Jani Mäkelä televisiossa YLE TV1 , katsokaa! Jos ette vielä katso.
Nyt Jani Mäkelä telkkarissa
Anonyymi-ap
48841
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Kiitos varoituksesta, onneksi TV oli muutenkin kiinni.
Vastenmielistä
Maailman tyhmin Jani.
Käytetään myös nimeä Joutsenon Tollo.
Mäkelä, "työväenpuolueen" eduskuntaryhmän puheenjohtaja, ihan pihalla maailmasta.
Mäkelän substanssiosaaminen, millä hän lienee valikoitunut tehtävään, on luontainen "kyvykkyytensä" asioiden sotkemiseen keskenään niin, ettei niistä itse pirukaan ota enää selvää. Sama luontainen "kyvykkyys" näkyy siinä, ettei tunnu yksinkertaisintakaan asiaa jalostamaan järkevällä tavalla sanoiksi asti. Kuin Väyrysen ja Turtiaisen yhteinen lehtolapsi.
Mäkelän substanssiosaaminen, millä hän lienee valikoitunut tehtävään, on luontainen "kyvykkyytensä" asioiden sotkemiseen keskenään niin, ettei niistä itse pirukaan ota enää selvää. Sama luontainen "kyvykkyys" näkyy siinä, ettei tunnu yksinkertaisintakaan asiaa jalostamaan järkevällä tavalla sanoiksi asti. Kuin Väyrysen ja Turtiaisen yhteinen lehtolapsi.
Joko se lähetys meni ohi?
Saramo vd Mäkelä, 6 -0!
Kaikenlaisia tolloja persut päästävat television
Saramo ulisi ja sönkötti. Köyhille pitäisi jakaa tukiaisia ja tulonsiirtoja.
Hallitus tekee lait, jotka eduskunta hyväksyy. Ay-mafia ja vasemmisto voi lakkoilla ja ulista aina seuraaviin eduskuntavaaleihin saakka. Mikäli vasemmisto pääsee valtaan, voi se tehdä ay-mafian haluamaa lainsäädäntöä.
Mikäli hallitus muuttaa piiruakaan ohjelmaansa, on tulevaisuudessa ay-mafialla aina veeto oikeus hallitusohjelmaan ja laisäädäntö työhön.
Saramo puhui petoksesta? Pitää muistaa, että hallitusohjelma on aina kompromissi. Mikäli jokainen puolue toteuttaisi haluamansa ohjelman, ei Suomessa olisi monipuoluejärjestelmässä koskaan hallitusta.
Petos on melkoinen väite puolueelta, joka on tunnettu maanpetoksellisesta toiminnasta. Vasemmistoliittohan on kommunistien uusi nimi. Skp ja skdl olivat kansalaisten keskuudessa niin halveksittavia puolueita, että nimi oli vaihdettava. Pahin loukkaus suomalaista kohtaan on haukkua häntä kommunistiksi tai vasemmistolaiseksi.
Mussolini ja Hitler taputtaisivat kirjoituksellesi todella kiivaasti. Jaat heidän kanssaan prikulleen samanlaisen näkemyksen!
Kommunisti mainittu, selvästi persutrolli.
"Kommunistit" uli uli uijui..... Persu tarkastaa aina ennen nukkumaanmenoa ettei sängyn alla ole kommunisteja piilossa. Muista tarkastaa myös vaatekaappisi jos ovat menneet sinne piiloon odottaen että nukut. Tulevat sen jälkeen hiippailemaan sänkysi ympärille.
Mäkelä tampio ei edes tajua että ihmiset asuu kasvukeskuksissa Koska myös työpaikat ovat siellä!
Vittu mikä juntti.
Kun työstä maksettu palkka verojen jälkeen riitä elämiseen ilman tulonsiirtoja jotka nyt leikataan ei sitä kenenkään kannata enää tehdä.
Perusjuntit näitä tampiota täynnä.
Mikäli Mäkelä olisi saanut eduskuntavaaleissa 18 ääntä vähemmän, hänen tilalleen olisi noussut fiksumpi persu. Niin, nyt kysytään voiko persu olla fiksu? Kyllä voi, ainakin Mäkelää fiksumpi.
Fiksumpi? Persu?
Mistä näitä sikiää?
FIKSU PERSSU?
Eiköhän Mäkelä tämän kauden jälkeen pääse sopeutumisrahalle....
Olipa tyhmä kommentti. Eikö työstä pitäisi saada palkkaa jolla elättää itsensä? Voiko olla tyhmempää ihmistä, kuin se, joka antaa työpanoksensa yritykselle niin pienellä korvauksella, että tuottavaa panosta tekevien on maksettava osa ko ihmisen tuloista?
Tämähän se on hallituksen sanoma: duunarien ja muiden köyhien pitäisi tyytyä vieläkin vähempään ja sopeuttaa kulunsa uuteen alhaisempaan tulotasoon. Työnantaja- ja pomopuolelle jäisi sitten pikkuisen enemmän mammonaa jaettavaksi.
