksella tämä kirjoitus

      • Anonyymi

        Olihan tuossa satuilua kerrakseen... molemmissa... niin paljon, ettei jaksa lähteä edes korjaamaan virheitäsi...
        Onhan se ihan kiva, jos edes sinä Pekkaa äänestät.


    • Anonyymi

      Mahdetaankohan vanhoillisen kulttuurin kunnioittaa hinttiä presidenttiä? Näitä maita on maailmalla paljon ja presidentin työ on matkustaa ja puhua joutavia.

      • Anonyymi

        Haavistolla ei olis mitään asiaa jenkkeihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Haavistolla ei olis mitään asiaa jenkkeihin.

        Ravasi siellä yhtenään.


    • Anonyymi

      No eihän se Stubpikaan armeija-aikana ylennyksiä saanut. Korpraaliksi ylennettiin itsenäisyyspäivänä ministerinä ollessaan. Mistä mahtoi johtua ? Luulisi ainakin kuupperin ennätysajassa taittuneen.

    • Anonyymi

      Myi carunan joka palaa mieleen aina sähkölaskua maksaessa

      • Anonyymi

        Caruna-Pekka!


    • Anonyymi

      Eläkeukko Haavisto jo

    • Anonyymi

      Niin on, liian vanha

    • Anonyymi

      Ikä on pelkkiä numeroita kertoo pelkästään taidosta ja kokemuksesta joka on luuytimessä

      Äänestän Pekka Haavistoa

    • Anonyymi

      Kyllähän Pekka on kansaa paljonkin jo hauskuuttanut... Yksi hyvä oli, kun hän Natoon liittymisasiakirjan allekirjoituksen jälkeen totesi, että: "Kansan tahto toteutui", Mitähän kansaa hän mahtoi tarkoittaa? Suomalaisilta ei ainakaan kysytty yhtään mitään, noin tärkeästä asiasta kuitenkin oli kyse. Nyt vasta keskustellaan kustannuksista ja siitä, mistä ihmeestä Suomi saa joukkoja lähetettäväksi Nato-operaatioon, kun käsky käy? Se vain tiedetään, ettei varussotilaita ainakaan lähetetä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1376
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1263
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      102
      1013
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      849
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      743
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      626
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      556
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    9. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      512
    Aihe