Iida kertoo homoasiaa

Anonyymi-ap

2

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nooan aikalaisen puhetta. Jumalan tahdosta ei sanakaan vaan puhuu kuin setalainen.

      • Setalainen se saattaa ollakkin. Ihmetyttää vaan nämä moralisesti itseään korottavat jjotka kuitenkin samaan hengenvetoon ovat syyllistämässä muita ja lokeroimassa ihmisiä jotka eivät ole hänen omassa kuplassaan.
        Kyllä presidenttiehdokkaan homous on ihan pohdittava asia, ja monelle varmaan myös sillä on osannsa ratkaisua äänestyskäyttäytymistään miettiessä, arvojahtajaahan tässä nyt kuulemma haetaan, tuo homous ei sovi kaikkien arvoihin.
        Iida varmaan jatkaa tuota ajattelua myös poliittisiin mielipiteisiin ja, sukupuoleen ja vaikka sukkien väriin, mitään noista asioista ei varmaan mielestään saisi julkituoda.
        Ehdotankin seuraavaa jotta iidan älynväläytys ja harmooninen maailma saisi täyttymyksensä; kaikissa vaaleissa tästä lähtien ehdokkaiden numerot arvotaan randomisti, nimiä ei laiteta esille eikä myöskään naamoja, eli ei mitän mistä voisit tunnistaa ehdokkaan. Siten äänestäjien typerät ennakkoluulot javäärät mielipiteen ei pääse sotkemaan vaalituloksia vaan ehdottomasti paras voittaa, eli se numero joka saa eniten ääniä.
        Käytännössä vaalit järjestetään siten että jokainen äänestää numeroa, ja vasta tuloksen, sen mikä numero on saanut eniten ääniä, arvotaan kenelle tuo numero kuuluu, näin huijauksen mahdollisuus on totaalisesti eliminoitu.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6735
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6498
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      143
      5370
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4343
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4049
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3580
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3008
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2859
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      62
      2691
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      35
      2203
    Aihe