Miten tämä sitten hyödyttäisi valtion taloutta? Rahvaan tulot ja sitä myötä valtion verotulot kutistuisivat. Rikkaiden verotusta taas kevennetään ja keksitään uusia sijoituskohteita, joissa rahat ovat turvassa pienemmällä verotuksella.
Aika moni persuedustaja tulee jäämään. Eivät taatusti leikkele ex-kansanedustajan loisimisrahaa.
On persu kirjoitettu eduskunnasta työkyvyttömyyseläkkeellekin.
Halmeeen vaalipopulismi toi hyvän vaalituloksen. Olikohan äänestäjät tyytyväisiä Halmeen toimintaan?
Hyvä, että varoitit. Menen muille kanaville.
Hirveetä kattoa.....
Äijän ruumiinkieli kertoi, että intoa EK-hallituksen agendan puolustamiseen on enemmän kuin järkeä ja logiikkaa. Tosin kyllähän tuo hänen sanallisesta ilmaisustaankin selvisi.
Jallituksen edustajat sönköttävät sosiaaliturvan leikkauksen suhteen kuinka haluavat auttaa ihmisiä saamaan työtä. Onko olemassa oikeasti niin typeriä ihmisiä jotka uskovat tuollaista paskanjauhantaa ?
Euroopassa on noussut vastustus fasisteja vastaan. Suomessakin vastustavat
kaikki paitsi persujen 600000 äänestäjää.
Demarit taas äänestivät homo Haavistoa, tuliko teistä nyt punikkihomoja?
Jani Mäkelällä pyyhittin Ylen lattiaa.
Saramo on tyhmä kuin saapas, samaa sarjaa kuin täällä tyhmyyttään ulisevat demaripölvästit.
Mäkelä kertoo CV :sään olleensa aiemmin järjestelmäasiantuntija, onkohan tuo yhtä totta kuin Junnilan vastaava kertomus?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8c41e484-d5f3-4f81-ab5c-bf776a7088a8
Politiikan pallinaamat Satonen ja Mäkelä eivät edes tiedä että markka kytkettiin yli 38 %ylipreemiolla euroon 2002.
Jo viime vuonna euro heiikeni samisen 38 % muihin valuuttoihin nähden!
21 vuotta taöloustunaroinyia Suomessa ja EKPssä palautti maan tilanteeseen jossa jo oltiin 90 kuvun alussa!
2002 markka kytkettiin euroon väärässä kurssissa ja lasku siitä lankesi jälleen kerran maksettavaksi.
Vain idiootit satonen EK ja Mäkelä syyttää siitä työttömiä!
Vittu mitä idiootteja ministereinä.
Se että euro heikkeni niin paljon johtuu EKPn ja Brysselin ryssimisistä taloudessa.
Samat vitun taloustunarit roikkuu vallassa siellä ja täällä.
Idiootit saa jatkaa ilman vastuuta teoistaan jälleen kerran.
600000 persuja äänestänyttä idioottia on saanut tämän kauhean tilanteen aikaiseksi.
Taloustuhot tehtiin jo vuosikymmeniä ennen kuin koko puoluetta oli edes olemassa.
Perusjuntit vain toistelee porvarien aivopieruja kuin vitun papukaijat.
Satonen ylen aamu tv lähetyksessä sopotti.
Kaikki leikkaukset huono-osaisilta ja pienituloisilta tehtävä jotta vientiteollisuudella mahdollisuus maksaa suurempia palkkoja tulevaisuudessa!
Silkkaa paskapuhetta joka tuohon tuubaan uskoo luulee että lehmätkin lentää.
Unohti katsoa peiliin aamulla. Oli nimittäin ottanut jonkun naisen Dame Edna lasit päähän.
Vai onko Satonen sittenkin kaapissa oleva Transu?
Mitä Mäkelä on nauttinut
Äänestäjiensä luottamusta.
Nykii kuin keskonen
Jos sitten äänestäjänsä keskosia?
Yliannoksen tyhmyyttä;P
Mietin jo aikoinaan että käytös kuin yliaikaisella keskosella.
Puhuu aina kuin tuohtunut uhmaikäinen.
Jos ei nyt ihan keskosia niin ainakin keskenkasvuisia.
Kaikki tietää mitä 20 -30 vuotiaat heteromiehet vain ajattelee eli Pillua.
Siis niiden kiljuun hurahtaneiden takametsien tollojen ?
On aina yhtä vaivaantuneen näköinen kun joutuu perustelemaan hallituksen kantaa. Joko on täysin pihalla asioista (todennäköistä) tai käytös johtuu valehtelemisesta. Sinänsä huvittavaa katsella tyypin kiemurtelua ja asian kiertämistä.
Muunneltu totuus paistaa kasvoilta.Äitin pikkupojun pokka ei pidä enää.
Maailman tyhmin Jani.
Sehän on ryhmyri nyt se ei vaan osaa.
Pellejä mitä pellejä Satosen kanssa loisivat itse veronmaksajien rahoilla tyhjää puhumassa